[OneBlock] Predlozi za Sezonu Ljeto 2023

Pozdrav

➤ Ljetna sezona je ubrzo pred nama, uveliko se već radi na novoj sezoni od strane SC Tima i sprema Vam se možda najveća sezona ikad.

➤ Vrijeme je da ostavite svoje prijedloge, šta Vi to želite da vidite na serveru, šta Vam se nije svijedlo što se tiče gameplay-a pa da vidimo kako možemo što više da poboljšamo server. Planovi su već uveliko napravljeni, ali uvijek ostaje tog dodatnog prostora za prijedloge igrača kao i Vaše kritike :slight_smile:

➤ Prijedlog ostavljate u ovom formatu:

Vaš Nick:
Vaši predlozi:
Vaša kritika za ovaj pod server:

➤Pokušajte što realnije da pišete prijedloge i pokušajte da se potrudite oko istih. Ja ću da se potrudim da Vam odgovorim na većinu Vaših prijedloga i da Vam uzvratim sa detaljnijim Feedback-om i da realno razgovaram sa Vama koliko je to moguće i koliko normalno budete diskutovali.

➤Ovo će možda biti jedan od najvećih global restarta koji će se desiti na SERB-CRAFT-u što se tiče contenta pa čak iako nam je trenutno ljudstvo u timu vrlo malo i ograničeno mogućnostima sa time, ali mi ćemo se potruditi odraditi svoje i zato bi volili da budete i Vi dio toga i da nam pomognete.

Vidimo se na novoj sezoni uskoro!
Vaš SC Tim!

Vaš Nick: Lazar_00
Vaši predlozi:

  1. Predlažem da se novac učini korisnim. Trenutno stojimo na skoro 50 miliona a nema ničega u shopu na šta ga možemo potrošiti. On je jako ograničen i skup te ga niko ne koristi a novac stoji kao za ukras. Takođe je potrebno povećati cenu kopera pošto daje više levela od emeralda i golda a prodaje se za znatno manje.
  2. Uvesti prodaju blokova slime i blokova ruda u shop.
  3. Uvesti sell stick za brže prodavanje.
  4. Preurediti kviz, dodati više pitanja i obrisati duplikat pitanja.
  5. Dodati još stvari u /scshop.
  6. Uvesti permisiju za korišćenje komande /is phases member igraču.
  7. Dodati više faza tako da finalna ne bude rudnik sa 6.5m već da postoje i druge opcije kada se rudnik završi.
  8. Dodati da se vidi dalje od top 10, da postoji sledeća stranica tako da se mogu videti i ostali.
  9. Poboljšati rank zonu i dodati rank shop pošto u rank zoni nema apsolutno ništa i niko je ne koristi.
  10. Učiniti nether i end korisnim.
  11. Uvesti svetlo u tezge, posle 20 chestova nema mesta za torch i uvesti mogućnost kupovine 2 tezge.
  • Razmišljao sam o nekim mogućnostima kako može da se aktivira novac kroz gameplay, dal kroz neke levele i slično. Ali eto da znaš da imamo to na umu pa ćemo pokušati to da odradimo.

Sa ovime se apsolutno slažem i to se već nalazi na našim planovima što se tiče ovog servera. Tako da najvjerovatnije očekuj :smiley:

Dodat ćemo još pitanja svakako, vrv će biti kviz i na ostalim serverima. Duplikata nema, možda misliš što se nekad nađe isto pitanje nakon nekog vremena, ali tako mora biti tačnije da je random. Ako je po redu neko će samo naučiti/zapisati redoslijed i iskoristiti na max.

Ovo nije moguće sa naše strane, ali ćemo predložiti dev-u plugina da to uradi. Ali kako izgleda već čekamo rješenja nekih problema od njega duže vrijeme tako da ovu sitnicu najvjerovatnije nećeš vidjeti na serveru.

2 tezge sigurno neće biti. Svako ima pravo na 1 tezgu, tako i da ostali igrači mogu doći do istih. Imate mogućnosti is warpova gdje možete da prodajete svoje stvari. Ukoliko je drugačije slobodno napiši ispod

Hvala na ovim prijedlozima, trenutno nemam komentara za njih, ali će biti zapisani i biti razmotreni kasnije detaljno :slight_smile:

[CHAT] [Kviz] Koje boje je safir?
[CHAT] [Kviz] Niko nije odgovorio/la ta?no na kviz. Ta?an odgovor je bio: Plave
[CHAT] [Kviz] Koje boje je safir?
[CHAT] [Kviz] Niko nije odgovorio/la ta?no na kviz. Ta?an odgovor je bio: Plava

Duplikat pitanje, 2 ista pitanja a razliciti odgovori.

