Survival Predlog #1

Vozdra Kamberu, ovde su ti par mojih predloga, ja mislim da ce ovo popraviti igru kolko tolko :

  1. Izbaciti Elitru U Endu ; Ja mislim da je ovo i vise nego jesno, dodju na koth i kada vide da ne mogu da ubiju nekoga ili uzmu koth jednostavno odu sa elitrom… Odlete kao da nikada nisu bili tu, nama se to ne isplati jer vejstamo iteme a ne mozemo nikga ubiti…

  2. Sharpness7 Mac ; Ovo je ista situacija kao pre par sezona, dodao si 2 dela p5 arrmora a najveci sharpness maca je 6, jako jako slabo skida i sa full demonic arrmorom… Dodaj sharpness7 jer ce tako biti jako dobro izbalansirano. Npr. s7 da se kupuje sc poenima ili dobija iz kita, crate bilo kako.

  3. Eventi ; Brate stvarno ovo nije u redu, zapostavljeni smo maksimum… Na skypvp, prison, roleplay bila su po 3 4 eventa od pocetka na survivalu 0 ogromna 0… Ajde se malo iscimajte napravite nesto ljubim vas…

  4. Povecati cenu baruta ; Sadasnja cena baruta je 0.95$ sto je apsurdno… Creeper spawner kao najvredniji spawner i najnedostupacniji se ne isplati uopsteeee. Zamisli kada se skeleton spawner isplati vise od creepera, to je strasnooo…

  5. Gmc ; Lepa zamisao ali lose odradjena… Npr. ja mogu stavim netherite blok ali ne mogu da stavim water bucket sa ribicom koja je detalj… Sredite par stvari tih koji ne mogu da se postave a apsurdne su i sve je top…

Za divno cudo dobro ste odradili sezonu, niste je upropastili mnogo uopste… Vidi se da si radio na njoj i da se nisi zezao, fixajte tih par stvari i sve ce biti top… Pozzdravv!

3 Likes

Prvi predlog cu preskociti posto i jesam i nisam za to da se zabrani elitra u endu.
Sharpness7 bi stvarno trebalo da se doda , slazem se s drugim predlogom.
Eventi bi stvarno trebalo malo vise da se organizuju pogotovo sto bi malo privuklo igrace koji nisu upoznali Survival u potpunosti jos , cuo sam pre nedelju dana da bi trebao neki Event da bude za Najlepsu bazu ili tako nesto ali to se jos nije postavilo…
Cenu baruta sam napisao na Discordu u predlozima da se poveca i vecina igraca se slozilo samnom (12 igraca se slozilo - 1 nije ) Creeper Spawner je najredji spawner na serveru i stvarno bi trebalo da se poveca cena istog.
GMC predlog cu preskociti :smiley:

Moji predlozi:

  • Dodati neke stvari preko kojih mozemo da se takmicimo s drugima kao sto je bilo proslog meseca KoTH nadam se da ce biti i ovog meseca TOP Nagrade za KoTH
  • Kada gledamo u vec postavljeni Spawner i kada zelimo da promenimo vrstu spawnera da kucamo /spawner {spawner koji zelimo}
  • Dodati malo vise opcija za dobijanje u DonatorCreatovima (Shulker , IronGolem spawner , Creeper Spawner.)
  • IronGolem Spawner je potreban nekim igracima pogotovo ako im je potreban Iron za tradeovanje s villigerima a tu postoji i opcija da se ubaci u SellShop Iron ruda.
  • F Upgrades malo smanjiti cene posto su ogromne a i neke nemaju smisao samog davanja para u njih . Factions Members Upgrade Level 3 je 30 membera a mi sada imamo 26 igraca u fakciji nekad smo imali 30 znaci treba u F Upgrades staviti da moze da se upgradea do mozda 40 membera ili kako odlucite. Modifikovati cene malo (smanjiti)
  • /f coords komandu upaliti za koriscenje.
  • IronGolem da moze da se kupuje u ScShop?
1 Like
  • Ako Chunk nije claiman a postoji Protect Sign na chestu da on moze da se srusi od drugog lika
  • Iskljuciti Restarte tokom KoTH-ova , KoTH u 13:00 se ne startuje zbog restarta .

Slazem se konaccno sa nekim predlogom od strane Gveklom PiViPi Ja znaci evo konacno je i on rekao nesto pametno

Pozdrav
Očekivao sam malo više odgovora od drugih ovdje, ali ajde kako god vrijeme da odgovorim.

Da počnem odma sa ovime.
Survival je ove sezone full u BETA fazi, naravno tu su neke greške i očekivano je. Dok sam tu i dok vodim ovaj server otvoren sam za diskusije i naravno tokom ove BETA faze možemo lagano da pravmo izmjene zajedno.

