Kako ubrzati vas komp

Ima nekoliko nacina kako ubrzati KOMP ja cu reci samo par koji se izdvajaju:
-Brisanje programa
-Defragment Hard Diska
-Visual Efekti
-Brisanje Temp fajlova
Ovako za prva 2 sigurno znate kako se radi i gde tako da o tome necu mnogo da pricam.
-Visaul Efekti :
Visual Efekti dosta koce vas Windows i koriste dosta RAM-a .ako imate slabiji komp a nije vam bas toliko vazan izgled windows-a nego hocete da igrate normalno bez lagova seckanja itd…Onda evo kako:
1 korak-Kliknite desnim klikom na My Computer ikonicu i idite propretries ili idite Start->Desni klick na Computer->Propretries
2 korak- Kada ste usli u Propretries od My Computer sa vase desne strane pisace Advanced system setting kliknite na to.
3 korak-Kada vam otvori novi prozor idete Advanced->Perfomance->Settings
4 korak-Kada ste usli u Perfomance Options stiklirajte ADJUST FOR BEST PERFOMANCE kada ste to stiklirali idite ok i sa time ste zavrisli
-Brisanje TEMP fajlova
Kliknite na start i u searchu/runu ukucajte %TEMP% kada budete usli izbacice vam sve vase temp fajlove obelezite ih sve i obrisite.
Nadam se da sam vam pomogao ,ako imate kakav problem ili kritiku u vezi bilo cega ostavite u komentaru.

NAPOMENA:Ovaj “tutorial” za Visual Efekte je radjen samo za Windows 7.

-AlcatrazX

Kvalitetan tutorijal, hvala na izdvojenom vremenu :slight_smile: Hteo bih samo da dodam da postoje i sistemski temp fajlovi, a njih mozete obrisati tako sto odete u C:\Windows\Temp i sve tu obrisete :smiley:

P.S. Zz AlcatrazX, koliko ti je trebalo da se vratis ovamo? :slight_smile:

7 meseci i nekoliko dana toliko mi je trebalo :slight_smile: tacno ima i ti Temp fajlovi,ali znam kada ove obrises nista ti se nece desiti sa kompom dok za te sto se nalaze u windowsu bas i nisam siguran.

Nece se nista desiti ni tu :slight_smile: To su vecina dump fajlovi koji ne trebaju sistemu, ako kojim slucajem Windows koristi te fajlove, iskocice ti prozor :wink:

Vazi,vazi :smiley: