Factions primedbe

Ovde cu napisati neke stvari koje po mom misljenju nisu lepo odradjene:

  1. Mighnight crate - verovatno sam pogresio ime cratea ali skontacete o kom crate-u pricam. Taj crate jedino moze da se otvori ako kupis key-eve tokenima. Sta to znaci? To znaci da moras dati IRL novac da bi ga otvorio. S obzirom da taj crate ima u sebi najredji item to jest unlimited silk2 , vi ste njega omogucili za 30% igraca a za 70% niste. Sto znaci da vise od pola servera koji ne planiraju uplacivati tokene nemaju pravo da igraju na srecu i dobiju najbolji item na serveru. Treba staviti jedan key u sc shop za 200 poena kako bi svi mogli da okušaju srecu.

10power - 10 powera za pojedinacnog igraca se moze kupiti za 230 tokena. Tokeni = Pravi novac . Opet dolazimo u situaciju da se ogranicavaju igraci koji ne zele davati IRL novac na igricu. Evo jednog kratkog primera .
Ja cu da dam 200evra i kupiti dodatnih 400 powera za svoju fakciju, plus nekih 350-400 powera koje bih moja fakcija inace imala . To mu dodje nekih 800 powera. Kada ja svih tih 800 claima nabijem u svoj korner gde bih napravio bazu , ne postoji taj cannon koji bi dobacio ni na pola puta od te baze. Sto znaci da sam ja platio IRL novac da bih moja baza bila sa sigurnoscu zasticena. A sta ce ovaj mucenik sto ne zeli baciti 200evra na igricu . Da tokom sezone pravi 20 puta bazu? Treba i ovo staviti u SC shop 10pow= 500-600SCP.

3.HOPPERI - Opet ista prica . 16 hoppera = 5 tokena. 1000tokena= 20evra . 20evra=320 hopera. Sad dolazimo do shopa . Naravno ko ne zeli da uplati novac na igricu moze da farma trsku , psenicu, kaktus i ostale stvari i kupi te iste hopere u shopu. Hopper u shopu=300k . 300k = 12 sati mučenickog farmanja . 24 sata mučeničkog farmanja=600k . 600k=2 hopera na dan. 90 dana sezone = 180 hopera. Sta smo zakljucili ovde? Ovaj koji je dao 20e isti dan ima 320 hoppera dok ovaj koji nije dao pare i mucio se farmajuci je za 90 dana igranja uspeo da kupi jedva pola od toga. S obzirom da ste ovo vec zajebali i neki igraci su uplatili tokene i kupili hopere preostaje vam samo da smanjite cenu u shopu.

4.Mana Shop- Oko 400mana=5h kliktanja misem i ubijanja mobova. Za tih 5 sati truda i kliktanja za 400 poena mozemo kupiti jednu dmd kapicu protection 2 koju inace ljudi bacaju po spawnu posto je djubre od itema. Sellwand od 50 koriscenja kosta 100mana a sellwand od 100 koricenja kosta 300 mana? Zar onda nije logicno da kupim ova 3 od 50 koriscenja da bi za isto mana dobio 50 koriscenja vise? Sve u svemu staviti ili da itemi u manashopu budu bar 10x jeftiniji ili da se 10x dobija vise mana tokom ubijanja mobova.

5.Shop- kada udjete u shop i odete u sekciju “protection” kofica vode kosta 40$ , ali kada odete u sekciju “raid” ta ista kofica vode kosta 200$. Kada odete u sekciju “blokovi” jedan SAND kosta 16$ ali kada odete u sekciju “raid” taj isti SAND kosta 2$. Kada odete u sekciju “raid” jedan slime blok vredi 200$ , ali ako odete u sekciju “mobdropovi” mozete naci 1 slime od 2$ , sto znaci da 9 slime-a mozete kupiti za 18$ i napraviti isti taj slime blok!