Pa da krenemo sa 1440p prijedlozima:

  1. Ovo je nešto što bi se moralo prodiskutovati sa svima, ja sam možda čak i za da se doda neka obaveza da mora biti PvP-a i da nema bježanja. Tako da ovo možemo da vidimo nešto možda u skorije vrijeme.

  2. Što da ne, imao sam na umu da je ovako moguće da bude izbalansirano, ali se više raje požalilo na to da bi bilo top vratiti sedmicu u igru. Tako da ću vidjeti uskoro da ga šutnem u SC Shop, možda čak i crate.

  3. Ja nažalost nemam vremena kao 2018 dok sam bio u srednjoj školi da redovno održavam evente zajedno tad sa ljudima koji su vodili factions sa mnom (superwoman, crospano i novi ljudi koji dođu). Ja sam trenutno završna godina fakulteta, posao uveliko tražim, trilion nekih obaveza radi kojih ne mogu potpuno da se posvetim ovdje. Uzeo sam da radim Survival jer sam htio da napravim izmjene na serveru jer je Factions kao igra na minecraftu propala, pa da se vrati nešto staro i što može biti igrivo.
    Od kako smo full registrovana firma postali počeli smo da mjenjamo strukturu servera, od tad postoji pozicija Event Manager što je prije vodio uveliko NoNumbers i koji je tu poziciju fenomenalno radio i napravio neke velike stvari za tu poziciju, nakon toga je vodio Shiffey privremeno koji je izbačen iz tima. S time je ta pozicija sad prazna, čekamo još ove nove dok se ne istreniraju dovoljno, skockaju se u timu i krenu raditi ono što žele na serveru.

  4. Što da ne, imao sam neku drugačiju zamisao vrv na početku sezone. Ali ukoliko nije okej, i opet kažem više ljudi se isto požalilo, što da ne. Podići ću cijenu ubrzo.

  5. Gamemode je nova stvar i pokušao sam da izlimitujem što manje stvari. Volio bih spisak nekih stvari koji su limitirani, A NE BI TREBALI BITI. Lakše je da mi Vi date spisak jer upravo Vi igrate na serveru a ne ja. Pa da razmotrim kasnije i da vidim da Vam dozvolim iste te blokove.
    Creative je malo u problemima jer je plugin živo smeće, trenutno smo isto uradili za njega neki update. I isto tako smo napisali poručicu da se obavezno ne drže bitni itemi u Survivalu dok ste u Creative jer se zna desiti problem.

Kao što sam rekao sezona je trenutno takva, pokušao sam malo nešto da dodam, promjenim i da napravim neki top serverčić na kojem možete jednostavno da uživate i da se šalite sa rajom. Jer kao što sam rekao ovo nje takmičarski server već full CASUAL.

Mogu reći da je ova BETA sezona trenutno full uspješna.

Ima tu problema trenutno sa pucanjem servera nažalost, tu je problem sa RAM-om, pa i kombinacija DDoS-a pa nadalje i desi se problem. Upravo smo napravili neke izmjene u sistemima tako da se nadamo da će uveliko da se riješi taj problem koliko može.

Da uzmem da iskomentarišem i Vuk prijedloge:

  1. Ovog mjeseca je to najlješa baza i prijave su uveliko otvorene na forumu.

  2. Ovo cu razmotriti, morat ću da prelistam staru TODO listu i da vidim što smo mi ovo uopšte uradili. Bio je neki bag u pitanju. (Sad sam se sjetio msm da je bilo oko F Top-a i dupliciranja iznosa na listi, ako je samo to onda mogu vratiti /spawner jer nema f top-a više)

  3. Nisam želio sad toliko neke stvari da dodam jer rankovi već puno imaju. Više sam prebacivao na normalne krejtove da svi imaju priliku dobiti.

  4. Iron Golem spawner ću morati da duboko razmotrim i da vidim da li je okej da ga sad ubacujem tokom sezone.

  5. Vidjet ću dal smijem to uopšte sad da radim da ne daj bože ne bi nešto se izvrnulo u pluginu i da se sve pokvari.

  6. Koji je problem trenutno sa /f coords, šta Vam izlazi

  7. Što se tiče iron golema gore iznad sam napisao

  8. Protect sign i Factions trenutno nema nikakav spoj, nit su naši plugini nažalost. Tako da je trenutno to malo teže odraditi.

  9. Ako sam slučajno stavio restart tokom KoTH-ova moja greška. Pomjerit ću onda KoTH kasnije. Prvi put upravo da čujem da se to desilo :confused:

Hvala na odgovoru.

