RolePlay - Predlozi za GR ZIMA 2023

Pozdrav svima sa RolePlay servera!

Kao što znate, sezona nam je sve bliža kraju, i kao svake sezone otvaramo temu gde tražimo vaša mišljenja i predloge za GR. Na samom startu možemo vam reći da će verzija sledeće sezone biti 1.18, tako da kada budete pisali predloge, imajte i to u obziru, da nam dolaze i novi blokovi!

Dole u odgovoru možete napisati dosadašnje utiske, šta bi izbacili, uveli, šta bi promenili što se tiče rudnika, crate-ova, mape, rankova i tako dalje. Zamolila bih vas ako već čitate ovu temu i izrazite želju da date vaše predloge kako bi unapredili RolePlay, da to bude što detaljnije i jasnije, a ne samo npr "Izbaciti J rudnik’’ , znači kako, i zašto biste vi to promenili, izbacili ili dodali.

Svaka “Slažem se” poruka će biti obrisana, ukoliko bude spamovana igrač će biti udaljen sa foruma.

Prijave za članstvo u timu su uvek otvorene, ukoliko želite da učestvujete u RolePlay izradi koliko toliko možete da se prijavite putem sledećeg linka → Angažovanje - SERB-CRAFT

Pozdrav . Moj predlog je da dodate rankup-ove nove da smanjite neke cene za rankup poput Programera ja mislim da ne bi trebalo da kosta 500k nego 400k naravno to mi nista ne smeta ali samo sam to hteo hvala Pozdrav.

Kakve rankove nove bi ti dodao? Zašto baš ti smeta cena Programera? Moraš malo detaljnije.

Komsija npr Prodavac itd, a ovo za programera ja sam video da na rankup pise 500k ana rankups pise 500k pa mi je smetalo i oni su sad povecali na 500k a i dosta igracima je potrebno autosmelt

Izmeniti rudnike sada ima dosta novih blokova takodje iz K i L rudnika izbaciti drvo ili povecati cenu drveta ako bude povecavana cena da ne bi drvo vredelo isto u oba rudnika moze se u rudnik K dodati crimson log a u L warped log
Dodati ancient debris u neki rudnik mislim da bi bilo zanimljvo da se koristi nova ruda za alat umesto obsidiana u J rudnik bi mogao da se stavi ancient debris malo bi se ubrzao rudnik
Izmeniti kitove koji su na ranku Bibliotekar Ekonomista Farmaceut Konsultant i Tajkun mnogo se dugo ceka da bi se ponovo uzeo kit a daju samo 2-3 crate kljuca
Pojacati pickaxe iz pluto crate staviti mending i povecati unbreaking za 1 ili 2 levela
Dodati neke druge nagrade pored kljuceva za iskopane blokove
Ubaciti mogucnost pravljenja xp boca kao na prison podserveru onda igraci ne bi pravili kaktus farme rank Umetnik bi mogao da ima tu mogucnost
Vote crate izmeniti da bude malo bolji trenutne nagrade koje mogu da se dobiju nisu nista posebno
U rank zonu umesto premium rudnika dodati 3 manja rudnika Starter Builder i Biznismen u tim rudnicima bi mogao biti blok terracotta i neka ruda poput dijamanta da bi se malo sporije kopalo
Smanjiti cenu mending knjige u /scshop
Wither pickaxe iz /scshop pojacati ili izbaciti skroz trenutno niko ne kupuje

3 Likes

Pozdrav. Sve je ovde super samo što se dobija jako mala količina novca od prodaje blokova, sve što bi uradio jesse povećao zaradu od prodaje blokova ili bi možda dodao još neke mogućnosti za dobijanje novca, bilo bi isto lepo kada bi prešli na viši nivo ranka da se dobije neka nagrada kao na primer hrana, alat ili neki ključ, dodao bi isto tako da se na neki lakši način dobijaju ključevi. To je to što bi ja promenio ovo ostalo je sve super i ne treba ništa izbacivati. :grinning: :grinning: :grinning:

Autosmelt je vrlo korisna komanda, i dosta bi olakšavala igru igračima koji su u rudnicima C, D i E gde ima iron i gold, i iz tog razloga je ne možemo spustiti na manji rank. Što si veći rudnik, to ti je lakša zarada, i tako planiramo da ostaje.

Uzećemo ovo u obzir ako budemo dodavali nove rankove. Hvala na predlozima.

Odličan predlog. Ako budemo povećavali cenu drveta, bio to crimson ili warped stem, šta misliš da u K rudniku bude jedan stem $14 kao što je i sada, ali u L rudniku $15 ili $16? I koji blok bi ti ubacio umesto drveta?

Još jedan dobar predlog, ali videćemo za to dodavanje ancient debris-a. Gde bi ti stavio obsidian iz rudnika J? Premestio u neki drugi rudnik ili skroz izbacio?

Koje bi ti nagrade stavio umesto tih 2-3 ključa? Za kit Tajkun se podrazumeva da će biti veliki cooldown, ali ćemo videti za ostale kitove.

Smatram da je 7 5 4 odličan pickaxe i da nema potrebe da se povećava unbreaking. Da li si pod tim ‘‘staviti mending’’ mislio da stavimo mending na pickaxe u plutu, pošto već ima mending u pluto crate? Zar ne misliš da bi to bilo mnogo op?

Koje nagrade imaš na umu? Možda neke pare, neki dekorativni itemi…?

Sviđa mi se, trenutne xp boce niko ne kupuje, a mending stvari popravljaju se goldom ili ironom sa pećnicama. Dodavanje mogućnosti XP boca bi to bilo mnogo efikasnije i brže, ali pod uslovom da to tek bude na nekom malo većem ranku, kao što si ti predložio, npr umetnik. Naravno, mislim na igrače bez uplaćenog ranka, jer oni već mogu da prave XP boce.

