Zašto su neki članovi ove zajednice IGRAČI, a zašto neki više nikada neće biti?

* Tema je napisana usled zahteva igrača Jagodinac02 na mom privatnom Instagram nalogu

Dragi Serbovci,

Kao zajednica postojimo već skoro 9 godina i za to, ne toliko kratko, vreme uspeli smo da realizujemo mnogo Global restarta, popričamo sa hiljadama igrača na našem TeamSpeak3 serveru, rešimo brdo problema, što naših - što tuđih i održavamo ovaj server na najvećem mogućem nivou.

Vodeći ovaj server, malo je reći da sam “preživeo” sve stresne i bolne trenutke koji je ovaj server imao, od raznih probijanja glupavih sistema u par jednostavnih koraka, do kompleksnih hakovanja i jednom prilikom čak i brisanja svih podataka sa jedne od naših mašina. Održavajući ovaj server u životu, kao jednu od stvari koju izuzetno volim i smatram ne samo svojom već onim što smo svi kao zajednica zajedno postigli, alergičan sam na bilo koji vid nanošenja štete serveru od strane bilo koga i na bilo koji način. Zar niste i vi?

Hajde za trenutak da vidimo šta sve ova zajednica nudi i svakodnevno omogućava:

  • Server koji radi 24/7/365
  • Server većinu svog profita ulaže u njegovo unapređenje
  • Server koji sluša svoje igrače i radi kako bi igračima bila super ugodna igra
  • Tim koji se sastoji od bivših igrača, najboljih i najkvalifikovanijih u ovom poslu koji radi
  • Neverovatan broj komunikacijskih kanala na kojima uvek možete naći moderatora ili nekog člana tima
  • TeamSpeak server gde prolazite kroz sve lepe i ružne trenutke na serveru tako što pričate međusobno
  • Više desetina hiljada različitih igrača koji čine ovu zajednicu
  • Puno prijateljstva koja su proizašla druženjem na ovom serveru i TeamSpeaku
  • …još mnogo mnogo toga…

E sada, nakon svih ovih lepih stvari koje smo kao sistem vrednosti postavili na osnovu ljudi koji čine ovu zajednicu prethodnih 9 godina, uvek se nađu članovi koji svojim toksičnim ponašanjem krše osnovna pravila servera i ruše vrednosti bahaćenjem i nepoštovanjem ovog servera, njegovog tima i ove zajednice.

Ljudi, zapitajte se svaki put kada upalite CheatEngine šta ste time tačno dobili, a šta rizikujete da izgubite. Zapitajte se koliko ste para dali i uložili u ovu zajednicu, svaki put kada otkrijete neki bag na serveru i odlučite da ga ne prijavite članovima tima. Zapitajte se sa kim igrate i ko su ljudi koji su članovi vaše fakcije/ostrva/plota/tima/… svaki put kada pričate sa članovima tima ovog servera i tripujete neke mafijaše. Zapitajte se takođe sa kim ste proveli jedan deo svog života, detinjstvo, sedenje za kompom, druženje na TeamSpeaku/Discordu/Skypeu, sa kim ste delili informaciju kada idete u WC, kada da jedete, pravili neke planove, makar i unutar ove igrice. Zapitajte se koliko ste od tih ljudi upoznali uživo, kod koga ste išli, koga pozvali na rođendan, kod koga možda i prespavali, jeli…

Ovaj server, ova zajednica vam je omogućila sve te stvari i ne traži od vas da budete zahvalni, ne traži da joj za uzvrat donirate milione, ne forsira vas da budete dobri ljudi iako ste vi go*na… Ali ima jedno jedino očekivanje a to je da se prema njoj odnosite kao da je vaša i kao da ste vi deo nje, jer fakat jeste. Da se zapitate ove stvari i vidite kako više nismo samo u igrici nego i u RL, kako rizikovanjem nastojimo da nanesemo štetu sebi, a svakako je već nanosimo drugima.

