RolePlay - GR LETO 2021

Pozdrav Serbovci,

Moderatorski tim RolePlay servera je krenuo pripreme za Global Restart LETO 2021 i želi da što više uključi igrače kako bi unapredio RolePlay server u sledećoj sezoni! :slight_smile:

Želimo da vam predstavimo način na koji ćemo to uraditi i da vas pozovemo da se uključite u taj proces, jer je RolePlay ipak naš server :wink:

Pre nekoliko dana smo održali prvi sastanak sa igračima povodom RolePlay servera na kome smo se malo bolje upoznali i opušteno razgovarali o problemima i uspesima iz ove sezone. Nakon sastanka smo se dogovorili da napravimo ovu temu i anketu i predstavimo ceo proces na dalje, kako bismo i ostalima koji nisu stigli da učestvuju na sastanku dali priliku da doprinesu razvoju RolePlay-a.

Sakupljanje feedback-a odvijaće se u više faza:

  1. Inicijalni sastanak sa igračima na TS3 serveru (održan 25.4.2021.)
  2. Anketa sa osnovnim pitanjima u vezi RolePlay servera (link ankete se nalazi u ovoj temi)
  3. Obrada informacija iz ankete i predstavljanje rezultata (ovde u temi)
  4. Otvaranje ove teme za diskusiju i predloge za unapređenje (odgovori na ovu temu biće otključani)
  5. Obrada predloga iz teme i predstavljanje rezultata (ovde u temi)
  6. Sastanak sa igračima na TS3 serveru i diskusija o rezultatima iz teme, koji će uticati na novu sezonu RolePlay podservera

Nakon prikupljenih ideja i mišljenja igrača, moderatorski tim RolePlay servera će dalje nastaviti rad na unapređenju gameplay-a za sledeću sezonu.

Trudićemo se da vas stalno obaveštavamo o tome šta se radi, pa će svaki bitan update oko skupljanja feedback-a biti poslat kao odgovor na ovu temu i kao mejl igračima na serveru! :slight_smile:

Dragi Serbovci,

Na prvom sastanku sa igračima u vezi nove sezone, dogovorili smo se da sastavimo jednu anketu preko koje bismo saznali vaše iskreno mišljenje i dobili više informacija od vas za sledeću sezonu RolePlay servera.

Izračunali smo da vam za popunjavanje ankete treba između 5 i 30 minuta, tako da smo rešili da dobre odgovore i nagradimo SC poenima koje će dobiti na nicku koji ostave u anketi na početku sledeće sezone:

  • samo popunjavanje ankete = 20 SC Poena
  • kvalitetno obrazloženo mišljenje i novi predlozi koji su realni i izvodljivi = 60 SC Poena
  • oni koji su se baš potrudili po oceni tima = 180 SC Poena

Popunjavanjem ove ankete dozvoljavate da se vaši uneti odgovori koriste u svrhu unapređenja RolePlay servera.

Link do ankete: https://forms.gle/jQpUtovHjmBHuXGW8

Pozdrav Serbovci,

Hvala svima koji su učestvovali u anketi!

Drago nam je što su u anketi najviše učestvovali stari igrači, jer nam to govori da vam se još uvek sviđa RolePlay, pa čak i posle 2-3 godine. :slight_smile:
Takođe nam je drago što će svi igrati sigurno sledeće sezone.

Anketu smo detaljno pregledali i obradili. U odgovoru ispod ćete dobiti 3 problema koja ste najviše pisali na anketi i ispod će biti objašnjenje zašto neki od tih problema nije realizovan ili problemi za koje nam treba feedback od vas.

Rovarenje u rudnicima

O zabrani rovarenja rudnika smo čak i razmišljali još prošle sezone i radili smo na realizaciji toga. Imamo napravljen i plugin za to, samo što nije ubačen iz više razloga:

  1. Zanimalo nas je da li bi to igrači hejtali?
  2. Razmišljali smo o tome da li bi to otežalo ili olakšalo igru u nekom smislu. (rudnici poput G i J bi se morali kopati redom, do sada se i nisu baš kopali tako jer se obisidan u rudniku J i sunđer u rudniku G većinom zaobilazili)
  3. Razmišljali smo o tome da li bi to mnogo uticalo na gejmplej RolePlay-a

Da li smatrate da bi ubacivanje tog plugina rešilo problem rovarenja?
Ako da, napišite vaše mišljenje o stvarima koje smo naveli gore iznad.
Ako ne, da li imate neki drugi predlog za rešavanje ovog problema?