Kakve bi ti nagrade stavio u vote crate? Izbacio trenutne, dodao neke nove?

Nećemo dodavati poseban rudnik za starter rank, jako je jeftin i nema puno privilegija, tako da to ćemo ostaviti da bude samo za buildera i biznismena. Da li bi više voleo 2 posebna rudnika, znači jedan za buildera jedan za biznismena, ali da budu manji, ili jedan veliki rudnik za oba ranka sa drugim blokovima, kao npr, terracotta?

Zašto i na koliko bi ti smanjio cenu mending knjige? Trenutno je 550 scp.

Pickaxe je skup iz razloga što je netherite pickaxe, ali isto tako ima slabe stats, tako da je verovatnoća da ćemo to izbaciti, i možda dodali neki drugi.

Kakve mogućnosti imaš na umu?

Hvala na predlogu, sviđa mi se.

Na kakav lakši način?

Cene su super a umesto drveta bi mogao da se ubaci crveni netherwart blok u K na primer a u L plavi netherwart blok za te blokove bi bila potrebna motika cene za ta 2 bloka bi mozda bile manje nego za drvo jer se lakse kopa od drveta

Obsidian iz J rudnika bi izbacio skroz ili smanjio kolicinu obsidiana u J rudniku ako se ne bude ubacio ancient debris

Trenutno se za kit Bibliotekar i Ekonomista ceka 2 meseca sto nema smisla Bibliotekar daje 1 frosty a Ekonomista 2 frosty crate kljuca mislim da bi 7 do 10 dana cekanja bilo okej mozda bi u kit mogao i da se ubaci neki luckyblock kit Farmaceut daje minerbooster na 1 sat a ceka se 7 dana pored minerboostera bi mogao da se ubaci neki luckyblock i 2-3 frosty crate kljuca kit Konsultant bi samo smanjio vreme na 10 dana i dodao jos nesto na primer mine luckyblock 2-3 komada ako kit Tajkun ostaje veliki cooldown onda dodati neke posebne iteme mozda neki pickaxe

Ne mislim da bi bilo mnogo op da se na pluto pickaxe doda mending jer se pluto crate kljuc dobija tek nakon 800 hiljada iskopanih blokova

Pare kao nagrada nije losa ideja dodao bi mozda i neki pickaxe za prvi milion iskopanih blokova dekorativni itemi bi mozda mogli da budu na pocetku do recimo 400-500 hiljada iskopanih blokova

U Vote crate bi dodao jos para pored 2500$ takodje mogao bi se ubaciti neki slab diamond alat ili iron alat

Mislim da bi 2 manja rudnika bila zanimljivija posto je ovaj trenutni rudnik isti vec puno sezona u rudnicima bi moglo biti 7 do 10 hiljada blokova

Smanjio bi cenu na 300-350 sc poena zato sto je to skoro pa jedini nacin da se dobije mending knjiga

1 Like

Prodavac, Komsija,Ucitelj, Vozac Serviser Voditelj Kamper neki rank na kome mozete dati kljuc poput Pilot ?

1 Like

Hvala na predlozima. Potrudićemo se da svaki rank bude vredan tolikog kopanja, tako da će biti mini nagrada na svaki rankup.

Trebali bi da smanjite reset rudnika jer se mnogo čeka a za neke rudnike treba malo vremena da se ripaju i takodje da se doda pick eff8 unb5 for5 da bi igrači brže kopali

Pretpostavljam da pod ovim, si mislio na rudnik G? Sledeće sezone biće promena većine rudnika, možda čak i rudnika G, i neće se moći ripati tako brzo.
Što se tiče eff 8 pickaxe, nažalost nije moguće, jer najveći efficiency može biti samo 7. Svakako, i da postoji eff8, ne bi bilo uopšte razlike između 8 i 7 što se tiče kopanja.

mozda postaviti ako je moguce nekako tezinu kopanja, a ne supersonicno oruzije, i ovako cujem da se neki rudnici za 10 minuta celi iskopaju, a zarada na njima ogromna…
Logicnije bi bilo da sto si veci rank dobijas vece rudnike i teze rudnike ali da ga za 10 minuta iskopas to mi nije bes rp al ajde.

1 Like

Pickaxe sa efficiency 8 je mnogo op bio je na 2 sezone kada se doda haste 2 efekat svi rudnici su instamine osim obsidiana u J rudniku.

Ja sam bas naprotiv dodavanju rankova, pre par sezona ke bilo 20-30 rankova to je bilo top, svake sezone ste dodavali po 3, 4,5 rankova i sad ih ima previse, ne stanu vise ni ja jednu stranicu… Izbacite neke nepotrebne rankove i smanjite broj istih, ako treba povecajte im cene pa da dodje na isto.
Promenite malo scoreboard jer je ovaj isti vec dosta sezona i smorio je.
Envoy cooldown je 5h sto je previse a igraci obozavaju envoy. Stavite bar 3h.
Ubacite neki crate key u TREASURE BOX, kozmetika je smorila i jako malo ljudi koristi treasure box, kada bi mogli dobiti neku korisnu stvar iz njega mislim da bi se puno vise koristio.
Ako ste vec morali izbaciti cf, ubacite neki drugi tip tzv. igara na sreću… Podserver je monoton bez toga ja prvi uvek igram cf iako gubim pare ali interesantno je… Ubacite npr kamen papir makaze ili nešto slicno, ili naravno vratite cf.
Nadam se da cete nesto od ovoga uvaziti.

1 Like