Populacija na serveru

Sta se desilo sa populacijom na serveru,danas sam usao i server je imao ukupno sa svim podserverima 95 igraca,secam se mozda 2019…bilo je oko 450 na dan,a nekada davno bio je samo factions sa 150,200 igraca dnevno, da li je ova sezona jako losa ili je i protekla bila ocajna , danas sam na factionsu video samo 11 igraca i server mi ni ne dopusta da udjem na podserver…ako neko moze da prosvetli perspektivu starom igracu iz 2013 godine bicu zahvalan …

preko 100 mac banova trenutno, gubi se zanimanje oko servera i odlaze igraci zato sto se apsolutno nista ne menja jos od kada se server napravio, danas ubijes moderatora na kitpvpu on te banuje, brises nesto sto ti ne treba na kompu uopste opet ban

1 Like

au kakva neozbiljnost se razvila ustvari
depresivno bas

Vremena se mijenjaju tako i sama populacija minecrafta na našim prostorima.
Gledajući prije tvoje usporedbe na 2019 i 450 igrača, 2018 je bilo po 600, pa čak i nekad gledajući 2015-te prije anticheata je bilo i do 2000 :smiley:

Pad igrača se ne dešava samo kod nas što se može svjedočiti globalno po svim serverima svijeta.

slazem se za populaciju na serbu i ranija vremena,za popularnost minecrafta i ne znam bas pogledao sam neke vece servere i imaju stvarno velike brojke ,a singleplayer je i dalje odlican i ima igrace , postoje razne statistike koje bi potvrdile ovo po netu, sad za populaciju minecrafta na nasim prostorima verujem da je umanjena dosta ,skoro nepostojeca

Može se reći da su brojke velike, ali je znatno manji nego što je bio prije.

Ali opet zanemariti njih, naša ciljana grupa je tržište balkana i obojica se slažemo da je trenutno na niskim granama. Planirane su neke kampanje uskoro da pokušamo da oživimo to tržište.
Trenutno oživljavamo socijalne mreže, pa čak i TikTok koji ima veliki broj korisnika na balkanu i preko kojeg bilježimo veliki broj novih igrača pa čak i starijih.

Idemo dalje :slight_smile:

1 Like