Servisne informacije - APRIL 2021

Pozdrav Serbovci,

SERB-CRAFT će ove godine napuniti 11 godina postojanja. Za nas, to je velika brojka, pogotovo kada pomislimo na to šta smo sve kao zajednica prošli i koliko iskustva imamo sada. U ovoj 11. godini želimo da vam kažemo da ne idemo nigde, već da pokušavamo da rastemo i postanemo bolji i razvijeniji nego pre. Povodom toga, u nastavku teksta imate par servisnih informacija koje mislimo da su u ovom trenutku bitne

Nedostatak u timu

Upoznati ste da je jedan od vlasnika napustio tim i zaplovio u neke druge vode, što je loša vest za nas, međutim istovremeno dobra vest je da su svi ostali članovi ostali u timu i da dalje nastavljamo da radimo punom parom. Naš tim trenutno broji 17 članova, od kojih svako ima svoje aktivnosti i odgovornosti, ali sudeći da smo mi volonterski tim, već neko vreme imamo nedostatak konkretne ekspertize, jer se fokusi ljudi menjaju i sada su nam najpotrebniji moderatori za određene podservere.

Pored toga, imamo dosta novih ideja koje želimo da realizujemo, a ne možemo sve da stignemo. Broj igrača varira iz dana u dan, a mi želimo da budemo spremni da pomoć pružimo svim onim igračima kojima je ona potrebna, što ponovo zahteva vreme određenih ljudi u timu.

Baš iz tog razloga otvorili smo konkurs za nove članove tima, jer želimo da u ekipu uključimo još ljudi dobrog srca i sa željom da pomognu zajednici, a kroz ovaj tim se razvijaju i rade konkretne stvari.

Ukoliko se pronalazite u ovome, ohrabrujemo vas da se prijavite i nadamo se da se čujemo na razgovoru!

Donacije

Promenili smo uplatnicu za Srbiju, tako da od 15. aprila stara više ne važi i ne prihvatamo uplate koje su upućene na stari žiro račun. Dodali smo par novih informacija na stranicama za donacije, a u toku ove nedelje pustili u rad novi sistem za potvrdu uplata koji će raditi automatizovano.

Naime, želimo da maksimalno smanjimo vreme čekanja za dobijanje članstva ili usluge na serveru i kako bismo to uradili, ljudi iz tima su uložili dodatno vreme da bi ovaj proces automatizovali, tako da će sada SMS i PayPal uplate biti proverene istog trenutka kada vi pošaljete potvrdu. Uplate koje stižu na dinarski račun putem uplatnice ili elektronskog plaćanja, će se još uvek proveravati ručno, ali zbog prethodnih automatizacija drugih načina uplate, one će biti jedine koje se same proveravaju i samim tim će uplaćena članstva i usluge preko njih stizati značajno brže.

Ovo takođe znači da ćete bez komplikacija moći da odaberete šta se dešava u slučaju da imate aktivan rank na nekom serveru (da li ga produžavate, želite da vam se preostali dani trenutnog konvertuju na veći ili da vam se uplaćeni aktivira tek nakon isteka trenutnog), što je do sada rađeno ručno i uz mnogo komplikacija. Pored toga, 2 nedelje pre Global Restarta pojaviće se i opcija za uplatu usluga unapred, odnosno njihovu aktivaciju tek nakon Globala.

Pravila i kažnjavanje igrača

Naš tim je pretrpeo dosta napada u prethodnom periodu upravo u vezi sa kažnjavanjem i načinu sprovođenja pravila. Iako je većina napada bila totalno van konteksta ili u potpunosti neistinita, morali smo da preduzmemo nešto po tom pitanju kako ne bismo dolazili u slične situacije i na taj način pružali prostor za eventualnu manipulaciju.

Pre svega, ažurirali smo uslove korišćenja AntiCheat aplikacije tako da oni budu transparentniji za igrače i napominjemo da ste ih prihvatili prvog puta kada ste instalirali aplikaciju, a onda i u svakom trenutku pokretanja i korišćenja aplikacije. Više informacija možete pronaći na AntiCheat stranici.

U narednom periodu, uradićemo ažuriranje pravila, kako bi ponovo i ona bila u potpunosti jasna za igrače i pravo na njihovo tumačenje će imati isključivo tim, što znači da žalbe o razumevanju pravila neće biti moguće. Prijave igrača biće centralizovane, najverovatnije putem Foruma, tako da će taj deo kažnjavanja biti dodatno transparentan.

Promenićemo i sistem kažnjavanja, tako da za većinu prekršaja dobijate opomene, na koje možete uložiti primedbe, ali posle određenog broja opomena izvršava se kazna, na koju žalbe ne prihvatamo. Time ponovo na neki način automatizujemo sistem, a u isto vreme dajemo pravo i vama da prijavljujete i igrate normalno na serveru, ali i moderatorima da održavaju red na visokom nivou.

