Survival Predlog #1

Da uzmem da iskomentarišem i Vuk prijedloge:

  1. Ovog mjeseca je to najlješa baza i prijave su uveliko otvorene na forumu.

  2. Ovo cu razmotriti, morat ću da prelistam staru TODO listu i da vidim što smo mi ovo uopšte uradili. Bio je neki bag u pitanju. (Sad sam se sjetio msm da je bilo oko F Top-a i dupliciranja iznosa na listi, ako je samo to onda mogu vratiti /spawner jer nema f top-a više)

  3. Nisam želio sad toliko neke stvari da dodam jer rankovi već puno imaju. Više sam prebacivao na normalne krejtove da svi imaju priliku dobiti.

  4. Iron Golem spawner ću morati da duboko razmotrim i da vidim da li je okej da ga sad ubacujem tokom sezone.

  5. Vidjet ću dal smijem to uopšte sad da radim da ne daj bože ne bi nešto se izvrnulo u pluginu i da se sve pokvari.

  6. Koji je problem trenutno sa /f coords, šta Vam izlazi

  7. Što se tiče iron golema gore iznad sam napisao

  8. Protect sign i Factions trenutno nema nikakav spoj, nit su naši plugini nažalost. Tako da je trenutno to malo teže odraditi.

  9. Ako sam slučajno stavio restart tokom KoTH-ova moja greška. Pomjerit ću onda KoTH kasnije. Prvi put upravo da čujem da se to desilo :confused:

Hvala na odgovoru.

Slazem se sa tobom u potpunosti, sa obzirom da je ovo beta sezona ovo je i bolje nego sto smo mogli ocekivati…
Razumljivo je da ne mozes sve da postignes, i niko te zbog toga ne osudjuje… Ali ima tu par moderatora koji bi mogli da bace pogled koji put na survival i ako nisu zaduzeni za to…
Sto se tice creative kao st o si rekao plugin je stvarno kritican… Nekad mi stvarno ne bude jasan al jbg… Popravices sve to verujem ja u tb… Jedan od problema je sto nema puno zainteresovanih da budu za surval zaduzeni… Ja bih zeleo to raditi ali sa obizrom na moju proslost to je cak i vise od nemoguceg xd

Bit će nekad.
Neki moderatori su pokazali interes, tako da će biti uskoro :smiley:

Što se tiče samo eto za Creative očekujem tu listu blokova koje bi voljeli da možete koristiti pa da vidimo za dalje.

Neke izmjene od večeras:

  1. Cijena baruta povećana sa 0.95$ na 2.4$
  2. Izbačeni automatski restarti od sutra jer su odrađene neke izmjene što se tiče korišćenja RAM-a, pokretanja servera i izbačeni pojedini nepotrebni sistemi na serveru.
  3. Dodatak za 2 jeste da radi izbačenih restarta KoTH u 13:00 će opet biti startovan redovno.
  4. Dodao sam Vam permu za /f coords trebalo bi da možete sada da je koristite

Sharpness 7 sam razmišljao sada da ubacim, ali ću ipak ostaviti to da se odradi kroz nekih par dana. Želim da porazmislim na koji način da ubacim to na server i da Vam bude dostupno.

Hvala na uvazenim predlozima :slight_smile:

Lista blokova koji bi trebalo da se odobre za koriscenje u /gmc :

  • Lantern
  • Soul Lantern
  • Campfire
  • Soul Campfire
  • Vines (Glow Linchen je slican blok ali moze da se postavi)
  • Moss Block

Blokovi (stvari ) bi se trebali dodati pomoglo bi oko ukrasavanja gradjevina i ostalog

  • Ancient City zelim informaciju da li postoji uopste posto sam pitao neke igrace i javio mi se jedan lik da je trazio a posle dugog vremena ga nije nasao. Ako je zabranjen/uklonjen Ancient City da li postoji mogucnost da se ukljuci posto bi to iskreno bilo zanimljivo za istrazivanje i svidelo bi se igracima . Primetio sam da postoje blokovi u /gmc (Sculk , Sculk Shrieker itd) mozda se moze napraviti vestacki Ancient City ali da se spawna Warden naravno.

Trebalo bi da su sad dozvoljeni blokovi sa liste, uz vine-ove dodao sam i ona dva iz nethera: Twisting_Wines, Weeping_Wines.
Još sam dodao i azalea blokove: Screenshot by Lightshot

Ancient city nije moguće trenutno dodati jer je to dio 1.19 updejta. Server jeste na 1.19.3, ali je prvobitno bio na 1.18 i generisan je na istoj tako da Ancient City ne postoji. Blokovi svi mogu da se koriste sa gm c jer je naknadno server prebačen na najnoviju verziju!

  • Ghast Tear (u shop)

  • Takodje zanima me da li ce biti KoTH nagrade (mislim da treba da bude svakog meseca KoTH nagrade zato sto bi Igraci trkali svakog meseca za nesto isto tako i za jos neke mesecne nagrade ako napravite)

Ovog mjeseca je to bio upravo build takmičenje, sljedećeg mjeseca možda bude opet KoTH :slight_smile:

1 Like

Vratiti da mogu da se craftaju jump boost i slow falling potovi…

Vidjet ću šta i kako ide što se tiče ovoga.

