Kako instalirati i pokrenuti Shaders Mod?

Pozdrav svima,

Pre nešto više od godinu ipo dana sam snimio tutorijal na temu kako instalirati Shaders i pokrenuti ceo taj sistem… Tada je trebalo minimalno 10 minuta da sve skinete, podesite i instalirate, sada je instaliranje i korišćenje Shaders moda potpuno drugačije i puno lakše!

OptiFine je u saradnji sa ljudima koji su radili Shaders mod odlučio da isti implementira u sam OptiFine tako nema potrebe za dodatnim skidanjem Forge-a, pa zatim ubacivanja modova u foldere i slično…

Sve što je potrebno jeste da instalirate najnoviju verziju OptiFine-a i da nakon prvog pokretanja Minecraft-a sa tom verzijom odete u .minecraft folder do kog se dolazi tako što kucate u pretrazi fajlova u Start meniju %appdata% pa zatim idete ENTER.

Nakon toga potrebno je da ubacite Shaders pack-ove koje želite da koristite u folder .minecraft/shaderspacks.
Dva koja ja mislim da su trenutno najbolja i koja svima preporučujem možete naći OVDE

Odabir Shaders pack-a radite tako što kada uđete u Minecraft idete na Options, zatim na Video Settings i nakon toga na dugme Shaders gde imate izlistane modove koje ste malopre ubacili u folder “shaderpacks”. Klikom na mod sačekate da se isti učita i ukoliko vam je dovoljno dobra grafička videćete lepotu Shaders moda, koji inače služi samo za slikanje jer je jako zahtevan…

To bi bilo to, ako radi ostavite zahvalnicu!
Vaš Manic12! :wink: