Upad na mašinu 22.07.2022

Hvala vam na strpljenju, u nastavku možete naći više informacija o situaciji koja nas je zadesila prethodnih dana.

Dana 21.07.2022. u periodu između 02:20 i 02:30 i 22.07.2022. u periodu između 01:00 i 03:15, neovlašćena lica neovlašćeno su pristupila jednoj od mašina koja se rentira za potrebe hostovanja dela SERB-CRAFT servera i tom prilikom inficirala serverske fajlove, čime smo bili prinuđeni da preuzmemo sledeće mere:

  • Privremeno ugasimo sve servere
  • Pregledamo i očistimo serverske fajlove
  • Promenimo potencijalno ugrožene kredencijale
  • Implementiramo dodatne zaštite

Naš server bio je direktna meta napada, a ne odabran slučajnim izborom, zbog poznavanja pozadinskih procesa i informacija o timu.

Ovaj upad nije napravio veliku štetu, ali nas je koštao 4 dana downtime-a, pre svega zbog manjka dostupnog ljudstva u timu usled perioda u kom su odmori najčešći.

Šteta koju uprkos naporima, nikako nismo uspeli da saniramo je Factions podserver koji ćemo morati da rollbackujemo na 21.07.2022. u 05:00 ujutru.

Izvinjavamo se zbog štete koju ste i vi kao igrači pretrpeli, te ćemo preduzeti sledeće korake u nadi da ćemo makar deo iste uspeti da nadoknadimo:

  1. Svi igrači koji pristupili serveru između 15.07.2022. i 22.07.2022. dobiće 500 SC Poena besplatno.
  2. Igrači koji su imali aktivna članstva, dobiće produženje od dodatnih 10 dana članstva.
  3. Svi igrači nastavljaju tamo gde su stali na podserverima od trenutka kada je server privremeno ugašen (osim u slučaju Factions-a, gde će se odraditi rollback na 1 dan unazad, kao što je napisano gore)

Preduzeli smo sve što je u našoj moći da obezbedimo stabilan rad servera i bezbednost naših igrača i nastojaćemo da detaljno utvrdimo sve propuste na našoj mreži i neovlašćene pristupe prijaviti nadležnim ogranima.

Trenutni progres servera

ONLINE SERVERI

  • SkyBlock
  • RolePlay
  • KitPvP
  • Vanilla
  • OneBlock [BETA]
  • SkyPvP
  • Prison

TRENUTNO RADIMO NA OSPOSOBLJAVANJU

  • Factions

O daljem progresu bićete obavešteni isključivo preko ove teme!

5 Likes

Svaka cast i hvala sto ste se oglasili dokle ste stigli i sta ste uradili.
ScPoeni su savrseno iskupljenje :slight_smile:
Srecno da sto brze upate server.

Respect za sve koji su radili na serveru kad je bio zatvoren : ) !

Svaka cast i hvala vam sto ste se oglasili na forumu zbog ove situacije koje se desilo vasem serveru i zao mi je sto necu moci da igram oneblock ali nema veze strpicu se da ga opet otvorite i da nastavim dokle sam stao sa igranjem na tom podserveru stvarno ste se potrudili pogotovo oko tog podservera jako mi se svidjao kada sam ga poceo igrati

Nije vasa greska, nego greska onog sto je upao na masinu.
I fer ste zato sto ste dali svima scp ko god da je usao na srv od 15 do 22 i takodje to za rankove tj clanstva.
Ocekujemo prison da se sto brze upali

Pozdrav,

OneBlock smo uspeli da podignemo za igru već danas, iako smo ga svrstali u grupu servera na kojima se još uvek radi. Možeš upasti već sada da ga igraš! :grin:

Da li znas mozda da li ce sutra u toku dana moci da se igra fac? @acBee

SkyPvP i Prison su upravo osposobljeni i možete nastaviti da igrate normalno na njima :slight_smile:

Još uvek radimo na Factionsu i očekujemo uskoro rešavanje problema sa njim.

Pogasili smo sve servere trenutno kako bismo odradili još jedan sistem zaštite.
U toku dana će ponovo biti aktivni.

@Batica da li su nam produzene celije na prisonu

Rankovi da, celije ne.

ma sve je produzeno sad mi receno hvala za laganju wien volim te

Jel produzeno do maxa da ne istice danas ili?

mislio sam da nije produzeno bruh

I kad ce vise up servera?

sta je ovo jedan podserver pravite ceo dan ?
u klk ce pustite server u rad

Čekanje Factions servera se isplatilo, jer smo se potrudili da ne odradimo rollback već sačuvamo ceo progres igrača do trenutka gašenja servera. Sve tezge su produžene, tako da nema potrebe da se oko toga brinete. Ukoliko nakon ulaska igrača utvrdimo nepravilnosti zbog kojih je neka od akcija poput rollbacka neophodna, moraćemo da istu odradimo.

Factions server ćemo otvoriti večeras posle 22h.

1 Like