Vracanje factions podservera + odgovori na razloge zasto je izbacen

  • Factions je pri početku prošle sezone imao 60 igrača na početku pa odma sljedeći dan se spustilo na 40, tokom zadnjih 4-5 mjeseci prosječna brojka igrača se kretala od 2-20 što je jako slabo. Time otvara prostor za eksperimentisanje drugih servera.
    Koliko je survival imao igraca na pocetku? 5 od toga smo bili gveklom ja bahati i jos 2 neka lika. Posle marta kada se znalo ko osvaja sezonu na prisonu svi su presli na survival radi zabave i kothova (To bi se desilo i na factionsu da ne bude sad e imao je survival viuse igraca) Evo zadnja 2 meseca prelazimo 30+ igraca na survival samo kad je voteparty i ne znam sta tu pricamo o igranosti?
  • Najbitnija poenta factionsa je raid, cannoni i slično. Jedini načini raida su u većini slučajeva mogući samo uz glitchovanje, a u rijetkim situacijama sa cannonom ukoliko je napravljena baš kritična greška u bazi. Novije verzije nisu za Factions i gube se osnovne vrijednosti gameplay-a istog!
    Gde pise da raid nije moguc? Licno ja sam raidao Perverziju na 35 igraca prosle sezone zna da ubode zbog SERVERA ne zbog verzije ali okej ajde neka ti bude kamberu. Kako novije verzije nisu za factions??? Zar nije zabavnije grinadti i netherite i imati neth pot pvp, dok je i sam cilj factionsa grindati f top a ne pvpati se !!
  • Tokom cijele sezone se igrači bave manje više ekonomijom, što nije poenta toliko Factionsa već survivala.
    I sta radim sa tom ekonomijom na survivalu? Sta kupujem??? Factions je imao balanced ekonomiju dok nije bilo magma creama kupovali se dijamanti u shopu za ftop i morao si da gradis wallove sa obsidianom.
  • Factions kao priča više nije poznata na Minecraft gameplay tržištu tako da je vrijeme i da mi pustimo ovu priču u historiju. Na ovo sam jedno 10 minuta plakao od smeha. Serbov factions ne moze da se poredi sa drugima koliko god ja igrao na drugim serverima na serbu je factions uvek bio bolji. Otvorio se skoro factions server (necu ime da navodim) imao je 50+ igraca i jos broji to a online je 20d (BALKANSKI SERVER).
    Ako su ovo izgovori da factions bude izbacen onda okej ali ne vidim razliku izmedju survivala i factionsa po broju igraca.
    Ovo su neke od najbitnijih stavki koje se mogu izdvojiti za izbačenje Factionsa trenutno i jednostavno ne isplati se održavati nešto što se vidno ne sviđa igračima i što se neke stvari kao čist raid nikako ne mogu ponuditi. Cist raid se ne moze ponuditi? @martin2003a odgovori coveku za raid… Nepotrebni izgovori da se factions izbaci a bio je jedan od igranijih podservera dok ga licno vi niste usrali. Svaka vam cast. Nadam se da ce kamber da mi odgovori na ovu temu i da malo objasni razloge zasto je factions izbacen i da li ce u buducnosti da se vrati.


A ovde 23 lajkova od toga je 15 lika sa roleplaya koji nisu ni usli na survival samo su glasali reda radi. Ne znam zasto pustas ovako predloge za ubacivanje podservera gde mogu glasati likovi koji u zivotu nece uci tamo.