Ja sam za vreme raznih skandala koji su se desili na ovom serveru bio na različitim mestima, za vreme najnovijeg bio sam na privatnoj proslavi, uzburkan sa 3 propuštena poziva i gomilom poruka na društvenim mrežama kako imamo problema koji moraju biti hitno rešeni od strane članova tima. Nemojte mi reći “to je tvoj posao”, jer se posao ne radi od 4 do 7 ujutru, u raspadnutom stanju, pod dejstvom alkohola, samo zato što je neko od članova ove zajednice napravio problem koji nije želeo da prijavi, samo zato što server treba biti dostupan onim igračima koji zaslužuju da se zovu igračima.

Dragi igrači, može igra biti zanimljivija sa 1800 igrača, bila je na verzijama pre ubacivanja AntiCheat sistema, može biti interesantnija sa jednim timom, drugim timom, može svašta. Ali sve dok se kao zajednica ne složimo ko je igrač, a ko je ono gore pomenuto go*no, dok ne počnemo da preuzimamo odgvornosti za svoje jako glupe i balavanderske poteze, dok ne prestanemo da krivimo druge zato što nešto ne valja, nego malo dublje pogledamo zašto je to zapravo tako, neće se mnogo stvari promeniti.

Izuzetno cenim i poštujem sve igrače, ali to je veoma ograničen broj ljudi, koji zna da poštuje ono što im ovaj server daje i ono što su od njega za ovih 9 godina mogli da uzmu i ubace u svoj život. Sve druge mogu samo da pozdravim i da im poželim sve najbolje, jer se igračima ovog servera više zvati neće.

Srdačno iz kreveta,
Vaš Batica

У праву си Батице, не заслужују унбан!

Шала мала, заслужујемо унбан! Није Манић крив ми смо говна!

Mene bi mrzelo da pisem!!.

Lajkkk

[quote=“Batica” post=224580]* Tema je napisana usled zahteva igrača Jagodinac02 na mom privatnom Instagram nalogu

Dragi Serbovci,

Kao zajednica postojimo već skoro 9 godina i za to, ne toliko kratko, vreme uspeli smo da realizujemo mnogo Global restarta, popričamo sa hiljadama igrača na našem TeamSpeak3 serveru, rešimo brdo problema, što naših - što tuđih i održavamo ovaj server na najvećem mogućem nivou.

Vodeći ovaj server, malo je reći da sam “preživeo” sve stresne i bolne trenutke koji je ovaj server imao, od raznih probijanja glupavih sistema u par jednostavnih koraka, do kompleksnih hakovanja i jednom prilikom čak i brisanja svih podataka sa jedne od naših mašina. Održavajući ovaj server u životu, kao jednu od stvari koju izuzetno volim i smatram ne samo svojom već onim što smo svi kao zajednica zajedno postigli, alergičan sam na bilo koji vid nanošenja štete serveru od strane bilo koga i na bilo koji način. Zar niste i vi?

Hajde za trenutak da vidimo šta sve ova zajednica nudi i svakodnevno omogućava:

  • Server koji radi 24/7/365
  • Server većinu svog profita ulaže u njegovo unapređenje
  • Server koji sluša svoje igrače i radi kako bi igračima bila super ugodna igra
  • Tim koji se sastoji od bivših igrača, najboljih i najkvalifikovanijih u ovom poslu koji radi
  • Neverovatan broj komunikacijskih kanala na kojima uvek možete naći moderatora ili nekog člana tima
  • TeamSpeak server gde prolazite kroz sve lepe i ružne trenutke na serveru tako što pričate međusobno
  • Više desetina hiljada različitih igrača koji čine ovu zajednicu
  • Puno prijateljstva koja su proizašla druženjem na ovom serveru i TeamSpeaku
  • …još mnogo mnogo toga…

E sada, nakon svih ovih lepih stvari koje smo kao sistem vrednosti postavili na osnovu ljudi koji čine ovu zajednicu prethodnih 9 godina, uvek se nađu članovi koji svojim toksičnim ponašanjem krše osnovna pravila servera i ruše vrednosti bahaćenjem i nepoštovanjem ovog servera, njegovog tima i ove zajednice.