Premalo rudnika

Ovu stvar smo očekivali da će biti pisana na anketi i po inicijalnom sastanku sa igračima na TS3 serveru. Pokušali smo realizovati više puta ovo ali nije nam uspevalo iz sledećeg razloga:

  • Mali broj blokova koji se može iskoristiti (većina njih je iskorišćena).

Uzimajući to u obzir, kako biste vi to rešili, a da ponovo imamo više rudnika i zanimljiv gameplay? Dajte predloge ispod :slight_smile:

Novi načini zarade

Novi načine zarade smo takođe čuli na inicijalnom sastanku od strane igrača da je to kao jedan problem RolePlay-a i iz tog razloga je ubačeno to u anketu i izglasano je kao treći najveći problem RolePlay-a.
Predlagano je da se vrati hunter sa mobovima i da se omogući prodaja mob dropova. Ako bi to uradili, zanima nas par stvari:

  • Da li bi većina igrača prešla da zarađuje novac na taj način?
  • Da li bi se onda kopali rudnici?
  • Koja je vaša cena koju bi preporučili za neke mob dropove?
  • Da li postoji još neki način zarade koji se može ubaciti?

Ovim odgovorom otvaramo temu za diskusije dalje, radujemo se vašim predlozima. Potrudićemo se da se još uključimo i mi ako bude bilo potrebe da se nešto dodatno objasni. :slight_smile:
[/list]

Pozdrav Serbovci,

Hvala svima koji su učestvovali u anketi!

Drago nam je što su u anketi najviše učestvovali stari igrači, jer nam to govori da vam se još uvek sviđa RolePlay, pa čak i posle 2-3 godine. :slight_smile:
Takođe nam je drago što će svi igrati sigurno sledeće sezone.

Anketu smo detaljno pregledali i obradili. U odgovoru ispod ćete dobiti 3 problema koja ste najviše pisali na anketi i ispod će biti objašnjenje zašto neki od tih problema nije realizovan ili problemi za koje nam treba feedback od vas.

Rovarenje u rudnicima

O zabrani rovarenja rudnika smo čak i razmišljali još prošle sezone i radili smo na realizaciji toga. Imamo napravljen i plugin za to, samo što nije ubačen iz više razloga:

[list=1][]Zanimalo nas je da li bi to igrači hejtali?
[
]Razmišljali smo o tome da li bi to otežalo ili olakšalo igru u nekom smislu. (rudnici poput G i J bi se morali kopati redom, do sada se i nisu baš kopali tako jer se obisidan u rudniku J i sunđer u rudniku G većinom zaobilazili)
[*]Razmišljali smo o tome da li bi to mnogo uticalo na gejmplej RolePlay-a[/list]

Da li smatrate da bi ubacivanje tog plugina rešilo problem rovarenja?
Ako da, napišite vaše mišljenje o stvarima koje smo naveli gore iznad.
Ako ne, da li imate neki drugi predlog za rešavanje ovog problema?

Premalo rudnika

Ovu stvar smo očekivali da će biti pisana na anketi i po inicijalnom sastanku sa igračima na TS3 serveru. Pokušali smo realizovati više puta ovo ali nije nam uspevalo iz sledećeg razloga:
Mali broj blokova koji se može iskoristiti (većina njih je iskorišćena).

Uzimajući to u obzir, kako biste vi to rešili, a da ponovo imamo više rudnika i zanimljiv gameplay? Dajte predloge ispod :slight_smile:

Novi načini zarade

Novi načine zarade smo takođe čuli na inicijalnom sastanku od strane igrača da je to kao jedan problem RolePlay-a i iz tog razloga je ubačeno to u anketu i izglasano je kao treći najveći problem RolePlay-a.
Predlagano je da se vrati hunter sa mobovima i da se omogući prodaja mob dropova. Ako bi to uradili, zanima nas par stvari:

[list][]Da li bi većina igrača prešla da zarađuje novac na taj način?
[
]Da li bi se onda kopali rudnici?
[]Koja je vaša cena koju bi preporučili za neke mob dropove?
[
]Da li postoji još neki način zarade koji se može ubaciti?[/list]