2 Likes

Factions > survival

Jes da nije bilo igraca zadnjih 1 ipo godinu, ali nikako da okrive sebe.
Evo ja cu licno napisati. Kad se prelazilo na Factions 2.0 gospodin CROspano je drzao sastanak na ts3 i obecao tonu stvari od printera do manjeg p2w i svega ostalog i na pocetku sezone ubaceno nista nije bilo, p2w nikad veci, 1 silk2 je kostao 20 evra, blokovi izbaceni, pare nisu za nista vredele sem za elixire XD. I normalno da ce likovi quitati, zasto bi neko uplacivao 20 evra za 1 silk2, kad si mogo pre isti mogo nabaviti parama u mc, odmah skracuju igracima mogucnost igranja. Najkriviji za raspad Factionsa je CROspano, hteli vi da priznate ili ne, to je ozbiljno veliki minus i kad su igraci dosli su se razocarali i otisli. Posle toga se gubi zainteresovanost za igru, takodje Factions nije dobio nijednu reklamu dok Survival svaki dan reklamirate i normalno da ce neko da zaluta i da udje i da igra, bar malo.
Ako gameplay Factionsa nije dobro osmisljen, dzabe sve… Turniri su se pre pravili cesce, zadnje sezone prosli gr nzm jel 2 bilo za celu sezonu. Takodje treba da se nadje aktivan moderator, kamber ocito nije imao vremena da vodi Factions, a i sezona traje jako dugo da bi se neko nahvatao da vodi. I itekako se slazem da fac treba da se vrati. Prijatno!

Totalno se slazem. SPANO je kriv za raspad realno 1.8 druga sez je bila shit i to veoma. Nijedne vece promene bilo nije na factionsu zadnje 2 god. GG momci.


Samo ću ti ostaviti ovo ovdje i da vidiš razliku između tih sezona koje navodiš. Apsolutno mislim da možeš da vidiš drakonsku razliku. Pominješ još u pričama sada situaciju za kraj sezone, eto kraj sezone prošle godine, ustv ne čak kraj već pola sezone. Igrala ova ekipica koja se našla i samo oni pikali za F Top. NE IDE VIŠE

Apsolutno nije moguć, od 50 različitih raidova 49 ljudi mi dolazi da se žali da su se ugličali u baze. Alo kakav je to raid. Zašto svi ostali Factions serveri drže se na verzijama 1.7 i ovo ponavljam po koji put. ZATO ŠTO JE NA VERZIJAMA 1.8 PA NA GORE POTPUNO MJENJANA FIZIKA TNT-a itd
I tu informaciju sam možeš da nađeš na internetu, zato je sam raid poremećen od tad i zato se svi drže na 1.7 verzijama uz mogućnost ulaska sa verzijama iznad, ali ono najbitnije cijeli server je 1.7

Znači cijeli gameplay se svodio na postavljanje blokova za f top. Dovoljno.

Izvoli istraži broj igrača na VELIKIM serverima i istraži priču uopšteno po svijetu kako je aktivna. Broj igrača na svim serverima drastično pada i više nije isplativo održavati tu priču.

Ja dalje više neću o ovome pisati jer više puta ponavljam neke jedno te iste stvari. Factions neće biti vraćen trenutno niti ga imamo u planu trenutno:

  • Nemaš ljudi koji će vodit taj server, vrlo je lagano hoćemo to hoćemo ovo, ali ko će to vodit.
  • Mi se ne vraćamo sa verzijama, tako da verzije 1.19 za factions jedino da se svi pomolimo pa da možeš napraviti zanimljiv gameplay
  • I opet ove odgovore pročitaj koje sam pisao martinu

Dalje nažalost neću odgovarati na ovo više jer je više samo gubljenje vremena. Bolje da trošim vrijeme na novi global sa trenutnim serverima, nego na polemisanje o serverima koje trenutno nemamo u planu.

1 Like

Okej, kako god hvala na odgovoru i izdvojenom vremenu. Postujem tvoj odgovor. Ja sam izneo svoje misljenje za koje imam pravo. Nemoj da ujebes samo survival sledece i sve 5.

1 Like

samo da crospano ne vodi survival, nista protiv lika, top decko, al isk je sjebo sve
a za fac jos ovo: treba da se proba fac da traje mapa mesec dana, 7d grace 21d raid i tjt, meni je isk krivo pomalo za fac ali jos jednom itekako bi trebalo da se proba… ne teram inat kamberu ali ovo je realnost

pa kamberu brate, ovo sa igracima ste imali srecu u nesreci na survivalu, jer ste ceo prison oterali tamo, i sam znas to…

Pazi to jest da drugi factions serveri tako idu ali ne moze to serb podrzati da je stariji serb i da je stariji staff tim moglo bi se resetati na 1/2 meseca kao sto qkly rekao. Ne vredi pisati o factionsu kamber je reko da nece voditi razgovore o ovome vise tkd fact je zaboravljen podserver. Lepo bese dok trajalo