eKupovina. Kako zaštititi sebe i svoj novac na internetu.

Pozdrav,moj prijatelj je uradio temu o zaštiti kompijutera, obavezno pročitajte, ja ću, pošto se ne razumem toliko u Informatiku i programiranje da razgovaram o ovoj temi sa svog pogleda, tj procenjivanje ljudi i kako se skloniti od takvih osoba. Molim vas da ne krenete sa lošim komentarima kao što su (Mi sve ovo već znamo), (Mi smo odrasli ne moraš ovo da nam pričaš). Sačekajte i pogledajte, i najpažljiviji se okliznu i sve padne u vodu.

Stavka 1 Nepouzdani sajtovi, blogovi, forumi i stranice gde imate interakciju sa drugim korisnikom ,stranicom koje nisu pouzdana, priznata.

Na takvim stranicama ima verujte mnogo ljudi koji žele da profitiraju od drugih nevinih ljudi koji imaju detalje svoje kartice na internetu ili na kompijuteru.

Obično su to ljudi koji vam nude igricu, program ili produkt koji košta novcem a taj prodavac ili nema reputaciju ili ga bije loša reputacija, Kako to da izbegnete?

Obično na tim stranicama ili takozvanim e-prodavnicama koje su pouzdane ili ne pouzdane ima statistika odredjenog prodavca i obično piše kakva mu je reputacija, koliko dugo je korisnik, kakav mu je lični opis, i koliko mu ljudi veruju, OPREZNO nikada ne posećujte sajtove koji imaju jako mali broj korisnika, koji su mahom lažni i koji nemaju povrenje, takodje dešavalo se da je stranica pozudana ali je napadnuta od strane hackera i ljudi koji hoce da uzmu vaš novac, morate proveriti ko drži taj sajt, da li je sajt široko poznat i posećivan i da li je neko od vaših bližnjih posećivao takve sajtove i kupovao preko njih bilo kakav produkt. Kada ste to završili, obavezno pogledajte profil prodavca, da li je od poverenja i da li je poznat na tom sajtu. Preporučujem sledeće, ako ste skeptični oko prodavca kod koga izvršavate kupovinu, ko ima nek odvoji malo novca tek toliko da prvo kupi najjeftiniji produkt u toj prodavnici i da sačeka da mu stigne, ako sve ispadne u redu to je zeleno svetlo za dalje. Izbegavajte ljude koji vam se tek tako jave i nude vam ponudu iz njihove prodavnice na bilo kom sajtu, jer nisu iskusni ili su nisu od poverenja, ili ih bije loša reputacija. Takodje na tim velikim stranicama i poznatim POD OBAVEZNO izbegavati nove korisnike koji nemaju nikakve informacije na profilu, informacije oko produkta koji prodaju stvari bez dokaza o produktu a stavili su stock sliku i nabili cenu, jer će te biti samo skamovani. Obavezno gledajte komentare kupca pogotovo negativne jer ako ispadne da se ima dokaz za taj komentar, i da se više ljudi slaže sa njim izbegavajte tog prodavca. Nadam se da ste razumeli sta hocu reći, hvala.

:smiley: !

Lepo napisano i korisno

Upotrebljivo i korisno :slight_smile:

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Ahh pateticno…

Saim se!Lepo receno

U stvai procito sam do kraja i GOOD Tema xd
Mozda cu je i koristiti ili 1 isprobati

Korisno!

Ukleti Holanđanine kako ti je nick na serveru bio pre?

Stefo, isti mu je nick

Ok ^^

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Lepo

bravobravobravobravo

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Sve što kažeš upravu si…

Znas kako zastiti novac , ne kupuj usluge na sc

Korisno! :slight_smile:

Useful! :smiley:

Bravo