Promena Vanilla servera - prednosti/mane

Pozdrav Serbovci,

Ove sezone smo promenili način funkcionisanja Vanilla podservera.
Više informacija o tome kako sada funkcioniše Vanilla možete pogledati u Shopu: Vanilla - SERB-CRAFT

Voleli bismo da čujemo vaše mišljenje o tome šta su prednosti i mane ovog sistema. Najbolje bi bilo da uporedite sezone i napišete šta vam je prethodnih sezona bilo zanimljvije, šta biste možda da ostane, a šta da bude drugačije. Ukoliko želite da se vrati prethodni sistem, potrebno nam je što više informacija od vas lično, šta je vama bilo bolje i koji ste osećaj imali.

Unapred hvala na odgovorima koji će nam pomoći za unapređenje servera :slight_smile:

Nikada nisam igrao vanillu, voleo bi da napravite sezonu sa youtuberom jednim koji ce strimovati, nesto kao CroCrack prvih sezona, to je zanimljivo

Prethodni sistem je bolji. Prednosti novog sistema skoro pa nema. Ako neko zeli da igra vanillu sam sa svojim prijateljima, neka napravi aternos server. Ovako igrati nema smisla. Mnogo je bilo zanimljivije igrati dok smo svi na istom svijetu.

Prednosti starog sistema:
-Zanimljivije i zabavnije za igru.
-Više igrača.
-Postoji ekonomija servera.
-Public projekti.
-Ima competetive dio igre (biti prvi, najbogatiji, imati neki item i sl.).
-Vanilla eventi
-Server ljepse izgleda, ljudi se trude oko svojih buildova jer ce doci drugi igraci da ih vide.

Prednosti novog sistema:
-Privatnost.

Mane novog sistema:
-Nedostatak svega sto sam naveo kao prednosti starog sistema.

Zato što ste uložili vrijeme, ostavite novi sistem još neko vrijeme, testirajte i skupljajte feedback, ali bi idealno bilo da vratite sistem na staro i započnete novu sezonu krajem septembra ili pocetkom oktobra. Hvala.

2 Likes

Kao prvo, ne svidja mi se nov sistem jer razdvaja vec ne toliko velik broj igraca u razlicite svetove. Drugo, mora da se placa svet 300 dinara mesecno, inace se gubi zauvek. Ne vidim razlog zasto bi ljudi ovde ,Iznajmljivali" svetove kada jednostavno mogu da nadju gomilu hostinga koji daju besplatne servere i mogucnost modifikovanja samog u potpustonsti, za razliku od svetova gde vi pruzate gde nemamo nikako kontrolu nad njim (jedino mozemo da dodajemo nove igrace i tjt). Jedino sto mi se svidja kod novog sistema je to sto privatnom svetu mogu pristupiti svi igraci, za razliku od prethodnog gde svaki igrac mora imati uplacenu pretplatu ( ali i dalje mi se ne svidja sto vlasnik sveta placa mesecnu pretplatu tkd…). Zato predlazem da se vrati stari sistem u sto kracem rpku i da se resetuje sezona da bismo mogli da igramo normalno.

Evo mene koji sam nakon 3 godine prestao igrat zbog novog sistema

Nemas skime se natjecat
Nema nikakve pomoci sta se itema tice
Nema nikakve ekonomije
Nema grupnih projekata makar u tome nisam nikad sudjelovao al nema veze pisem opcenito
Gubi se sad i jos taj mali broj igraca samo sa moje strane cetvero
Ovaj novi sistem je totalan promasaj tj los pokusaj hostinga :melting_face:

2 Likes

Palo mi je nešto sada na pamet. Najveći problem koji smo imali je igranost Vanille koja je na početku sezone velika, ali se ne održava nakon odlaska u End i ubijanja zmaja, pa onda ljudi traže da se restart odradi i slično, što nema mnogo smisla.

Ovako smo tu slobodu dali vama, ali izgleda izgubili taj deo zajednice u svemu tome. Šta mislite o tome da napravimo neku varijantu da Vanilla ima “lidera” ili osobu koja je glavna za vođenje sezone, osmišljavanje i slično. To ne bi bila osoba koja je deo SC Tima, jer nemamo kapaciteta da nekom to delegiramo, ali smo skroz voljni da sa tom osobom radimo i budemo u stalnom kontaktu. Za tu osobu bi mogao konkurs da se organizuje i da ima mandat koji traje određeno vreme.

Ovaj sistem možemo ostaviti kao alternativu u smislu da ako se ljudima ne sviđa ta vođena Vanilla mogu iskoristiti i podići svoju privatnu u sklopu SC-a kao što je to i bila namera.

Dok ne osmislimo šta i kako sa Vanillom, vodiće se po ovom novom sistemu koji je pušten ovog globala. Kako bismo ubrzali taj proces, potrebna nam je diskusija ovde.

Одлична идеја за лидера, слажем се.
Може да се направи структура за избор и гласање, где би учесници преложили неке њихове идеје/планове за сезону и да заједно са тимом и са играчима раде на реализацији истих.
Генерално из свог искуства знам да су многе држали огромни пројекти на окупу, на пример Wither Sekeleton фарма.

Што се тиче повратних информација, на све што је речено изнад (да се не понављамо) додао бих следеће:

  • Ресет ваниле независно од глобала (3 месеца идеално)
  • Више community пројеката и евента
  • Додавање неког data pack-а за неку custom димензију, пример: Islands Overworld Dimension
  • Да се у Precious Stones дода Netherite Block као опција за заштиту 100 x 100 простора.

Vratili smo se sa odmora pa smo stigli do Vanille. Na osnovu ove teme i predloga koji su izneti:

  • Vratili smo zajednički svet koji je dostupan pored ovog sistema za privatne svetove. Sada je zajednički svet aktivan i počela je sezona Vanille JESEN 2023.
  • Nova sezona će sigurno biti sa Global restartom, a planirano je da se restartuje i u toku global restarta na polovini globalne sezone.
  • Planiramo da od nove sezone krenemo i sa osobom koja je lider Vanille, o tome smo pričali sa @milutinke tako da se nadamo da će tako i biti.