Želimo da server bude mesto na koje ćete rado dolaziti da osvežite dan, izblejite sa drugarima, odmorite glavu, pa možda nekome i srušite bazu sa zadovoljstvom (sve dok je deo odgovarajuće igre ). Ono što definitivno ne bismo želeli je da dozvoljavamo bilo kakav hejt i ugrožavanje prethodno navedenih stavki, te moramo reći Žao nam je, ali želimo pozitivnu (i korona negativnu) zajednicu i preduzećemo korake da do toga i dođemo i gruvamo jako

Feedback i nagrađivanje igrača

Primetili smo da dosta vremena trošimo na igrače koji žele da nanesu štetu serveru, što kršenjem pravila, što direktnim negativnim i malicioznim komentarima upućenim ka timu, čime nam ponestaje vremena da se bavimo onim delom zajednice koji stvarno voli i poštuje ovaj server i članove tima. Još uvek ne znamo tačno šta ćemo uraditi kako bismo ovo rešili i voleli bismo da nam vi date predloge u vezi sa tim.

Imamo igrače koji često prijavljuju bagove i probleme, često ne stignemo ni sve da ih rešimo, a dobijemo zamerku što nismo dali adekvatnu nagradu. Sa jedne strane, jako cenimo što igrači osećaju da imamo sluha da pronađene probleme rešimo, ali sa druge, ne želimo da nagradama podstičemo da se konstantno istražuju problemi i da povećavamo posao članovima tima da vrše procene koje nagrade za neke sitne probleme da daju i da li je uopšte treba dati.

Ovim putem želimo da vas pozovemo da u odgovoru na ovu temu ostavite svoje mišljenje, pre svega pozitivno i željno iščekujemo vaše predloge za dalji razvoj servera u budućem periodu.

Ugodnu igru, do sledećeg kuckanja, želi vam SERB-CRAFT Tim!

samo ti vrati server na 1.7 i bice igra jos zanimljivija

Svaka čast

Iskreno, moje misljenje je da ide gas

Stari serb is comming? Z od GoldTouch

https://www.serb-craft.com/forum/prijava-igraca/50909-kotepratinucci - 4 dana niko nije odgovorio na temu zasto - zato sto trenutno nema moderatora koji zna da banuje za reach i drugih nedozvoljena sredstva sto se tice pvpa . Zato na ovom konkursu MORATE naci moderatora koji to zna . ​​​​​

Opširna tema i nove izmene… Podržavam!

[quote=“StefanOce post=276626”]https://www.serb-craft.com/forum/prijava-igraca/50909-kotepratinucci - 4 dana niko nije odgovorio na temu zasto - zato sto trenutno nema moderatora koji zna da banuje za reach i drugih nedozvoljena sredstva sto se tice pvpa . Zato na ovom konkursu MORATE naci moderatora koji to zna . ​​​​​

Ja se prijavio :d , pa kako bude :slight_smile:
[/quote]

I ja smatram da bi trebali da davate malo vece kazne jer stvarno nekoj djeci na ovome serveru ne treba dati nista.Pozdrav braco dabogda bili jos 100 godina zajedno♥️

[quote=“Bojan Slijepcevic post=276629”]I ja smatram da bi trebali da davate malo vece kazne jer stvarno nekoj djeci na ovome serveru ne treba dati nista.Pozdrav braco dabogda bili jos 100godina zajedno♥️

Zasto mi krades ime ja se zovem Bojan
[/quote]

[/quote]

Boli me kada vidim da pises romane po forumu sugavom na kome niti pregledas prijave igraca niti imas pvp staff da pregledaju. Na server ne ulazis nikad i ne znas koja je situacija. Meni je bas drago kada vidim TechnogameraHD na roleplay da nadgleda ko koristis cheat engine da kopa brze nego da udje nekad na kitpvp da pregleda kako su tamo legit igraci. Stoji mi tema vec 5 dana na forumu za nucci i lakishu koja nije pregledana a ni ne morate ni da pogledate tu temu zato sto mozete da vidite koliko reportova stizu na dan za njih dvojicu. Techno ili bilo koji mod mogli bi nekad da udju na smrdljivi kitpvp da pregledaju malo, nzm sto bi to bio problem posto nije bio problem da false banujete legit igrace da mala deca koja placu kako su jaki budu zadovoljna.

Nadam se nekim boljim danima za zajednicu, Batica je uvek imao znanje i znao je sta radi jos kad je sam mislim da ce ovo da izgleda mnogo bolje i ozbiljnije.