Sad sam bacio pogled pa sam uvidio grešku. Pitanje koje ima odgovor “Plave” je obrisano i ostavljen je samo sa “Plava”.
Trebali ste ovo ranije da prijavite kao greškica :smiley:

Dodao bih jos predloga.

  1. Is phase loop, da mozemo staviti fazu da ide u krug, da ne prebacuje na sledecu fazu pa da moramo stalno vracati vec da ostaje na jednoj fazi.
  2. Omoguciti koriscenje is bordera, on off.
  3. Da se moze promeniti vlasnik islanda ako je neaktivan na neko vreme, da moze member preuzeti ostrvo.
  4. Da se daju baltop nagrade za kraj.
  5. Da se kviz nagrade sledeci mesec podele posle restarta a ne na sam kraj sezone.
  6. Da se promeni nagrada za prvo mesto na kvizu da ne bude ista ko za drugo, umesto spawnera da bude fortune 4 ili eff 8.
  7. Promeniti cene u /scshop, niko ga ne koristi zbog prevelikih cena i mozda dodati sell stick tamo.
  8. Preurediti cube crate nagrade.

Vaš Nick: lazapromaster
Vaši predlozi:

  1. Da se promeni limit za hopere i pistone.
  2. Da se dobiju bolje nagrade za zadatke ili da se doda vise zadataka.
  3. Da se dele nagrade za top uradenih zadataka svakog meseca.
  4. Malo manje beskorisnih itema u cestovima koji se stvore.
1 Like

Vaš Nick: szy
Vaši predlozi:

  1. limit hopera 500 najmanje

  2. ograniciti spawnere, 10 po ostrvu

  3. izbaciti ef7, mozda i ef6

  4. desni klik na npc-a za najlepsi is = tpa do tog ostrva

  5. rank zonu uciniti korisnom

  6. dodati parkour na spawnu

  7. srediti crateove

  8. srediti warpshop
    Primer
    sansa za dobitak 5%,
    cena u warp shopu 500$


  9. na kraju sezone nagradjivati top3 najlepsi is, top3 istop, ctop

Limit hoppera nije moguće previše povećati, hopperi su veliki uzročnici laga i sada da na 40 ostrva aktivno bude aktivno bruku hoppera to je smrt. Baš me zanima jedna stvar, za šta će Vama toliki hopperi. Za šta ih koristite sve

Bit će novi Ranked/Leaderboard sistem koji će nagrađivati za puno više stvari :slight_smile:

Samo ih baciš i tjt

Nije moguće, jedino ako hoćete smrt OneBlock-u.
Isto pitanje kao i za igrača iznad, za šta su Vam potrebni toliki hopperi? Da vidimo da li postoji neka mogućnost da to rješimo na neki drugi način možda.

Koji je razlog? Bez nekog specijalnog razloga ne mogu tek tako izbaciti

Šta je tvoj prijedlog da bude korsina.

Nije dovoljno da se kaže napravi korisno ovo napravi korisno ono. To nisu prijedlozi, sama bit ovih prijedloga jeste da pokušaš da učestvuješ u izmjenama a ne pokazati prstom na nešto i tjt. To jednostavno nisu prijedlozi

A po 40 spawnera na 20 ostrva ne stvara lag?

Što se tiče minecrafta hopperi su najgori za sve servere pa tek onda sve drugo, zato svaki server svijeta ima neke custom hoppere ili jednostavno limitacije. Ili čak ona najgora opcija da su hopperi prespori što mi apsolutno nije cilj odraditi.
Na survivalu smo odradili chunk hoppere koji su olakšali farme i sve spakovali na jedan glavni hopper što je olakšalo i igračima a i serveru.

Nego što pokušavaš da se raspravljaš šta je gore šta bolje, a nisu bitni za prijedloge bolje odgovori mi na pitanja gore koje sam postavio na tvoje prijedloge sa ciljem da Vama pokušam da pomognem i da vidimo koja je najbolja opcija jer povećanje limita ne dolazi u obzir.

Meni je isto najlakše povećati limit, pa kad ne budeš mogao blok iskopati na serveru neću ja niti bilo ko drugi bit kriv!

ostalo neodgovoreno

bolji host platite

Mašina na kom je OneBlock je vrlo dobra, al kad je neki aspekt igrice neoptimizovan jos kad je cijela igrica samo na Single Core i nemaš neke opcije sem limitacija.

Ali neka, ja sam ovdje izašao u susret i ispitivao što se tiče hoppera da Vama pomognem ne sebi.

Nema potrebe dalje, temu cu zaključati.
A mi se vidimo u sljedećoj sezoni

hopera ima dovoljno, cak je i 80 komada dosta