Ovim odgovorom otvaramo temu za diskusije dalje, radujemo se vašim predlozima. Potrudićemo se da se još uključimo i mi ako bude bilo potrebe da se nešto dodatno objasni. :slight_smile:

Ne igram rp ali kontam da treba staviti ultra male cene od mob dropova da bi se rudnici i dalje kopaligg xd

Da, rovarenje jedan od problema na Roleplay podserveru sto iritira dosta igraca. Primer: kopa se F rudnik i dodje neko pametan se napravi i kopa samo diamond i emerald a lapis ostavlja…

  1. Hejtali bi oni koji su rovarili i koji kvare drugima igru naravno ali vremenom bi se verovatno unormalili ako bi se ubacio plugin
  2. Pa ovako, rudnik G se moze kopati ceo da neko uzme motiku i kopa sundjer, jeste da to niko ne radi ali tu nema problema oko rovarenja jer svako to ostavlja a u J rudniku verovatno opet niko ne bi kopao obsidian jer se dosta dugo kopa cak i sa jacim efficiency-em
  3. Pa ako bi se ubacilo malo bi se otezalo kopanje jer moras sve redom da kopas sto se tice G i J rudnika a u ostalim ne bi trebalo biti problema jer ti je svejedno sta ces da kopas

Pa resilo bi problem rovarenja osim za G i J. Jedino kada bi se dozvolilo rovarenje u tim rudnicima jer niko ne kopa sponge i obisidan

[quote]Premalo rudnika

Ovu stvar smo očekivali da će biti pisana na anketi i po inicijalnom sastanku sa igračima na TS3 serveru. Pokušali smo realizovati više puta ovo ali nije nam uspevalo iz sledećeg razloga:
Mali broj blokova koji se može iskoristiti (većina njih je iskorišćena).

Uzimajući to u obzir, kako biste vi to rešili, a da ponovo imamo više rudnika i zanimljiv gameplay? Dajte predloge ispod :)[/quote]
Pa ne znam, ne igram toliko dugo da dam neki predlog za ovo a cak i kada sam pre igrao ne secam se kako je izgledao gameplay tada. Kakvi su pre rudnici bili?

[quote]Novi načini zarade

Novi načine zarade smo takođe čuli na inicijalnom sastanku od strane igrača da je to kao jedan problem RolePlay-a i iz tog razloga je ubačeno to u anketu i izglasano je kao treći najveći problem RolePlay-a.
Predlagano je da se vrati hunter sa mobovima i da se omogući prodaja mob dropova. Ako bi to uradili, zanima nas par stvari:

  • Da li bi većina igrača prešla da zarađuje novac na taj način?
  • Da li bi se onda kopali rudnici?
  • Koja je vaša cena koju bi preporučili za neke mob dropove?
  • Da li postoji još neki način zarade koji se može ubaciti?

[/quote]
Pa ne bi bilo mozda lose jer ima nekada tako momenata kada bar mene pocinje da smara kopanje i radio bih nesto drugo ali nemam sta, ne igram ni na jednom od ostalih podservera jer ne volim 1.9 PvP a uglavnom je skoro svaki podserver vezan za to.

  1. Pa ne vecina nego tipa sam one kojima dosadi da po ceo dan kopaju da imaju cisto neku zanimaciju i da ubiju dosadu
  2. Bi naravno jer tu ima dosta zarade a verujem da mobovi ako se ubace nece imati vecu zaradu od rudnika
  3. Nemam neki predlog za ovo
  4. Nemam neki adekvatan predlog trenutno

Predlazem da ako je moguce, taj plugin za rovarenje se osposobi samo za rudnike gde rovarenje predstavlja problem.
Za manjak rudnika, mozda neko lisce (sapling tog drveta bi onda bio moguc samo u /gm c) ili obojena vuna, terracotta, clay, kvarc, glowestone, lubenice i bundeve, nether wart blokovi, … ima jos neiskoriscenih blokova ali mozda bi upotreba nekih malo prodrmala ekonomiju, ako bi mogli da prilagodite nekako bilo bi dobro
A za novi nacin zarade predlazem da se mogu prodavati i krompiri i tako te sadnice i mob dropovi ali samo sako je igrac dostigao dovoljan rank (usevi da se mogu prodavati na Farmer npr. a mob dropovi na Hunter), da to ne bude jednako sa rudnicima nego malo slabije, cisto kao sporedan nacin zarade ako rudnici nisu restartovani