Ljudi, zapitajte se svaki put kada upalite CheatEngine šta ste time tačno dobili, a šta rizikujete da izgubite. Zapitajte se koliko ste para dali i uložili u ovu zajednicu, svaki put kada otkrijete neki bag na serveru i odlučite da ga ne prijavite članovima tima. Zapitajte se sa kim igrate i ko su ljudi koji su članovi vaše fakcije/ostrva/plota/tima/… svaki put kada pričate sa članovima tima ovog servera i tripujete neke mafijaše. Zapitajte se takođe sa kim ste proveli jedan deo svog života, detinjstvo, sedenje za kompom, druženje na TeamSpeaku/Discordu/Skypeu, sa kim ste delili informaciju kada idete u WC, kada da jedete, pravili neke planove, makar i unutar ove igrice. Zapitajte se koliko ste od tih ljudi upoznali uživo, kod koga ste išli, koga pozvali na rođendan, kod koga možda i prespavali, jeli…

Ovaj server, ova zajednica vam je omogućila sve te stvari i ne traži od vas da budete zahvalni, ne traži da joj za uzvrat donirate milione, ne forsira vas da budete dobri ljudi iako ste vi go*na… Ali ima jedno jedino očekivanje a to je da se prema njoj odnosite kao da je vaša i kao da ste vi deo nje, jer fakat jeste. Da se zapitate ove stvari i vidite kako više nismo samo u igrici nego i u RL, kako rizikovanjem nastojimo da nanesemo štetu sebi, a svakako je već nanosimo drugima.

Ja sam za vreme raznih skandala koji su se desili na ovom serveru bio na različitim mestima, za vreme najnovijeg bio sam na privatnoj proslavi, uzburkan sa 3 propuštena poziva i gomilom poruka na društvenim mrežama kako imamo problema koji moraju biti hitno rešeni od strane članova tima. Nemojte mi reći “to je tvoj posao”, jer se posao ne radi od 4 do 7 ujutru, u raspadnutom stanju, pod dejstvom alkohola, samo zato što je neko od članova ove zajednice napravio problem koji nije želeo da prijavi, samo zato što server treba biti dostupan onim igračima koji zaslužuju da se zovu igračima.

Dragi igrači, može igra biti zanimljivija sa 1800 igrača, bila je na verzijama pre ubacivanja AntiCheat sistema, može biti interesantnija sa jednim timom, drugim timom, može svašta. Ali sve dok se kao zajednica ne složimo ko je igrač, a ko je ono gore pomenuto go*no, dok ne počnemo da preuzimamo odgvornosti za svoje jako glupe i balavanderske poteze, dok ne prestanemo da krivimo druge zato što nešto ne valja, nego malo dublje pogledamo zašto je to zapravo tako, neće se mnogo stvari promeniti.

Izuzetno cenim i poštujem sve igrače, ali to je veoma ograničen broj ljudi, koji zna da poštuje ono što im ovaj server daje i ono što su od njega za ovih 9 godina mogli da uzmu i ubace u svoj život. Sve druge mogu samo da pozdravim i da im poželim sve najbolje, jer se igračima ovog servera više zvati neće.

Srdačno iz kreveta,
Vaš Batica[/quote]Naravno u pravu si…

Samo reci ti meni… takozvana govna, koliko dugo igraju na tvom serveru ? Koliko puta su ti donirali, koliko si para zaradio od njih ? Naravno nisu samo pare u pitanju, iskreno mi smo jedni od prvih igraca u ovom community-u, ja licno sam prvi put usao dok je bio 1.6 ja msm a bas poceo da igram na 1.7. Koliko su ta “govna” prosla bagova sa ovim community-em i jos uvek nastavila da igraju ? Poslednje 3 sezone rollback servera 7 dana, stajanje u mestu na pocetku svake sezone zbog laga, to i razumem donekle… i sad reci sta je izgradjeno zbog tih igraca tj. “govana” ???

E a sad mi reci, koliko puta smo mi uradili ovako nesto ili uopste bili mac banovani, ok prodanov i brzi su posebni slucajevi ali vecina nas ovo nikad nije ni uradila, ne kazem ovime da oni ne zasluzuju unban…

A sad koliko su puta bili MAC banovani neki od starijih igraca kao npr. Megas koji je stalno hackovao, psovao, BAGOVAO i sta vec radio ?
Tolokoso koji je isto to radio + pravio irl pretnje svi znamo za ono sa martinom… I po koliko jebenih sansi su oni dobijali ? Koliko puta su oni bili unbanovani, samo sa bi nastavili da unistavaju server ?