  1. FTOP - Na ftopu se ove sezone vrednuju samo spawneri , ali kada postavis u svoj claim dmd blok dobije se 1000$ na ftop. Sto znaci da blokovi za ftop nisu izbaceni. Takodje kada postavis spawner i iskopas ga, na tom mesu vise nemas spawner ali kada to mesto claimas, na ftopu ce pisati da postoji spawner. Sve je to u redu jer obicno jedan restart servera to ume da resi, ali ne , i posle restarta i dalje stoji isto.

  2. Spawner miner- Shadow silk ima limit da u 24h moze iskopati 25 spawnera, ali pogodite sta se desilo. Prvi dan sezone smo iskoristili sve silkove , i naredna 3 dana je i dalje pisalo da je dnevni limit popunjen . Sto mozemo zakljuciti da je na serb craftu 3dana=24sata.

  3. Sandstone svet- u sandstone worldu je predvidjeno da se prave baze isto kao u obicnom. Ali ako ja napravim tamo bazu ja direktno gubim borbu za ftop. Zasto? Zato sto u tom svetu je zabranjeno postaviti bilo koji spawner. Molio bih modove da ovo rese.

  4. Crop i mob hoperi - Ovi hoperi tokom dana rade solidno , sve dok ne dodje restart servera. Kada se server u 5 ujutru restartuje ovi hoperi rade jedno 20x sporije . Da bi vratio hopere da rade u normalu svako jutro trebam iskopati sve hopere i opet ih postaviti kako bi opet radilo lepo. Ne planiram bas da posvetim 90 dana postavljanju i rusenju istih hopera a verujem da ne planiraju i ostali igraci. Resite ovo podhitno.

  5. Detonate 2 - kao sto vec znate , ovaj custom enchant rusi 3x3 bloka od jednom ali sta je ovde problem. Problem u ovom krampu ili enchantu jeste sto ovaj kramp kada srusi 1 blok i sruse se 9, treba da izgubi durabilty kao da se srusio 1 blok a ne 9. Ali ne , kramp gubi svako put durabilty kao da je iskopao svih 9 blokova i s toga kramp ne moze da izdrzi vise od 5 minuta kopanja. Kada se kramp fixa levelima 3 puta vise ne moze. Sto znaci da svaki kramp sa detonate 2 moze da se koristi nekih 15-20 minuta i mora da se pravi novi. Ubaciti znak /repairall koji fixa ceo inventar i to neka kosta 20k.

11.Envoy - envoy se spawna u warzoni koja je od prilike povrsine 800x800 bloka, sto je poprilicno veliki prostor i nije lako naci envoy koji je u obliku jednog bloka. Pored toga sto je tesko naci , prilikom potrage rizikujes da te neko ne ubije i uzme ti jedan solidan armor mac encke i ostalo. Pa cak i da se sve zavrsi najbolje po tebe i nadjes envoy u njemu dobijes dead bush ili mozda 1 enc apple… Sto je ocaj.

  1. Koth crate - u borbi za ovim kljucem bori se 15vs15 igraca kojima popuca po bar 1 armor , pojedinacno plate po 50-70k za potove . Sto mu dodje oko 30 izgubljenih armora i 1,5m-2m para da bi jedan od njih uzeo kljuc i dobio u tom istom eff5 kramp ili sharpness5 mac .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo 8. Su fixali i može da se stave spawneri u sandstone world

Slazem se
Taj /manashop je smesan

Ubijas mobove satima a sa manom mozes kupit
Iron prot 1 I dmd prot 1 kao sto si reko to igraci bacaju po spawnu

Kao neki igrac Koji nikad MC nije igrao pravio to

Vidi se da je sve ubaceno cisto onako kolko da misle igraci da su ubacili nesto novo

Naravno da nema igraca kad se ovako glupe shopove bez logike otvaraju

I kad pricaju da hoce namale p2win a oni ubace shopove gde moras dat rl pare da bi kupio a namale cene itema Koji se prodaju (trska , Kaktus)

