Global restart - LETO 2022. 🌞

Dragi Serbovci,

Posle dužeg vremena, a kao što smo obećali u temi Servisne informacije - MAJ 2022, sada sa zadovoljstvom najavljujemo još jedan Global restart i sezonu LETO 2022. :slight_smile:

Ove sezone trudili smo se da ispoštujemo tradicionalne običaje, ali takođe da unapredimo server i obezbedimo nezaboravno iskustvo za sve igrače ovog leta. U nastavku ove teme možete pročitati šta smo vam sve pripremili.

Otvaranje sezone i livestream

Sezonu zvanično počinjemo u subotu 25. juna 2022. godine.
Livestream povodom Global restarta krenuće u 16h na našem YouTube kanalu:

Eventi i nagrade

Možda ste već videli temu za event koji je u toku, a za koji ćemo nagraditi najbolju uspomenu sa prethodne sezone. Više informacija o eventu možete naći u temi: Discord - Slikovite uspomene 『 Sezona 2022』

Takođe, naš tim je pripremio poslednje evente kojim možete da završite ovu sezonu sa stilom, a takođe ako osvojite mesto i dobijete nagradu krenete novu sa nekim od naših rankova :slight_smile: Više informacija o poslednjim eventima možete naći u temi: [EVENTI] - Kraj sezone sa stilom!

Obavezno se prijavite da učestvujete na eventima, a pored evenata, pripremili smo i nagrade za igrače koji budu sa nama zajedno na livestreamu, kao i igrače koji su članovi našeg Discord servera. Ukoliko niste priključite nam se već danas: SERB-CRAFT

Akcija i opcija za naknadnu aktivaciju

Spremili smo akciju samo za najvernije igrače!

Ukoliko od 17.06.2022. do 24.06.2022. uplatite neki od rankova,
na trajanje od 31 dan, dobijate dodatnih 7 dana,
odnosno rank će vam trajati ukupno 38 dana :wink:

Kako biste iskoristili akciju, bitno je da prilikom kupovine unesete kupon kod: GRLETO2022
ili posetite Shop preko sledećeg linka: Shop - SERB-CRAFT

Već sada možete uzeti članstva i usluge koje želite da vam se aktiviraju na početku nove sezone. Neophodno je samo da prilikom biranja članstva ili usluge, pored unosa nick-a, obeležite i polje za naknadnu aktivaciju. Nakon što platite narudžbinu, ona će vas čekati aktivirana nakon Global restarta!

Za pomoć u kupovini pročitajte uputstvo: Uputstvo za kupovinu

Izmene

Samo za vas odvojili smo neke izmene koje su odrađene u novoj sezoni, a detaljan changelog će biti dostupan za svaki podserver nakon restarta.

Global

  1. Trenutna sezona se završava u petak 24.06.2022. u 20h
  2. Podserveri Bridges i BedWars više neće biti stalni serveri na mreži
  3. SC Poeni se restartuju i sakupljanje kreće od početka
  4. Minimalna verzija koju podržavamo za ulazak biće 1.13.2
  5. Obični banovi (ne MAC Banovi), biće okončani, ostaće samo najkritičniji slučajevi
  6. Moguće je iskoristiti vaučere sa kraja sezone za sve iz Shop-a, osim za SC Poene
  7. OnTime presek nećemo raditi za Global već tek na kraju meseca odnosno 1. jul-a

Factions

  1. Nova verzija servera - 1.16.5
  2. Zamke na Warp PvP
  3. Povratak pijaca
  4. Izbačeni Tokeni, unapređen SCShop
  5. Izmenjena ekonomija i crate-ovi

RolePlay

  1. Novi Daily rudnik
  2. Mine Luckyblock sa Mine crate-om
  3. Izmenjene cene RankUp-ova
  4. Nagrade za iskopane blokove do 5 miliona
  5. Unapređen AutoSmelt

Prison

  1. Dva nova rudnika - W i X
  2. Nova mapa
  3. Izmenjeni crate-ovi
  4. Više mesta za PvP

SkyBlock

  1. Nove mogućnosti upgrade-a
  2. Veće proširenje ostrva
  3. Like-ovi ostrva (+ nagrade?)
  4. Veći izbor itema u shop-u
  5. Vote crate

KitPvP

  1. Daily bonus
  2. Nova mapa
  3. Izmenjeni kitovi
  4. Brackets

SkyPvP

  1. Nova mapa
  2. Izmenjeni crate-ovi
  3. Vraćeni neki delovi P5 armora

Vanilla

  1. Nova verzija servera - 1.19
  2. Redefinisana pravila servera
  3. Napravljen plan zajedničkih projekata i evenata tokom sezone
  4. Promenjena lokacija shopova igrača
  5. Promenjena dužina trajanja sezone

Vidimo se na serveru i družimo se ovog leta :smiley:

4 Likes

Mogu reci javno i otvoreno da mi se ova sezona uopste ne svidja sta je sa onih 35 40 igraca? 1.8 igracima se uopste nije pruzila prilika da se vrate bridges i bedwars u zivot,kakvo je to druzenje tim igracima koji su razgovarali na dc i igrali bridges i bed wars,kada se skupi drustvo 30 35 na vece tokom strima,kada nam dosadi bridges idemo na bw,nama je leto sto se tice serba propalo!!!