Pa se zapitajte ako mi nismo zasluzili unban ko jeste ?

Kontam ja da smo i mi krivi isto kao i vi, ali necu se izviniti ni tebi ni manicu na vama je dalja odluka…

Srdacno iz kreveta, sa mora u 5:20AM, gde jos uvek blejim na forumu i gledam sta se radi na serveru i ako sam banovan…

Shrekt__ <3 :wink:

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Pa koja je odluka jel smo nas 15 govna ili Igraci

Ja nvrjm da ste obrisali odgovor…

Znaci igraci koji hakuju i vredjaju na dnevnoj bazi su deo zajednice, a 15 igraca koja nadju propust u vasem pluginu za koji ste vi odlucili da je spreman da se ubaci na server posle 3 meseca testiranja, a ni sami nisu znali da je bug nisu deo zajednice? Svako iz nase fakcije igra na serveru po 2+ god a neki cak i po 3-4 i vise i vi nas tek tako banujete bez razloga.

“Tim koji se sastoji od bivših igrača, najboljih i najkvalifikovanijih u ovom poslu koji radi”
Dobar broj forum modova ne igra na serveru vise od 6 meseci a tek godinu dana. Isto je jedan iz clanova tvog tima psovao server/manica dobio perma ban i posleo trcao 2 dana sa uvredljivim nickom po serveru pre nego sto je dobio ban, posle mesec/dva je postao mod.

Pahahahhahahahahahahhahahahahahahaha hvala Batice!!!

[quote=“Gennerator” post=224596]Znaci igraci koji hakuju i vredjaju na dnevnoj bazi su deo zajednice, a 15 igraca koja nadju propust u vasem pluginu za koji ste vi odlucili da je spreman da se ubaci na server posle 3 meseca testiranja, a ni sami nisu znali da je bug nisu deo zajednice? Svako iz nase fakcije igra na serveru po 2+ god a neki cak i po 3-4 i vise i vi nas tek tako banujete bez razloga.

“Tim koji se sastoji od bivših igrača, najboljih i najkvalifikovanijih u ovom poslu koji radi”
Dobar broj forum modova ne igra na serveru vise od 6 meseci a tek godinu dana. Isto je jedan iz clanova tvog tima psovao server/manica dobio perma ban i posleo trcao 2 dana sa uvredljivim nickom po serveru pre nego sto je dobio ban, posle mesec/dva je postao mod.[/quote]

Ja sam bio od 2015 redovan igrac ali prestao sam krajem 2018. jer stvarno su pravili neke poteze sto mi se nesvidja. Mislim vi koji igrate od 2012 ste prava govna, a ovi novi sto dodju i upale cheatengine nisu, oni su nasa zajednica !! :lol: :lol:

Nije prvi put da su po meni nepravedno postupili.
Napravio sam temu na forumu pre 2 globala gde sam se zalio na server i Manic me je mac ban na serveru

[quote=“Gennerator” post=224601]Nije prvi put da su po meni nepravedno postupili.
Napravio sam temu na forumu pre 2 globala gde sam se zalio na server i Manic me je mac ban na serveru[/quote]
Nastavlji dalje sta da ti kazem…
Serb nije jedini server na balkanu ali je jedan od kvalitetnijih. Ja u mc udjem jednom godisnje samo kako bi posetio server u kome sam odrastao sa drugarima :/.
Ja kad sam prestao mc bilo mi je tesko, ali nasao sam dosta drugih igrica koja su zanimljivija od samog minecrafta. Ukoliko ti je slab racunar sad je let pa pokusaj da nadjes neki posao i upgrade ili sklopi novi.

