Potpuna optimizacija Minecraft-a i objasnjenje

Naravno da ne mora. Ali ako monitor ima 60hza (osvezavanje slike u sekundi) A FPS ti je 100 ti ces videti 60 jer monitor ne moze da odjednom ispici vise hza. :slight_smile:
Pa dobro. Radeon HD 7770 ti je u klasi sa GTX 660 a jeftinija jeā€¦ <-------- STOP! Stani i nasmej se :stuck_out_tongue: (greska)

Samo da bacim komentar na ovaj biser; haahahahahahah.
NiŔta viŔe :smiley:

Aleksa, evo ovako:
Monitor, KućiÅ”te i Matična su koÅ”tali zajedno 23,899 din. I kupio sam ih u Emmi.rs .
RAM, HDD, Čitač, napajanje i procesor su koÅ”tali zajedno 40,480 din u Atom.rs .
Kada sam platio kuriru kada je doneo sve ovo zajedno, platio sam mu 65,500, verovatno tih hiljadu dve za pevoz ovo ono.
I sada je naravno bio problem grafička. Hteo sam GTX 660 koja je PRE NOVE GODINE koŔtala 18,500. Odlično, taman mi je toliko i ostalo od svih para da dam na grafičku. 8 radnji sam zvao. OSAM. Niko nije niŔta imao. Pre nove godine kao da su svi poludeli. Grafičke su se kupovalo kao da su za džabe. Bio je haos, jer posle nove godine je porez skočio sa 8% na j*****h 20%. To mi je bilo kao strela kroz srce. Pa sam za tih 18,500 Ŕto mi je ostalo na budžetu kupio Radeon R7 260X koja je bukvalno, ali bukvalno 2 puta loŔija od GTX 660. I to 660 sa 2GB OC verzija od Gigabyte-a. Fenomenalna grafička za male pare. Sada, ta grafička koŔta oko 23,000. A ova moja koju sam uzeo, sad gledam račun: 15.461,67 + PDV (3.092,33) = 18.554,00 din za realno loŔu grafičku katicu.
Tako dakle, komp sam sve ukupno platio oko 84,000 din sa sve monitorom + ako ne računam joÅ” nekih 4000 za mrežnu karticu, tastaturu i miÅ”. Odlično sam proÅ”ao za ovakav kompjuter, jedino me to iznerviralo to Å”to sam uzeo krÅ” grafičku za realno velike pare. Alā€™ tako ti je to kad živimo tu gde živimoā€¦

A to Å”to Luka kaže za frejmove i monitore je istina. Meni je max na monitoru 60Hz a grafička realno podržava 120Hz. Tako da i tu sam se malo zeznuo sa monitorom. Ali dobro, grafička i monitori su u neku ruku potroÅ”na roba, tako da za jedno 2-3 godine to ću da menjam.

U redu, mada, u Emmi nisu bas ponude, ali za Atom si upravuā€¦ Tu sam kupio GTX 210 za 3000 pre 3-4 godineā€¦
I ja sam se iznervirao zbog PDV-a, hteo sam da kupim prvo masinku za 56000, ali posle je skocilo na 66000 (i ubacili su nesto dodatno) tako da su moji rekli (tacan citat) : ā€œNema sanse da dajemo za to govno 70000 dinara!ā€ Mada ja ne znam gde su nasli onih 4k, ali nema veze :smiley: Sasvim sam zadovoljan.

Luka, kakav biser XD 7770 je u klasi sa GTX 650, a razlika za 660 je par hiljada :smiley:

Ajde svi da povucemo sto smo do sada rekli i da nastavimo sa temom.
Ja povlacim sve sto sam rekao sto je moglo da zvuci kao prozivka.
Nadam se da ce i Dusan i Luka uciniti isto. :slight_smile:

Što se mene tiče, meni je priča o hardware-u uvek zanimljiva. Jedna tema na forumu ne bi Ŕkodila :wink:

Napravi onda :smiley: Ja sam softveras, ali sad zapravo treba da se vratimo na temuā€¦

Meni sa ovim podesavanjima ide na 70 fps-a !^_^! Yea XD Mada sa tim izgubim svaku volju za igranjemā€¦ :[

Hmmmā€¦ kada sam sada dao na Render distance +32 Extreme dobijam oko 45-60 fps-a kada sam na divljini gde mi je kuća i tu gde su mi spawneri. Naravno ako odem na spawn odmah me spusti na oko 35-45 fps a na pijaci dobijam od 25-40 fps. Ponekad skoči na oko 50 fps kada sam na pijaci sa Maximum renderom ali to je veoma retko.

p.s. Manicu ili Batice, u sekciji ā€œZabavaā€ napravite novi thread pod imenom ā€œHardwareā€ . I tamo ćemo da napravimo nekoliko tema i tu će ljudi da piÅ”u probleme oko hardware-a ili ako traže preporuke za kupovinu ili bilo Å”ta vezano sa hardware-om :wink:
Mogu ja da napiŔem nekoliko sticky tema koje bi se tamo odlično uklopile ako ste zainteresovani.

