Buducnost servera?

Opet, optužba koja nema osnovu i koja se bazira na izgleda pretpostavkama. Jer ja jedini imam mogućnosti da to radim, a ja to nisam uradio.

Sad me baš zanima po kojim osnovama te optužbe dolaze

1 Like

Pa ako su predpostavke ono sto sam ja video i ostali igraci znaci da smo svi do jednog zreli za ludnicu i ocno da ne vidimo dobro da smo skroz prsli i da haluciniramo a ja kolko znam nista od toga nisam.
Jer smo nas vise videli kako se tp bez da je iko dobio zahtev za tp a prolazenje kroz zidove koje smo isto par nas videli i ko zna ko jos na serveru.

Ne znam sta nije bilo jasno u delu “U bliskoj buducnosti cete dobiti snimke/slike navedenih optuzbi gde se ne sankcionisu igraci koji su ocigledno koristili neka od nedozvoljenih sredstava” . To sto se ti vodis time da ovaj profil nije podneo ni jednu prijavu na igrace nema veze sa vezom, jer ako ja treba da radim tvoj ili vas posao i da snimam i prijavljujem pa sigurno 20% igraca onda treba da stavis prst na celo i zapitas se sta radis ti ili vi? Ja sam tu da igram, platim rankove i stvari koje mi trebaju, a administraciji da radi svoj posao. Prva banalna stvar koja mi je privukla paznju jeste da ja koji retko kad se prepucavam sa drugim igracima jer mi to ne vodi nigde dobije mutiranje za citiram: Gde ste pi*kice, koja je upucena SIGMI u trenutku pokusaja rejdanja, samim tim sabotira moja prica ostalim clanovim f, dok isti ti igraci ili drugi psuju kao kocijasi pa cak i prijavljuju ovde pa ne dobiju nikakvu sankciju.

Neko kao vlasnik, organizator ili sta god treba da se zapitas zbog cega sve te zalbe ne samo od mene vec od solidnog borja igraca (Logicno je da igraci koji su u timu sa citerima, i imaju korist toga nece da se zale) imaju identicne price i prigovore i ne treba to da shavis kao omalovazavanje tvog rada jer nije iskljuceno da se to nekom koincidencijom radi bas kad ti nisi tu, vec bi tome trebalo da se nadje resenje.

*Jedno od moze biti kao sto radi neko od servera jeste registracija na vasem sajtu (samim tim imate adresu IP) i taj nalog se povezuje sa nalogom u igrici. Kad igrac dobije ban nek bude povezano na IP adresu, jer na ovaj nacin se samo prave iznova i iznova nalozi i opet cituje tako da tvoj posao banovanja nema svrhu. Jasno mi je da bi time vrlo verovatno server izgubio odredjeni broj igraca ali i to se regulise sa “piramidalnim banovanjem” u smislu ban na 3/7/15/30 dana jer opomenom mu dajes sansu da ispravi gresu. Time bi server postao zanimljiviji, igriviji i imao vise smisla i price. Postoji tu jos ideja koje bi mogle da se izmene u samoj igri o kojim moze da se diskutuje, a ovo ti pricam ponavljam - dobronamerno, jer sam neko ko je bio u IT Sektoru pa znam da to nije preterano tesko za izvodjenje.

Ali eto upravo si donjeo znači predpostavku da je njih moderator teleportovao. A evo sad mi izvuci kad se to desilo i mogu ti izvući da li je to iko od nas i uradio.
Nema niko potrebu da njima potpomaže pogotovo na takav ofiran način da alo teleportujemo druge igrače do Vas. To donosi do gubitka igrača a to sigurno nećemo da radimo.

Ja ti uvjereno mogu reći da SIGMA ili bilo ko drugi nema povlašteni položaj na serveru. Mod sam na ovom serveru od 2015-te, igrač još duže i sigurno ne bi neke takve stvari popuštao, a opet kažem jedine takve stvari ko je mogao na serveru da uradi i da ima dozvole sa komandama da takve stvari uradi sam upravo ja.

Prijava igrača postoje tu da se prijave ti igrači koji krše pravila dok mi nismo tu. A i da smo tu moraš da shvatiš da je Vas u prosjeku na survivalu 60-90 igrača, i da se kojim slučajem nađemo tačno tu za Vaš problem, a ima ih mnogo koji lažno prijavljivaju svoje probleme i nađemo se možda kod njih a ne kod Vas. Moraš i taj dio da shvatiš da zato upravo postoje prijave igrača.

Ali nije banalna, prekršio si pravilo i iz tog razloga si pravilno kažnjen. Čim si to napisao vjerovatno te je uhvatio filter koji čim te uhvati šalje psovku kao notifikaciju nama na sve servere. **I nek se moderator nalazi na Creative serveru njemu će izaći notifikacija da si ti opsovao i on te na osnovu te psovke kažnjava, ne ovisno od konteksta kome je ta psovka upućena jer je ona svakako kažnjiva.**

Ali ja moram da shvatim to kao omaložavanje mog rada i rada ostatka mojih kolega. Jer ti donosiš ovom temu najveću moguću optužbu, a to je upravo korištenje svog položaja za dobrobit pojedinca.
Mi nismo ovdje par godina pa da to radimo i da takve početničke greške radimo i ja smatram to kao najveći napad ovo servera, a mislim kad bi porazmislio o ovim svojim porukama a i vidim da si neki odrastao čovjek mogao bi isto da vidiš.

Odlična ideja, ali nažalost to će uticati na veliki pad u igračima jer su veći dio ovih igrača klinci, a i sam znaš kako bi se snalazio sa nekim sistemima dok si ti bio klinac.

Najveći problem ovog servera jeste što se mi nalazimo na balkanu i što moramo da postavimo ovaj server kao krekovan ili ti ga NON PREMIUM.
Pošto ljudi na balkanu nemaju toliko keša da bacaju bukv pare na premium naloge oko minecraft-a pa čak i na računare za svoju djecu ovaj server mora biti krekovan.
Krekovan server znači upravo beskonačno naloga koje igrač može da napravi, i sa time nema neki određeni gubitak ako dobija ban, nastavi na novom nalogu i tjt.

IP Ban je nažalost najlakša stvar za probijanje. Pola ljudi koji igraju na balkanu čim restartuju ruter mjenjaju svoju IP adresu i odma probija taj isti IP ban. Da ne pričamo tek o čitovima koji imaju ugrađen VPN koji je free i sa jednim klikom samo se prebace i tjt.