Update
Izgleda da je riješen problem što se tiče Memory Leak-a i da više ne puca server i da nema potrebe za redovnim restartima :smiley:
Sada možete nesmetano da igrate na survivalu, uživajte u igri!

1 Like

Hvala ti volim te! Jedini mod koji zasluzuje svoju poziciju a ne ovi fush moderatori!

Potrebna mi je informacija šta Vam uopšte ispisuje kada pijete slow falling i jump boost potove? @Pujica

Isto tako jako kratak update jer sam mjenjao usput neke stvari oko chat plugina:

  • Ubačen ponovo hover preko igrača gdje može jako brzo prikazati kratke bitne informacije igraču, kul stvarčica za mnogo brži protok bitnih informacija i neke informacije između igrača ovako mogu da se provjere mnogo brže.
    Isto tako na lijevi klik odma možete da /msg igrača
    image
  • Zabranjena [/komanda] dodatak za chat

Ubaciti ghast tear u shop

1 Like
  • Slow Falling bi se koristio najvise u PvP-u a i moze vise kritova da se uradi sa njim tako da ne bih se slozio s tim predlogom , naprimer na Prisonu je ja mislim to zabranjeno posto je OP.
    Screenshot by Lightshot

I ako mozes fixaj /elixir, stavi str2 da je a ne str1 zato sto vise nije 1.8.

Ako moze odg pls

Pozdrav

Ubačen je Str II elixir u Elixir shop za 5500$
image

Finalna odluka što se tiče Sharpness 7
➤ Sharpness 7 ove sezone neće biti ubačen, ubacio sam str II elixir kao neku vrstu kompenzacije. Radi previše S6 i neke nemogućnosti ubacivanja S7, a da to ne bude preskupo u SC Shopu ili da bude limitirano u Krejtovima. Baš radi tih limita da ne bi bilo par igrača sa S7 mačevima odlučio sam da prolongiram ovu odluku za sljedeću sezonu gdje će se odlučivati dalje o opcijama:

  • Da li nastaviti sa S6 mačevima
  • Zamjena S6 sa S7
    Do toga imamo još vremena

➤ Slow falling trenutno neće biti ubačen radi različitih problema sa istim
➤ Za ovaj mjesec je namještena skripta što se tiče KoTH Top-a tako da će na kraju mjeseca biti objavljene nagrade za KoTH top odma

Tokom dana će biti obavljeno Update Obavještenje što se tiče ove zadnje dvije sedmice sa puno informacija i izmjena što se tiče Survival-a

2 Likes
  • Maknuti komandu /invsee na rankovima !
  • Ubaciti Ghast Tear u SHOP
  • Ubaciti Sharpness 7
  • Ubaciti na Scoreboard F-Bank
  • Ubaciti novi/stari kitova
  • Ubaciti u /gm 1 jos dekorativnih blokova
  • Ubaciti jos neke hoppere pored MOB i CACTUS
  • Ubaciti da se mogu zakazati ratovi izmedju fakcija msm da bi bilo interesantno
  • Povecati malo border
  • Smanjiti cijene na /f upgrades
  • Automatsko iskljucenje Creative moda kada se udje u warzone
  • Pokusati ubaciti neke custom enchantove na Pickaxe ( da se kopa vise blokova odjednom npr) , Shovel itd…
  1. Prvi predlog cu preskociti (neutralan sam)
  2. Svakako treba ubaciti Ghast Tear u Shop pošto vidim da ima par predloga za to.
  3. Sharpness 7 , KambeR je rekao da neće biti ove sezone nego tek sledece (pogledaj 2 poruke iznad)
  4. Malo nepotrebno pošto ima /f who i vidis Balance svoje fakcije.
  5. Što se tiče kitova nemam nikakve ideje ovi kitovi su sasvim okej pre su bili blokovi kao da se dobijaju ali tad nije imao gmc. Trebalo bi mozda da pojasnis kakav kit bi trebao da se ubaci.
  6. Mislim da ne postoji nijedan drugi CROP hopper (koji bi se mogao ubaciti.) osim SPAWNER i CACTUS.
  7. Teško da bi mogli biti ikakvi ratovi izmedju fakcija jedino ako se ne organizuje Faction War kao Event.
  8. Border trenutno ne moze da se povećava u običnom i Nether svetu posto je rečeno kada bi igrači otkrivali sami nove Chunkove onda bi stalno crashao server.
  9. Mislim da treba malo ali MALO smanjiti cene F Upgrades.
  10. Apsolutno se slažem.
  11. Što se tiče Custom Enchentova sećam se da je bio Detonate 1-3 i to bi valjda kopalo 3x3 bloka (pickaxe) i to se plaćalo SCPoenima naravno to je bilo na Factionsu ali ne znam kako bi izgledalo na Survivalu . Imam video zapis gde se tačno vide ti Enchentovi Ubili smo lika sa previse op itemima!!! Factions SERB-CRAFT - YouTube (4:19 minuta i sekunda gde da premotate.) Custom Enchentovi su nekad dobri nekad i loši po meni najbolje da ostanem neutralan.

Jel postoji mogucnost da se vrati “F War”, kao sto je na prisonu clanwar, mislim necu da te ucim znas sta si radio proslih sezona…