[quote]Rovarenje u rudnicima

O zabrani rovarenja rudnika smo čak i razmišljali još prošle sezone i radili smo na realizaciji toga. Imamo napravljen i plugin za to, samo što nije ubačen iz više razloga:

  1. Zanimalo nas je da li bi to igrači hejtali? -Imalo bi sigurno, ne svidja se svima sve, ali bi se većini svidelo.
  2. Razmišljali smo o tome da li bi to otežalo ili olakšalo igru u nekom smislu. (rudnici poput G i J bi se morali kopati redom, do sada se i nisu baš kopali tako jer se obisidan u rudniku J i sunđer u rudniku G većinom zaobilazili) -Otežalo bi kopanje u G i J, to je zasigurno, ali mislim da su blokovi su tu sa razlogom da i se kopali, a ne izbegavali, tako da mislim da bi trebalo da ubacite.
  3. Razmišljali smo o tome da li bi to mnogo uticalo na gejmplej RolePlay-a. -Uticalo bi sigurno, ali niko ne zna na koji način bi uticalo (napisao sam predlog ispod da se testira kako bi uticalo)

[/quote]
Ovo bi imalo i pozitivnih i negativnih strana, imalo bi igrača koji se ne bi složili, ali većina se slaže (tako sam ja razumeo ljude na samom RPu). Pa predlažem da ubacite ovaj plugin na probni period (npr. na 7 dana).

Mislim da bi bilo najbolje da da ubacite životinje u hunter, zbog izvora hrane, i lootove koje dobijamo od njih da zaradjujemo nešto malo, da služe za početak sezone jer će rudnici postati sporedna stvar, a i mislim da je većini u interesu da se ne vratimo na jobs, po meni a i mnogim igračima najgora sezona roleplay-a koju smo ikada igrali

Igrao sam nešto malo rp prošle sezone,za zabranu rovarenja se slažem,ali bi bilo najbolje kada bi se moglo namestiti da G i J mogu da se rovare(Po mogućnosti plugina)
Za vraćanje mobova se slažem ali naravno da ne budu velike cene.
Dodavanje novih rudnika bi bilo super
Pozdrav svima :smiley:

[quote]Rovarenje u rudnicima

Razmišljali smo o tome da li bi to otežalo ili olakšalo igru u nekom smislu. (rudnici poput G i J bi se morali kopati redom, do sada se i nisu baš kopali tako jer se obisidan u rudniku J i sunđer u rudniku G većinom zaobilazili).[/quote]

Izmenite G i J rudnike (nadam se da ne planirate da ostavite iste rudnike). Različitih blokova ima dovoljno na raspolaganju a ograničavati se samo na stare blokove nema nekog smisla kad su dodali dosta novih.

[i][b]Rovarenje u rudnicima[/b][/i]

  • To bi bilo dobro da se ubaci ali onda mora da se pazi koje ce rude biti u rudnicima, nrp u rudnik J bi se moralo izbavici obsidian jer ovako ne bi bio efikasan rudnik, dole ima primer kako bi ja uradio rudnike da ima ovaj plugin.
  • Rudnik G ne bi bio problem jer sundjer sa eff4-5 motikom ide instant.
  • Treba Vi modovi da testirate kako radi taj plugin i za koliko se skupi inv i koja je zarada i onda da se uporedi sa trenutnim sto ima i vidi dal li trebaju blokovi da kostaju manje ili vise nego inace.
    - Da se ubaci taj plugin mesec dana pred kraj sezone da vidimo kako bi izgledalo to i kako ce igraci reagovati.

Premalo rudnika
Ja bi uradio totalnu promeni rudnika da bi bilo zanimljivije da se kopa. Neko moje misljenje kako bi mogli rudnici da izgledaju:
A - stone, gravel, oak wood
B - coal ore, iron ore, oak wood, birch wood
C - coal ore, iron ore, basalt
D - iron ore, gold ore, polished basalt, stone
E - gold ore, redstone ore, sandstone, stone
F - redstone ore, lapis ore, stone
G - lapis ore, dmd ore, prismarine bricks
H - dmd ore, eme ore, prismarine bricks, dark prismarine
I - eme ore, end stone, dark prismarine, bricks
J - end stone, bricks, purpul block/concrete
K - andesite, granite, diorite, prismarine, sponge
L - concrete powder(u raznim bojama), glass, glowstone
M - netherrack, nether brick, quartz ore
N - quartz ore, coral, sand, soul soil
O - polished blackstone bricks, gilded blackstone, blackstone, warped stem, crimson stem

