Poruka - POUKA

Pozdrav momci (i devojke),

Dakle da se razumemo, ja ne znam da li je to vaša priroda ili šta, pa mislite da možete da se ponašate kako želite i da pričate raznorazne gluposti, psujete i žestoko vređate druge ljude koje ne poznajete, samo zbog toga što vas je neko sa druge strane kabla ubio ili vam srušio kuću u igrici. Pritom iz sebe izbacujete količinu negativne energije koju prebacujete i na druge igrače, psujete i na ingame chatu, kao i to da konstantno pokušavate da prevarite naše filtere čisto da bi neko video vašu uvredljivu poruku. Zbog iznesenog gneva i same pomisli da igrač sa druge strane kabla možda koristi čit, vi to sami sebi ubacujete u glavu i onda, jer ne znate za drugo rešenje, sami pravite problem skidajući nedozvoljena sredstva sa dostupnih sajtova i ne samo da štetite serveru tako što kvarite drugima igru, već i pravite problem sebi u više navrata: prvo zato što dovlačenjem fajlova sa nepoznatih sajtova, širite mogućnosti da se virusi pojave na vašem računaru, a drugo što ćete sigurno biti banovani na serveru.

Da li vi mislite da je takvo ponašanje normalno? Ne, naravno da nije, ali mozgovi koji se nalaze u glavama igrače (u koje spadate i vi) to ne mogu da shvate. Da li mislite da mi možemo da postignemo sve? Naravno da možemo i da hoćemo, jer ovaj server predstavlja naš posao, samo što ovo nije posao koji se radi polovično i prima se plata za sedenje u kancelariji i ispijanje kafe na svakih 30 minuta, nego posao koji zahteva da budete precizni, udovoljite igračima, svakodnevno prepravljate server, forum, sajt, posećujete druge sajtove za informacije, čitate, kodirate i naravno i dalje budete fini prema ljudima (90% decom) koji vas vređaju na društvenim mrežama, jer ne znaju da reše svoj problem i prestanu da igraju igricu za koju očigledno nemaju strpljenja i ne mogu da izdrže pritisak koji donosi.

Jednostavno, napraviti konkurs kao konkurs nećemo uraditi nikada, jer smo to pokušali više puta, uglavnom bezuspešno. Postavljanjem uslova vi ne možete da oterate ljude koji ni primer prijave NE pročitaju da poštuju uslove i pozicioniraju se objektivno, a ne subjektivno. Traže se ljudi koji imaju cilj da pomognu serveru i da ta pomoć bude vidljiva (ne u materijalnom smislu), takve ljude nećete pronaći konkursima, takvi osete da vam je potrebna pomoć i sami se jave. Jednom prilikom na forumu sam pisao o nekim problemima i pomenuo sam upravo ovo i pozvao zainteresovane da uvek mogu da se jave na naš mail. A onda su počeli da se javljaju ljudi i pitaju koji je mail… Na šta vam ponovo pukne film, jer onda vidite da neki ni Google ne znaju da koriste. Godište nije bitno, džabe imate i 55 godina kada ste u duši dete, čiji je jedini zadatak da nanese štetu i igra se dobijenim moćima, a nakon toga se hvali ostalima kako ima moć. Nemojte da vas ovo obeshrabri, samo kažem da postoje razni ljudi…

Ukoliko hoćete da pomognete serveru, krenite od sebe i razmislite šta vi to radite loše. Pridržavajte se pravila i obrišite nedozvoljena sredstva sa vašeg kompjutera. Kažite to isto drugu, drugarici, prijatelju iz fakcije, komšiji. Pokažite kako je igra zanimljiva bez čita, bez psovki, bez vređanja. Pokažite da imate makar malo mozga i da znate da se ponašate na internetu. A posle će sve ići lako i čitera neće biti, jer ako vam neko nešto kaže lepo, nema razloga da ga ne poslušate. A mi ćemo se i na dalje truditi da opravdamo naš cilj u ovoj istoj borbi i onoga koji ne poštuje zlatnu reč udaljiti sa servera trajno.

Hvala vam što ste imali želje, volje i vremena da pročitate ovo što sam napisao. Razmislite dobro i svojom glavom, pa tek onda ostavite neki komentar, ako ga budete imali.

Batica,
Vlasnik servera