[TUTORIJALI] Uvod u programiranje na C++

Pozz serbovci,
U ovoj temi cu vam pojasnit neke najlakse stvari o programiranju i najlakse kodove (za one koje interesuje, ne zelim gledat bespotrebne komentare). Programiranje zahtjeva logiku i koncetrisanost, ako zaboravite ; negdje citav kod propada… Treba biti pregledan a ne da pisete 2 nepoznate i to vam je kod, za to postoji cout koj nam sluzi za uredjivanje koda. :slight_smile:
Evo jedan zadatak, napravicu od njega kod.
Manic i Batica imaju bombone, takodje i sesi ima mnogo bombona cija je kolicina jednaka proizvodu Manicevih i Baticinih. Napisati program koji ucitava vrijednost sesijevih bombona. :slight_smile:

m-promenjiva koja oznacava broj Manicevih bombona
b-Baticinih

#include <iostream>
int main;
{
int m,b; (int je za cjele brojeve, imaju cjele bombone, ne na komade)
cout << "Maniceve bombone:";
cin >> m;
cout << "Baticine bombone:";
cin >> b;
cout << "Sesijeve bombone:" << m*b;
return 0;
}

Kraj, najprostiji moguci program. Od ovoga se uci ja sam hteo pokazati zainteresovanim serbovcima kako od prilike izgleda kod. Kome je zelja da nauci programiranje nek ne odustaje!
SC Programeri. :slight_smile:

Kad si brze stigao to c ++ :wink: ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Wtf xd
Ovaj kod ti Malo siromasan xd

Послато са ZTE BLADE A310 уз помоћ Тапатока

Fali ti pocetak bez kojeg ovo nece raditi.

Rekao sam da to nisam pisao, ako si misilio { } oke…
Ovaj program se builda i runa…
Plus ako si mislio ono <iostream ili tako ness.

[quote=“zazabam” post=138508]Kad si brze stigao to c ++ :wink: ?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk[/quote]
Brzo se uci, Lonere naveo sam najprostiji program.
P.S Ako neko oce da dodam izradu sa slikama i zanima ga neka kaze, ionako cu sad malo kodirat neke kakulatore. :smiley:

Evo ga algoritam za ovo, algoritam je prikazivanje koda na papiru. Od algoritma stvarate kodove. :slight_smile:

Ako vec pises za pocetnike nisi trebao da kreces sa matematickim naredjenjima nego sa nekim osnovnim naredjenjima, i trebao si prvo da pocnes sa sablonom tj #include itd. pa tek onda da krenes na tacno zadavanje naredbi…
Takodje si trebao da pricas i o programu gde ces uopste da pises to,pa i o tome kako Compileovati program na kraju i sl.
Svakako nije potpuno dovrseno

Programer na nivou ;¥

Послато са ZTE BLADE A310 уз помоћ Тапатока

[quote=“CaptainWolfzz” post=138647]Ako vec pises za pocetnike nisi trebao da kreces sa matematickim naredjenjima nego sa nekim osnovnim naredjenjima, i trebao si prvo da pocnes sa sablonom tj #include itd. pa tek onda da krenes na tacno zadavanje naredbi…
Takodje si trebao da pricas i o programu gde ces uopste da pises to,pa i o tome kako Compileovati program na kraju i sl.
Svakako nije potpuno dovrseno[/quote]
Vec sam napisao gore da necu pisati int i druge komande…

Takodje za matematicke izraze da koristite koristi se #include , ono dozvoljava koriscenje operatora… Npr apsolutna zagrada, abs, ili korjen sqrt itd…