[quote=“Rykon post=276667”]Boli me kada vidim da pises romane po forumu sugavom na kome niti pregledas prijave igraca niti imas pvp staff da pregledaju. Na server ne ulazis nikad i ne znas koja je situacija. Meni je bas drago kada vidim TechnogameraHD na roleplay da nadgleda ko koristis cheat engine da kopa brze nego da udje nekad na kitpvp da pregleda kako su tamo legit igraci. Stoji mi tema vec 5 dana na forumu za nucci i lakishu koja nije pregledana a ni ne morate ni da pogledate tu temu zato sto mozete da vidite koliko reportova stizu na dan za njih dvojicu. Techno ili bilo koji mod mogli bi nekad da udju na smrdljivi kitpvp da pregledaju malo, nzm sto bi to bio problem posto nije bio problem da false banujete legit igrace da mala deca koja placu kako su jaki budu zadovoljna.
[/quote]

Volio bi da pročitaš sekciju “Nedostatak u timu” koja će ti uveliko odgovoriti na to pitanje.
Boli i nas što nisi pročitao što je napisano, a odgovorilo ti je većim djelom na sve to što si sam napisao :slight_smile:

1 Like

Volio bi da pročitaš sekciju “Nedostatak u timu” koja će ti uveliko odgovoriti na to pitanje.
Boli i nas što nisi pročitao što je napisano, a odgovorilo ti je većim djelom na sve to što si sam napisao :)[/quote]
On nista nije ‘pitao’, vec je izdao cinjenice, a i da nije malo cudno sto vam pvp moderatori koji su bas dobri u pvp vecinom leftali tim, ili demotovani ili su postali neaktivni, dok rp, sb itd modovi polovina i vise ostaju? Na onoj temi bi i prosecan pvper video da je ono reach.

Volio bi da pročitaš sekciju “Nedostatak u timu” koja će ti uveliko odgovoriti na to pitanje.
Boli i nas što nisi pročitao što je napisano, a odgovorilo ti je većim djelom na sve to što si sam napisao :slight_smile:

Procitao sam to ja, ali nigde nema da kazete da nemate pvp moderatora koji moze da banuje igrace, ali zasto su onda prosle sezone kada je bilo dosta pvp moderatora banovali Dulix i Techno za hackovanje ako oni ne mogu da prepoznaju hack ? Nije kao da dete sa flomasterima ne moze da vidi da dosta igraca nije legit i udara sa vise od 3 bloka.[/quote]

Volio bi da pročitaš sekciju “Nedostatak u timu” koja će ti uveliko odgovoriti na to pitanje.
Boli i nas što nisi pročitao što je napisano, a odgovorilo ti je većim djelom na sve to što si sam napisao :slight_smile:

Nije da se ja nerviram sto hakuju, ali kada ovoliko ocigledno hakuju da niti gledaju blizu u tebe kada hitaju niti pokusavaju da prikriju reach itd, onda postane iritanto kada ima i ovoliko dokaza, ovoliko reportova, ovoliko forum tema na njih, i idalje nisu ban.[/quote]

Ajde bre ne plači više smarate sa tim prozivkama to što ste glupani mali ne znači da su svi pored vas čiteri
Da imamo nešto već bi bili banovani a mene redovno ss-aju to nek ti oni sami potvrde. Tako da molim te ne placi vise ni ti ni Euann

[quote=“Ev0ov2_ post=276677”]Ajde bre ne plači više smarate sa tim prozivkama to što ste glupani mali ne znači da su svi pored vas čiteri
Da imamo nešto već bi bili banovani a mene redovno ss-aju to nek ti oni sami potvrde. Tako da molim te ne placi vise ni ti ni Euann[/quote]
Nisu svi citeri, al da ti hitas nekog ko radi perfektan w tap u sred leta to je vec malo preterivanje, i ne znam kako te nije sramota da lazes da nemas nista kad i sam znas da imas, i da znam kao tebe bas briga ovo je igrica itd itd, al ako je samo igrica zasto bi onda hakovao samo sa ciljom da winas?
Zamisli hakujes u igrici jer ne mozes da verujes da je neko bolji od tebe, msm ti si poceo da hakujes jer si mislio da svi ostali hakuju a sad tu nesto kao ‘nemojte da mislite da su svi oko vas citeri’
‘Ako mozes ti da igras sa hakom, mogu i ja’, tako nesto si mi napisao valjda prosle sezone, nakon sto si mi upalio preterano pojacan no kb u sumo lolcina
Znam lika koji je hakovao redovno i uspeo je da prikrije hak kad ga ss-aju, necu da kazem ko je niti kako je to radio, trenutno je blacklisted valjda