Početnik razna pitanja

Поздрав,

Нов сам овде па не знам како ово функционише.

Занима ме пар ствари око Minecraft.
Имам “неки” диск са игрицом, на старом рачунару W10 је клинац играо, како сам узео нов рачунар са W11 игрицу не могу да покренем. Инсталирао сам је, притиснем Плеј и ништа се не дешава.
Не знам да ли треба да се прави налог, мислим да на старом компу није био?
Шта треба урадити да би се могло играти?

Размишљао сам да можда и купим игрицу на allkeyshop за 14€, у чему је разлика између те и игре са minecraft сајта за 25 €.
Коју верзију узети за клинца од 7-8 година, да игра сам, да сам прави свој свет.
Да ли је могуће сачувати позиције, да се после погибије не игра испочетка.
Ово игра клинац тако да ја нисам баш у току, ја играм Stalker.

Pozdrav brate, da li imas javu skinutu na kompjuteru? i da li mozes da mi kazes koji Launcher je u pitanju ili cak poslati sliku sta bude posle pokretanja igre. Sto se tice kupovine igre mislim da nije potrebno jer kako kazes mali ce da igra Singleplayer. Svet je moguce sacuvati i to ti mogu objasniti kako. Ukoliko bude potrebna pomoc javi se u ovoj temi

Имам инсталирану Јаву. Teamextreme Minecraft Launcher 3.4. Касније сам скинуо и неки из Windows Microsoft store. како слике да окачим?

Skini TLauncher, i probaj sa time ako ne uspes ostavi opet poruku ili disc tag da mogu da te dodam

Са Јавом има неки проблем, Аваст блокира.

Нисам кући, пробаћу касније.

Pozdrav!

Dobra stvar je sto koristis Titan Launcher, po meni je najzahvalniji od svih ostalih.

Vidim dooosta dugo je neobnavljan (3.4), pa bih ti preporucio da preuzmes najnoviju verziju sa interneta koja je kompatibilna sa svim novijim verzijama Minecraft-a.
Evo ti link do tog downloada.

Preuzimanje novog Launchera trebalo bi da rijesi problem.

Ako ti Antivirus i dalje bude sprecavao pokretanje Minecraft-a, uradi sledece, dole navedeno:

-Po pitanju Antivirus programa, savjetovao bih ti da Avast zamjenis nekim drugim Antivirus softverom.
Moj predlog ti je Avira, radi posao, a besplatan.

Ili pak ako ne zelis mjenjati antivirus, svakako mozes pogledati u opcijama Avasta mozes li white-listovati Titan Launcher.

Ako jos sta nije jasno obrati se slobodno, tu smo (:
Srecno!

Lijep pozdrav!

Сад сам пробао онај Микрософ лаунчер, изгледа да је он скинуо нови Minecraft али има одбројавање, 90 минута може да се игра.

Мораћу поново да инсталирам, како?
Онај лаунчер је ваљда на диску (пират).

Vec sam ti gore napisao sta predlazem da uradis.

Инсталирао сам овај са твог линка и сад ради. Да ли овако треба да изгледа? Хвала ти.

Да ли са овим игра сам за себе, да ли мозе да игра са другим људима/ботовима без борбе?
Ја сам пробао да играм испоћетка, нашао сам се сам у густиј шуми.

Клинац споминје и неки мод “gamemod1”, где може да лети и где је неуништив?

Drago mi je da si uspjeo :hugs::smile:
To je to.

-Sto se samog gameplay-a tice, DA imas opciju da igras kako sam za sebe - SINGLEPLAYER, tako i na serverima online - MULTIPLAYER.

-Spomenuti creative mod, je mod koji zaista postoji integrisan u igrici i za koji nije potrebno nikakvo dodatno instaliranje i podesavanje.

U njega ulazis komandom /gamemode creative, a u normalu se vracas komandom /gamemode survival.

-Treba spomenuti i to da nemas uvijek opciju creative moda, dok ga ne odobris u stvaranju novog svijeta pod stavkom “Allow Cheats: ON”.
Tu u postavkama imas razne mogucnosti.
Kako od odabira tezine igre, tekstura, pravila, reljefa samog svijeta, dodatne pomoci na pocetku itd.

Nadam se da cete ti i klinac uzivati i lijepo provesti vrijeme.

Srdacan pozdrav!