Slazem se sa tobom u potpunosti, sa obzirom da je ovo beta sezona ovo je i bolje nego sto smo mogli ocekivati…
Razumljivo je da ne mozes sve da postignes, i niko te zbog toga ne osudjuje… Ali ima tu par moderatora koji bi mogli da bace pogled koji put na survival i ako nisu zaduzeni za to…
Sto se tice creative kao st o si rekao plugin je stvarno kritican… Nekad mi stvarno ne bude jasan al jbg… Popravices sve to verujem ja u tb… Jedan od problema je sto nema puno zainteresovanih da budu za surval zaduzeni… Ja bih zeleo to raditi ali sa obizrom na moju proslost to je cak i vise od nemoguceg xd

Bit će nekad.
Neki moderatori su pokazali interes, tako da će biti uskoro :smiley:

Što se tiče samo eto za Creative očekujem tu listu blokova koje bi voljeli da možete koristiti pa da vidimo za dalje.

Neke izmjene od večeras:

  1. Cijena baruta povećana sa 0.95$ na 2.4$
  2. Izbačeni automatski restarti od sutra jer su odrađene neke izmjene što se tiče korišćenja RAM-a, pokretanja servera i izbačeni pojedini nepotrebni sistemi na serveru.
  3. Dodatak za 2 jeste da radi izbačenih restarta KoTH u 13:00 će opet biti startovan redovno.
  4. Dodao sam Vam permu za /f coords trebalo bi da možete sada da je koristite

Sharpness 7 sam razmišljao sada da ubacim, ali ću ipak ostaviti to da se odradi kroz nekih par dana. Želim da porazmislim na koji način da ubacim to na server i da Vam bude dostupno.

Hvala na uvazenim predlozima :slight_smile:

Lista blokova koji bi trebalo da se odobre za koriscenje u /gmc :

  • Lantern
  • Soul Lantern
  • Campfire
  • Soul Campfire
  • Vines (Glow Linchen je slican blok ali moze da se postavi)
  • Moss Block

Blokovi (stvari ) bi se trebali dodati pomoglo bi oko ukrasavanja gradjevina i ostalog

  • Ancient City zelim informaciju da li postoji uopste posto sam pitao neke igrace i javio mi se jedan lik da je trazio a posle dugog vremena ga nije nasao. Ako je zabranjen/uklonjen Ancient City da li postoji mogucnost da se ukljuci posto bi to iskreno bilo zanimljivo za istrazivanje i svidelo bi se igracima . Primetio sam da postoje blokovi u /gmc (Sculk , Sculk Shrieker itd) mozda se moze napraviti vestacki Ancient City ali da se spawna Warden naravno.

Trebalo bi da su sad dozvoljeni blokovi sa liste, uz vine-ove dodao sam i ona dva iz nethera: Twisting_Wines, Weeping_Wines.
Još sam dodao i azalea blokove: Screenshot by Lightshot

Ancient city nije moguće trenutno dodati jer je to dio 1.19 updejta. Server jeste na 1.19.3, ali je prvobitno bio na 1.18 i generisan je na istoj tako da Ancient City ne postoji. Blokovi svi mogu da se koriste sa gm c jer je naknadno server prebačen na najnoviju verziju!

  • Ghast Tear (u shop)

  • Takodje zanima me da li ce biti KoTH nagrade (mislim da treba da bude svakog meseca KoTH nagrade zato sto bi Igraci trkali svakog meseca za nesto isto tako i za jos neke mesecne nagrade ako napravite)

Ovog mjeseca je to bio upravo build takmičenje, sljedećeg mjeseca možda bude opet KoTH :slight_smile:

1 Like

Vratiti da mogu da se craftaju jump boost i slow falling potovi…

Vidjet ću šta i kako ide što se tiče ovoga.

Update
Izgleda da je riješen problem što se tiče Memory Leak-a i da više ne puca server i da nema potrebe za redovnim restartima :smiley:
Sada možete nesmetano da igrate na survivalu, uživajte u igri!

1 Like

Hvala ti volim te! Jedini mod koji zasluzuje svoju poziciju a ne ovi fush moderatori!

Potrebna mi je informacija šta Vam uopšte ispisuje kada pijete slow falling i jump boost potove? @Pujica

Isto tako jako kratak update jer sam mjenjao usput neke stvari oko chat plugina:

  • Ubačen ponovo hover preko igrača gdje može jako brzo prikazati kratke bitne informacije igraču, kul stvarčica za mnogo brži protok bitnih informacija i neke informacije između igrača ovako mogu da se provjere mnogo brže.
    Isto tako na lijevi klik odma možete da /msg igrača
    image
  • Zabranjena [/komanda] dodatak za chat

Ubaciti ghast tear u shop

1 Like
  • Slow Falling bi se koristio najvise u PvP-u a i moze vise kritova da se uradi sa njim tako da ne bih se slozio s tim predlogom , naprimer na Prisonu je ja mislim to zabranjeno posto je OP.
    Screenshot by Lightshot

I ako mozes fixaj /elixir, stavi str2 da je a ne str1 zato sto vise nije 1.8.