Logika SERB-CRAFT tima, udjem u sobu, nit sam opsovao nesto, lepo sam trazio Baticu i Manica, uslo je njih 10, progovorio 3 reci nisam, krenuli ste da se derete kako nemamo sta da pricamo. “zapitajte ko su clanovi fakcije” jeste clanovi fakcije su skroz normalni ljudi u rl, ovo je igrica, ovo nije GTA 5 Roleplay server(five m) da imitiras svoje ponasanje sta radis kako se oblacis, OVO JE MINECRAFT, ovde se igra Factions ovde su ti igraci GOVNA svi do jednog, koliko puta su probijali anti cheat a mi nismo nista pa ti igraci igraju ti sada na serveru, mi sto smo iskoristili vas propust koji je bio i prosle sezone, evo jedan primer: DreamGamers u igrici nismo dobri, odemo da igramo neku drugu npr igrali smo CSGO mnogo puta isto i Candere igramo se zajedno zajebavamo, ne mora to da znaci kakvi su igraci u majnkraftu da su takvi i u rl, evo zapitaj se, Stefan je uzeo 10k poena ove sezone prosle nije igrao zbog obaveza, Znaci otkad ga ja znam decko je uzeo preko 100k poena, ja sam uzeo prosle sezone 10k ove 5k pretprosle 5k, i to traje vec 2 godine, i sada reci, mi koji smo napravili “mali problem” i kada su upadali kroz anticheat leteli po skypvpu nisu napravili problem ti igraci idalje igraju?? To je logika, vi sto dolazite sa slavlja u "4 do 7 ujutru se ne radi to nije nas problem, mogao si i ujutru da resis, samo jednostavno da ugasis server, tad igra mozda 15 ljudi, koji isto kao ti nisu spavali :slight_smile: . Pre koji dan Shrekt je usao na teamspeak i manic mu je rekao kako je uspeo u zivotu sa ovim, jeste donekle da napravi server koji traje 9 godina jeste uspeh, al ti ne znas sta Shrekt radi u zivotu, pa ti njemu da kazes da si ti “uspeo” iskreno to mi nije bitno ko je sta postigao u zivotu, bitno da covek nije govno kao sto si ti rekao al vidi opet igraci koji su probijali anti cheat idalje igraju, zar to nije gore? Necu ja sad doci da placem za UNMAC pa ja da dobijem, ili svi ili nista, cela nasa ekipica je dobila mac, cela ekipica hoce unmac pa ce da igra. Ovako imali smo 2 retarda u fakciji JapanacXD i MareDoktor(SuchaDope) to su dva invalida koja ne mogu da se strpe i da ne koriste, sucha je imao preko 2.5mil, kaisner isto je imao preko 1mil da nije trosio, znaci oni su se “takmicili” ko ce da ima vise, a receno im je da prestanu 20 puta tako i celoj fakciji koji su radili. OPET PONAVLJAM JE L VISE BOLELO KADA SU TI RUSILI ANTICHEAT ILI KADA SU TI UBACIVALI BOTOVE NA SRV NEGO KADA IGRACI NADJU PROPUST DEVELOPERA ILI MODERATORA PA GA ISKORISTE PA NAJEBU VISE NEGO ONI KOJI SU MOGLI TRAJNO DA UGASE SERVER!!! RAZMISLI

P.S. Vecina igraca trazi unban nasoj fakciji, 1 fakcija osvaja koth, nema ko da se rejda medjusobno, eh sad. Vi poslusajte igrace malo, kao sto je navedeno gore, al cisto sumnjam da ste ikad poslusali nesto za factions.

Lep pozdrav od strane realbokija aka Prodanova

Iz kreveta na stolici napisano

pozdrav

Cekaj, zaboravio sam da napisem, koliko puta smo RealHybrid aka ZMURIOSAM(ZURIOSAM) i ja bili SCAMMOVANI za silk2?
Potroseno 1800dinara otislo je u tudje ruke, to nisu bolne stvari zar ne?

A realno proki, kolko ste ti i brzi uzeli silkova? to nije bolno?

Ja sam jednom od tasketa i meni je tad bilo njega zao, al eto jebiga

Брате ја оволико нисам писао на писменом из српског…

Malo nas je al smo govna!

Server koji slusa svoje igrace
Ahhahahahhahahahahahhahahah