Koliko vec godina ovo igram,OVO MI JE NAJGORA SEZONA DO SAD,vratiti bridges,bedwars ili skywars i ucinicete uslugu nama koji smo svako vece na sbr i sbw.

Igranost pomenuta dva podservera nije na nivou da bi oni bili deo stalne postavke servera. Verujem da je ceo tim srećan što sa ovih podservera beležite drage uspomene, ali za sada nemamo adekvatno rešenje jer je za ove podservere mala zainteresovanost.

Bolje da ste skyblock maknuli i onako ne prelazi vise od 15 igraca

Shulke slazem se sa tobom jer kada bridges bio na 1.8 od 9h pa do 15h recimo imalo je po 40-50 igraca ovo sto si spomenuo uvece se skupilo drustvo i imalo po 35 igraca a kada su vratili 1.13 od tad pa do nekog vremena sbr je umirao i igraci nisu hteli igrat tamo jer kada se vratila 1.13 na sbru imalo igraca po osmoro igraca svaki dan jer sbr nije namenjen za 1.13 verziju. I dosta igraca su quitali sbr zbog 1.13 verziji mozda 55% su voleli da sbr ostane na 1.8 verziji jer stvarno ima dosta dobrih igraca koje su dobre u toj verziji u pvp

1 Like

Imamo neke planove i za taj problem uskoro :slight_smile:

Što se verzije tiče, mislim da smo to negde objasnili na live-u za Global. Nema logike više pričati o 1.8 verziji i starijim verzijama, jednostavno ljudi probali smo nije išlo. Gomila problema koji su ne rešivi, kombinovanje sistema da bi moglo da radi i na drugim verzijama. Nalazimo se u 2022. godini, verzija 1.8 je izašla 2. septembra 2014. (izvor: Java Edition 1.8 – Minecraft Wiki). Trenutna aktuelna verzija i Bedrock edicija i Java edicije je 1.19, a na ovom Globalu zbog stabilnosti imamo servere na 1.16.5 verziji. Možete da znate 1.8 PvP, ali mislim da za 8 godina, koliko je prošlo od 1.8 do 1.19, stvarno postoji prilika da se izvežbate i na ovom novom. Baš iz tog razloga, a za dobro druženje kao što je bilo na Bridgesu, možete iskoristiti KitPvP server :slight_smile:

Batice veruj mi,obavesti igrace da ce se bridges vratiti na 1.8 ja cu proslediti u grupi encka ftw gde ima suvise ljudi za jedan lobby ako ne ove sezone, onda sledece reci na sledecem global restartu da ce se bridges ponovo pokrenuti i poceti zabava igracima koji su vise za 1.8 bridges.Bice nam drago i necemo zaboraviti na serb.

Sad je leto bice veca igranost pogotovo kad nema skole,i uvece se skupi vise ljudi nego na roleplayu i skyblocku zajedno.

Onda stavi 1.8 pvp a ostalo da bude 1.19 faza i resursi.Tako bi bilo najbolje za povratak bridgesa.

Nema logike da vracas 1.8 mi smo sjebali factions jer smo trazili 1.8 kad ste je vratili igrao sam ali ni malo mi nije bilo zanimljivo .
Svi smo hteli 1.8 i onda svi otisli sa tog servera.
Jedina stvar sto je malo glupo je trenutni pvp samirs je rekao da je to do verzije .
Ali tamo jedan krit skida po 2 i više srca mislim da bi bilo dobro uraditi nesto po tom pitanju da se poboljsa pvp
Gapple te ne moze hilat dok te neko krita .
Moj predlog je maknuti str 2 ili smanjiti sharpnes na maču .

Shulke oni namjerno su vratili 1.13 na verziju i oni koje su trazili tu verziju da se vrati garant su ovi zeljnici sa prisona jer se boje ako je 1.8 verziju na sbr da ne bi nas ubili tamo jer xlemur sisan ti i ja znamo dobar pvp na 1.8 i kada bi dosli onda bi nas vredjali psovali u msg i odma ce plakati ovde na forumu da se makne tu verziju i zato oni su napravili najvecu gresku sto su vratili 1.13 verziju jer oni dobri u pvp su qutiali i nisu hteli da igraju sbr vise i ja sam juce quito serb craftu i mozda se vise necu vracat tamo jer me smorilo da se svadjam sa zeljni likovi na prisonu i kada je bio sbr jos na serveru ja sam moro da zovem ljude 15 minuta i kada sam zvao niko je nije hteo da igra i meni su dzaba davali bridgelord tamo kada niko nije hteo da igra kada sam ja zvao

Ti ako igraš 1.8 pvp na bridges ne znači da dobro znaš taj isti pvp.
Ne gubi se zaostao si isto kao i verzija.

1 Like