Novi naci zarade

Po meni je ovo nepotrebno, ima pecanje koje dosta pomaze.
A i u hunteru se radi o spawnerima, koliko ce mobova biti spawnano i kolika ce zarada biti. Pecanje traje do 10min gde mozes od 300-1200$ otprilike da zaradis sa obicnom pecaljkom. Da li ce se u hunter isto moci toliko zaradati ako bude 10-20+ igraca, da li se isplati onda ubijati mobove ili ce sluziti samo za hranu a za zaradu i ne bas kad bude dosta igraca u hunteru??? To su neka pitanja koja se trebaju razmotriti ako se planira ubaciti to.

Iskreno to za rovarenje je i dobro i ne neki ljudi to koriste da bi naravno zaradjivali vise para ali kako bi ako ti treba posebni neki materijal npr redstone ili tako nesto?
A tako za pare bi isto bilo dobro da ima neki parkour i kad ga predjes (1 put kad ga predjes) da dobijes 2k

I takodjer bilo bi jako dobro da napravite jos koji rudnik npr sad je zadnji J
da bude zadnji L ili tako nesto (i ako mozete samo za malo da smanjite cjene za rup)

Hvala unapred

Pozdrav Serbovci,

Hvala svima koji su napisali svoje mišljenje o ovim problemima za RolePlay podserver jer su nam sva mišljenja bila bitna.

Pregledali smo svaki odgovor i detaljno razmislili o svakom predlogu za ova 3 problema.

Došli smo do sledećih rešenja:

  • Rovarenje u rudnicima

Rovarenje će biti rešeno sa pluginom kao i što je navedeno gore. Neće biti kažnjavanja poput banova i slično.

Pošto će ovaj plugin biti u BETA Fazi sledeće sezone ovim putem vas molimo da svaki problem koji pronađete u tom pluginu da prijavite moderatorima za RolePlay. :slight_smile:

  • Premalo rudnika

Već par sezona radimo na tome da bude više rudnika ali koči nas verzija Minecraft-a tako da smo odlučili sledeće:

Rudnici na RolePlay-u će biti izmenjeni ali ukoliko bude imalo blokova za nove, biće ubačeni! :slight_smile:

  • Novi načini zarade

Pošto je već moguće da se prodaju mob dropovi iz warp Hunter preko sell all/hand ali smo primetli da vam se ne sviđa doneli smo odluku.

Biće omogućeno da se novac zarađuje ubijanjem mobova.
Primer:
Ubijete jednog zombija i dobijete 15$ na vaš račun.

Sastanak sa igračima na kojem ćemo još popričati o RolePlay-u i time zatvoriti priču sa sakupljanjem vaših predloga, odnosno ozvaničiti početak rada na RP serveru za sledeću sezonu, će biti održan u četvrtak 13.5.2021. u 14h.

Voleli bismo da vas bude što više na tom sastanku kako bi čuli vaše mišljenje o ovim rešenjima i još malo prodiskutovali o budućim unapređenjima RolePlay servera. :slight_smile:

Čujemo se na TSu! :slight_smile:

Mozda kasnim sada, ali jbg. Pala mi je ideja na pamet.

Zbog 1.16 verzije afk fish farmanje nije moguce. Ne mozemo da je napravimo sami jer nemamo pristup odredjenim blokovima.

Predlog je da se napravi warp na kojem ce se iznajmljivati afk fish farma, kao npr celije na prisonu.

Sto se tice novog nacina zarade… Moj predlog je sledeci: U mesro CF-a da se uvede bukvalno kao u kladionici, ali samo fudbal (naravno ne mogu sva takmicenja vec samo na primer Liga Sampiona…) da imaju kvote… I da to bude kao kladjenje, iskreno mi se to jako dobro cini!!!

Ti si decko poremecen tebe treba sutati u slepo crevo dosao si na mc server da predlozis kladjenje na sport idi u kladionicu pa se kladi .

Novi načini zarade
jej to je pola moje ideje

ustvr to je scoro cela moj ideja

msm da je cela hahha