STAVI GA U DOWNLOAD SEKCIJU HAHAHA XD

Bolje napravite novu kategoriju, Baza znanja, gde prebacite sve ove teme tamo, i napravite softver i hardver potkategorije :smiley:

Meni se na Extreme render distance crashuje Minecraft :stuck_out_tongue:

Pa daā€¦ Ispao sam retard. Hteo sam reci 650ā€¦ -.- Izvinjavam se :stuck_out_tongue:

Pa daā€¦ Ispao sam retard. Hteo sam reci 650ā€¦ -.- Izvinjavam se :stuck_out_tongue:
Na ovo sam mislio :slight_smile: http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1149&gid2=1028&compare=geforce-gtx-650-1gb-vs-radeon-hd-7770-sapphire-ghz-oc-edition

Inace nisam ovo shvatio uospte kao neku prozivku. Vec sam smao hteo reci da je badava trositi pare ako kupujes jacu graficku bez boljeg monitora :slight_smile:
Jos jednom kazem da sam pogresio za GTX 650 i GTX 660 sta cete kad pisem u zurbi.

Ja sam te razumeo Ŕta si hteo da kažeŔ :wink:
Uglavnom, ja uvek proveravam na hwcompare.com . A kada tamo pogledam, odem na Youtube i pogledam nekoliko benchmarka i to je to :smiley:

U redu, ajde sad vec jednom na temu :angry:

By the way, dear mister Dusan, you donā€™t need to spread over your ā€œenormousā€ English vocabulary all over the internet and lie that you have 18 years just you could get support from others. I behave honest, say true to everyone (except my place of living, of course). :smiley:
I know youā€™re 11 years old but I canā€™t understand what you were sayingā€¦ Shall we continue this conversation via Facebook (if you have a FB profile), or shall we stop spamming this theme, because I have no idea what Iā€™m saying whatsoever! :smiley:

Well you see, thereā€™s a small thing called ā€œthe truthā€. Itā€™s a thing I use everyday and I try to force it on people because lying is wrong. I appreciate honesty and I act like a gentleman. Your presumption of my age is, simply put, wrong. You see, you donā€™t know me but I can assure you, I am speaking the truth. Believe me or not, I donā€™t lie to people about my age. Why would I? And yes, itā€™s true that I like to express my thoughts with my English vocabulary. There are many people on this planet and everybody has their own ā€œthingā€ they like and they do everyday. For me, thatā€™s English. I speak it everyday, I write in it everyday and I expand my vocabulary everyday. I appreciate your opinion but you need to know that, itā€™s false. And also, you stated I ā€œlie that I have 18 years just to get support from othersā€. I have no words for such a disgusting accusation. First of all, Iā€™m not lying about my age. Thereā€™s only around 20 days left until I turn 18. And I never, NEVER used my age to get information. And if you could, please show me your evidence of me doing something like that. Otherwise, you can stop speaking blasphemy and continue with what you were doing.
Ja imam 17 godina, trenutno, a drugog februara ove godine ću napuniti 18. Ako ti u to ne verujeÅ”, ja ti tu ne mogu pomoći. I da, koristim Facebook, ali ga ne koristim da bi sedeo na njemu i igrao te glupave igrice i sedeo ceo dan na njemu bespotrebno i gledao po grupama Å”ta ko postavlja. Koristim ga kao Å”to ti koristiÅ” Skype. Čisto za dopisivanje.

I ovoj raspravi je sada kraj, jer nemam nameru da troŔim vreme na bespotrebno prepucavanje sa nekim preko interneta kojeg ni ja ne poznajem a ni nemam nameru da upoznam. Svako ima svoja miŔljenja. Neka su tačna a neka nisu.

Bilo bi lepo da se otvori tema i da mozemo da kacimo sve i svasta :slight_smile: U vezi softwera i hardweraā€¦

I to sto kazes, Luka :smiley:

Eh, Dulje, Dulje, ili lose baratas srpskim ili si se ā€œzbunioā€ā€¦

https://serb-craft.com/media/kunena/attachments/1303/Screenshot_15.png

Mada ja mislim da malcice lagisā€¦

SmeÅ”an si mi. I Å”ta sad s tim? On jeste najstrožiji. I Å”ta sada ja treba povodom toga da uradim? To ne mora da znači da sam ja hodajuća srpska enciklopedija koja ima gramatiku u malom prstu. Å ta s tim ako sam i neÅ”to pogreÅ”io? Ja ću priznati ako sam pogreÅ”io i pripaziću sledeći put kada budem neÅ”to pisao.
I Ŕta si sada sa ovim postigao? Oladi malo.

Ako nisi znao, ucitelj predaje u osnovnoj skoli (Zapravo je nastavnik), a u srednjoj je vec profesorā€¦ Ti bi to znao da imas 17 godinaā€¦ Valjda ja znam, jer sam osmi razred, a kod nas u skoli je uvreda ako nastavnika nazoves uciteljemā€¦

Znao sam to, i Å”ta sad s tim? PogreÅ”io sam dok sam pisao. I Å”ta sad s tim? PoÅ”to vidim da si dosadan ko čičak i jednostavno ne znaÅ” o čemu pričaÅ”, evo ti: link obrisan, Å”ansu si dobio . Nadam se da ćeÅ” se sada urazumiti i malo smiriti hormone.

Ja ti nisam trazio FB profil, BTW

Ja sam ti ga dao jer na njemu imaŔ informacije koje su tebi očigledno potrebne da bi promenio svoje slepo miŔljenje.