Predlogg-Factions

Pozdrav, u poslednje vreme na discordu vidim dosta suggestova od igraca da se vrati factions, a svaki put je bio odbijan bez detaljnijeg odgovara. Mislim da treba dodati, tj. vratiti factions, ali ne odmah u januaru nego posle mesec-dva kada bi igraci prestali da igraju prison, survival itd. Takodje da factions tada bude “beta” verzija kao survival prosle sezone da vidite kako bi radio. S obzirom da se izbacuje kitpvp, mozete izbaciti i creative kom je prosek igraca 0 citave sezone i ako bude vracen factions, izbacite survival kada bude vracan “beta factions”.

1 Like

Moram se oglasiti povodom ove teme. Kako kaze moderator kamber da raid nije moguc moram da naglasim da je Chunk loading i generalno performance servera je na verziji 1.19.2 slican kao i na 1.12.2 (testirano je na youtube se moze naci video, moze se videti i od mojanga) Sto odmah naglasava da je MOGUCE vratiti factions. Sto se predloga tice stvarno ne razumem zasto ih odbijate a da ne navedete RAZLOG ZA ODBIJANJE. Plugini za factions postoje i evo ja nadjoh jedan koji je GUI based iam rank system per player language ima ima custom ally permisije i najbitnije IMA F UPGRADES. Potrudite se ja verujem da ce biti igranije od skypvp kitpvp i creative ZAJEDNO. Staviti da je AC obavezan za sfc i tjt sta je tu PROBLEM? Ubaciti ga negde sledece sezone polovicom i tjt. Nekja bude BETA faza ne mora se nagradjivati puno proverite samo klk ce imati igraca a verujte mi ako najavite sfc za sledecu sezonu igraca ce preko 300 biti na globalu pa do factionsa jer ce likovi afkat za scp i za ontime da bi imali rank. factions iako je izglasano za +5 votea… Ne razumem cemu odbijanje odgovora na pitanje factionsa…

factions ce biti igraniji od survivala vise, samo je bitno da se saslusaju igraci… licno kao neko ko je igrao Factions svaku sezonu jasno tvrdim da ce factions imati vise igraca nego Survival, ali mnogo je bitno da se saslusaju igraci, pogotovo za to da mapa traje 2 meseca meseca, ekonomija, ftop, kothovi. ne znam kakve su ambicije servera, ali po ovome sto vidim moderatori su izgubili zainteresovanost za Factions jos pre 9 meseci kad su ga izbacili. licno sam i pricao sa nekim starijim igracima, u ovom slucaju Cortex, Borika i jos par njih i oni se itekako slazu da se vrati Factions… Takodje ima ljudi koji ne igraju vise na serbu, a koji bi igrali kad bi se vratio Factions

Borika stariji igrac.
Brisite temu dok Kamber nije video da vas ne banuje

licno kao najstariji i najbitniji igrac ovde posto ste vi svi uglavnom nebitni nece imati vise igraca.

factions je generalno propao na balkanu , nece biti igraca

1 Like

ni ne bi billo zanimljivo jer niko ne zna od novih igraca da igra factions

zdravo Nevena molim te da ne pises nebuloze po serb kraftovom forumu , crnicerak darksajd

Slazem se vratiti factions bi bila dobra ideja, jer na discordu puno ljudi pise suggest da se vrati.

pozdrav nauci me kako da zaradim 200$ dnevno od mc-a.

oh mesec dana nista od odg

Nesto su plugini sjebani za Factions za nove verzije, daj boze da ga ubace, ali mala sansa

Factions je od stvaranja servera bio najigraniji gamemode, i ceo server se prakticno na factionsu zasnivao… Vasa odluka da ga izbacite umesto sredite bila je najveca greska koju ste napravili od pocetka, malo truda samo i stara slava servera se moze vratiti. Najlakse je napraviti p2w i da to vama odgovara, a ko j… nas sto igramo… Voleo bih da se kamber potrudi da vrati fac kao sto je bio pre… Ako ga vec budete vracali ugledajte se na sezonu 5,6 i 7 jer te 3 sezone bile su ubedljivo najbolje i najigranije… Setite se da je poslednji dan sezone 6 kada je bio presek factions podserver imao 120 igraca, a da ne pricam u pocetku i tokom sezone!

Hocemo anketu vezanu za Factions, da vidimo koliko nas ima koji bi igrali!

Ovo ću morati apsolutno da demantujem, možda jeste performance blizak ako pokreneš obični paper server bez plugina i da je jedino opterećenje chunk loading za koji isto moram reći da nije isti od 1.13 verzije pa gore. Obični Aternos server nije mogao da se koristi isto bez da ti crashuje na svakih pola sata radi razlike koja postoji u zahtjevima.
Naš Factions server je imao 90+ plugina, 1.12 i 1.19 imaju jedno četiri puta veću razliku u performansama i potrebama mašine.
Isto tako vraćanje na te starije verzije nije opcija jer 90 plugina mora da ispoštuje tu verziju (Factions plugin nikad nije ni bio problem jer on podržava sve, imamo onaj stari koji smo koristili redovno)

Još da ne pričam o tome što su svi serveri bottleneckovani radi igrice zato što je cijela igrica Single Threadovana i džaba najači procesor svih vremena kad on koristi samo jedan jedini thread za sve funkcije. Nadamo se da će nekada da odrade update toga i napokon svi da se izvučemo iz minecraft-a koji je single threadovan svima (ovo je i za igrače isto kao i za servere)


Trenutno nam nikako nije u planu Factions, izbačen je iz više razloga, al najbitnije što se nije ni igrao redovno dvije sezone za redom.

Trenutni prioriteti za unapređenje servera su nam zacrtani na ove servere po redu:

  • Prison
  • OneBlock
  • SkyPvP (Glavni PvP server)

Da li ćemo kasnije nekada gledati Factions ne znamo, ali nam trenutno sa kapacitetima i većim prioritetima nikako nije plan.
Nije to samo odluči vratiti BETA fazu pa neka ide, taj cijeli server se mora izraditi od glave do pete ponovo i neka bude da ta BETA faza failuje ponovo sa igračima i ubaci nas samo u minut, to i je i džabna potrošnja vremena.
Svakako gledamo trenutno prioritete iznad, a Factions možda nekom drugom prilikom.

Isto tako da napomenem, globalno igrački Factions je opao previše. Veliki serveri koji su bili okosnica Minecraft Factionsa (Pravog 1.7. factionsa) su izgubili previše igrača i znatno je manja brojka. A novih igrača nema, jer gameplay je previše komplikovan za njih i nema ko od starijih više da ih uvede u tu priču.

A zasto da survival ne dobije takmicarskog dela?
Osim najlepsih baza i to, da dodate tipa ko skupi najvise para za sezonu, ili nesto drugo kad vec nije moguc Factions ili nesto slicno Factionsu da ima takmicarskog dela

1 Like

da igras znao bi da to vec postoji

Postoji za najlepsih baza samo kako ja znam

Gospodine @Kamber , zanima me vase misljenje o predlogu koji je gore izdat za da survival dobije jos malo takmicarskog dela. Hvala vam unapred.

Takodje xd xd xd