Bas je lose Ako ne promene odma vec sutra I 34 igraca ce budu mnogu bice po 10

Slazem se za sve samo da dodam da stave kad se envoy spawna da bude u krugu na spawnu i da ima zvuk vatrometa.
Mana shop key staviti za 500-1000 i ig smanjiti, ubaciti p4u3 1 deo 100 mana, s5 200-300.
I u sc shop smanjiti cenu silkova npr onaj silk od 2250 na 1500-1800 jer je silk od 20 spawnera po danu prosle sezone kostao 3000 poena a sad ovaj od duplo manje 2250…

takodje trebaju da vrate stari reset silka tj da se limit resetarta ujutru u 5 kad se server restartuje posto je ovo sad bas glupo…

I da izbace ako zelim da kopam sa silkom da mi treba rank cista glupost

Factions je uvek bio p2w tako da ne znam sto si napisao roman za ova prva 2

Slazem se sa svime, cak sam i iznenadjen kako tebi smeta sto je ova sezona p2w iako ti dajes najvise para (to puno govori). Ja ne znam sta su oni radili ovih 10-11 dana kada je bio ugasen factions, znaci ima toliko gresaka koje svako moze da primeti ako je barem jednom pogledao/istestirao (tipa onaj bag sa p 5 u sc shopu koje se ne bi desio da se testiralo). Sc shop su tolko sjebali da sc poeni vise ni ne vrede (jedino da se kupi onaj silk od 10 limita, al je zato sve ostalo preskupo i useless). E i samo da te ispravim da mozes kupiti 3200 hoppera sa 1000 tokena, a ne 320, tako da je ta kolicina i veca nego dovoljna za celu sezonu. Ne svidjaju mi se oni keyevi u tokenshopu, em su p2w, em su preskupi, tako da bi trebalo sve to da se ubaci u sc shop za poene kao sto je keny rekao. U mana shop ubaciti p 4 i p 5 armore za normalnu cenu (p 4 deo 50 mane, a p 5 75) i da se kao sto je on rekao poveca kolicina koju dobijas. E i ako neko od modova bude citao ovo, koja je poenta lava bucketa u /shop ako je zabranjen item???

  1. FTOP - Na ftopu se ove sezone vrednuju samo spawneri , ali kada postavis u svoj claim dmd blok dobije se 1000$ na ftop. Sto znaci da blokovi za ftop nisu izbaceni. Takodje kada postavis spawner i iskopas ga, na tom mesu vise nemas spawner ali kada to mesto claimas, na ftopu ce pisati da postoji spawner. Sve je to u redu jer obicno jedan restart servera to ume da resi, ali ne , i posle restarta i dalje stoji isto.

Zato je vrednost spawnera na ftop povecana :slight_smile:

Seven bezkevi me kiko iz Horda.

Mogu vam priznati da jadniju sezonu niste mogli da napravite ako ne neka sezona p2w onda je to ova, a sta je Spano reko na sastanku " smanjicemo sto vise p2w na serveru " vazi i ja sam Nikola Tesla bate. Takodje Midnight crate=80 tokena znaci ja dam 600-700din na tokene da bih mogao da otvorim Midnight crate a u tom crejtu da dobijem x2 obsidian crate ma aj pls ne sprdaj me druze ja dajem pare IRL da dobijem [strike]k*rac[/strike] u usta svaka cast uopste nije p2w sve pohvale spanu i batici i svim ostalim moderatorima koji su zaduzeni za faction podserver. Inace ono za mana crate/ mana shop ja dam 1mil mane koje niko nece da nafarma do kraje sez i kad se svi zajedno skupimo opet necemo imati 1mil mane svi zajedno i vi ocekujete da neko kupi IG za 1mil vi ste potpuno poludeli. Warrior crate, uplatim rank (warlord) da bih dobio 20x warrior crate i u tih 20 ja da dobijem 20 iron armora B R U H. Toliko vam je server ne organizovan i toliko se vidi da se niste potrudili ni truncicu da faction ima neki smisao i kako je spano reko da smanjite p2w ove sezone sto je vise moguce, ali koliko vidim vi ste ga povecali sto je vise moguce. To je to od mene <3

~Signed by Shadow

Ziveli P2W-ineri.

cuti malo ćelavi

dolazimo stefan i ja da vas useremo polako ali sigurno, spremite se!!!