Procesori

Kod nekih laptopa takodje moze da se mjenja procesor, sad mene zanima znacenje (nm)? Znam da je to nanometar, ali da li to znaci samo procesor sa tom izradom moze da se zamjeni za isti procesor? Tacnije ako je naprimjer izrada procesora 22nm to znaci samo 22nm moze tu da ide? Ni manja ni veca izrada naprimjer 22 u 19nm? :cheer: :lol: :lol:

NM ti znaci NanutijebeM eto NM.
No offense.

Vidim da je tema dooosta stara, ali evo ne mogu da prođem ovakvo pitanje, a da ne odgovorim :lol:
Ne, nm označava “stepen integracije”, odnosno što manji broj bi trebalo da znači jači procesor (manji broj = veći stepen integracije = više tranzistora).
Konkretno kod laptopa, ne bih ti preporučio zamjenu procesora :slight_smile:

Zbog cega bi menjao procesor kod laptopa,bolje kupi drugi

Fora je sto ja ne bih nikad ni uzimao laptop imas uvek probleme sa pregrevanjem,jedino da mu nabavis hladjenje pa da bude sve dobro kompijuter je nekako bolji od svega.

Ko namerava da nadogradjuje laptop, savetujem da je bolje uložiti u računar nego u laptop.

Vi ste loodi ova tema od prosle god

[quote=“Midza43” post=238931]Vidim da je tema dooosta stara, ali evo ne mogu da prođem ovakvo pitanje, a da ne odgovorim :lol:
Ne, nm označava “stepen integracije”, odnosno što manji broj bi trebalo da znači jači procesor (manji broj = veći stepen integracije = više tranzistora).
Konkretno kod laptopa, ne bih ti preporučio zamjenu procesora :)[/quote]
Glup sam za ove stvari

Ja sam i zaboravio na ovu temu, mada možete je lock sada ili ostaviti svejedno, ali hvala na odgovoru :cheer: