Banovi i muteovi u poslednjih mesec dana

Ma koji content kreator mora nešto vise Moderator ili tako nesto!!!

Chat na serveru nije mesto na kome možeš da bilo kome napišeš “pozdravi majku”. Nadam se da je ova tema zezanje, jer ako je normalna komunikacija danas da ja tebi tako nešto kažem, onda bolje da ugasimo chat i da ne komuniciramo više.

i ti si se od cele ove teme uhvatio za primer koji sam naveo…A ne obracas paznju na druge stvari…Takodje ne mislim da je to normalna komunikacija vec ne spada ni u vredjanje ni u psovanje, nego u toxicnost danasnje dece…A koliko znam rekao si da je toxicnost nemoguce kaznjavati…

Pa ostatak teme mi deluje kao opravdavanje upravo te rečenice, a nije baš tako bezazlena kao što je predstavljaš.

Dakle, ako smo se složili da nije okej, složili smo se da je toxična, ne razumem šta je onda problematično? Način na koji mi kažnjavamo? Poprilično smo standardizovali sistem kazni, dodavanjem novih pravila rešili taj deo “ova kazna nije ista kao prethodna”. Nećemo dozvoliti da bilo ko na serveru bude maltretiran nevaspitanjem pojedinaca i itekako ćemo takva ponašanja kažnjavati.

Nisam siguran da sam rekao da je toxičnost nemoguće kažnjavati, mislim da sam rekao da je nemoguće iskoreniti, što evo i sada ponavljam. Naš tim niti ima godina, niti živaca da prevaspitava određene igrače, iako da budem iskren posredno ovim kaznama to i radimo, taj posao je apsolutno za roditelje. Međutim, sudeći da neki više vremena provode ovde na serveru, nego komunicirajući sa svojim roditeljima i starateljima, pa onda daju za pravo da krše sve moguće norme komunikacije, nećemo dozvoliti da to postane “normalno” na serveru, jer nije i nećemo ga na taj način promovisati.

Apsolutno ste slobodni da igrate, zezate se, družite na serveru, komunicirate normalno. Sve što je protivno pravilima servera, a koja su javno istaknuta na sajtu Pravila - SERB-CRAFT sa sve kaznama i načinom kažnjavanja, možete odmah smatrati da nije okej i da će biti sankcionisano čim prijavite, a moderatori obrade tu prijavu.

Nadam se da sam ovim bio apsolutno jasan, ali stojim na raspolaganju da dodatno objasnim šta treba ili odgovorim na konkretna pitanja.

1 Like

brate kontam ja sta ti zelis da kazes ali poceli ste da kaznjavate za tolike nebuloze poput reci Majmuncino (BOJAAN je dobio mute na 1d 12h) za “retarde” ako su to reci koje treba da se kaznjavaju brate ja ne znam, ima jos mnogo primera koje necu da navodim ali mislim da sam jasan, tj da si shvatio sta sam hteo da napisem.Napravili ste to da me lik prijavljuje jer sam napisao “davide invitaj me u clan” za otkrivanje licnih informacija i laze po forumu da je to neki njegov drugar i da ga ja ponizavam.
Takodje neki od moderatora, verovatno svi ovde znaju ko je u pitanju, pojedince kaznjava po pravilima dok njegove dobre drugare, stare timere redovno unbanuje iz nama nepoznatog razloga…

Ivar je btw usao sam preko kompa pa je drugi acc.

Mozes li mozda da nam objasnis kako je Mr_Levioz dobio prvo ban 7 dana za pretnje jer je napisao liku “kako bih te ja izubijao rl” pa dobio unban nakon par sati, dok je sheirro-00glock (bivsi moderator) banovan na 7 dana jer je u saljivom kontektsu pomenuo nokaut ili nesto tako.Nakon sto je banovan na levioz nastavio je na drugom akanutu da vredja i dobio je mute 7 dana i opet nakon par sati unmute.Ne znam dal si upucen u to ali zanima nas po kom principu se menjaju vec izdate odluke, jer je to bas specificna situacija

slikao sam ja sve to ali me mrzi da saljem jer znam da nece od toga biti nista…

Naravno da jesu reči za koje treba da se kažnjava, jel misliš da treba da se preskoče, jer možda ne smatraš da su uvrede? Ako je tako, onda ne znam o čemu diskutujemo iskreno.

Pročitaj kako funkcioniše sistem kažnajvanja sa poenima, kazne nisu proizvoljne nego jasno definisane za slučajeve vređanja, pomenuti igrač je na 3. opomenu dobio veću kaznu, kao što sistem i nalaže.

Pominjanje ličnih imena na serveru svakako nije ono što se preporučuje, tako da nema potrebe da ih upotrebljavate, a što se tiče igrača koji našu dobru volju zloupotrebljavaju ovde raznim fejk prijavama, to je nešto na čemu ćemo dalje raditi, svakako uzimajući u obzir sva pravila koja postoje.

@Jale1 unbanove nemam potrebe da objašnjavam jer je ceo proces, od prijave, preko kažnjavanja, do unbana dokumentovan ovde na forumu. Ukoliko pak smatraš da nešto, neko od članova tima nije uradio kako treba, slobodno pozivam i tebe i ostale igrače da prijavite to putem imejla [email protected].

1 Like

brate za vlastita imena nikako ne mogu da se slozim, kada pricas sa igracima svakodnevno apsolutno je normalno da pocnes da ga zoves vlastitim imenom sigurno necu liku da kazem e cao gde si quickaime brate moj ili cao brate MaminaPrincezica…A oko ovog prvog ako je majmun konj i ostalo uvredi napisi da je dozvoljen ulaz samo osobama mladjim od 12 godina.

Slobodno ga ti zovi kako hoćeš, samo ne na serveru i ne u javnom chatu, jer je to fakat jeste otkrivanje ličnih informacija.

Quote ću ovo samo, bez da prokomentarišem, a u nadi da ćeš kada se probudiš da pročitaš šta si napisao i dobro o tome porazmisliš.

1 Like

Igram na pojedinim podserverima (za tvoju informaciju igram od 1.8 verzije) , pravila su tu ako ih prekrsis kazne te i da si napisao bilo sta drugo sto krsi pravila servera normalno da ce te kazniti nece ti oni reci “e ovo je mini psovka evo ti “opomena””. Zadnjih 6 reci si sam dokazao da nisi vaspitan. Poceli ste svi da pominjete npr. neko nosi naocare i govorite mu coravi , kada vidite kako neko izgleda odmah morate da kazete nesto o njegovom fizickom izgledu ko da ste ga vi pravili i hranili.

sad sam trazio u srpskom recniku posto nisam dovoljno edukovan i ne mogu da nadjem rec “fakat” i ne znam sta znaci ali dobro nebitno je to. Nego, pretvorili ste server u igranje bez komunikacije i izbegavanje iste ako imalo postoji… ja drugaru napisem "ahhahahahha kakav si ti debil “davide” " neko ce da SS-a prijavi i ja cu dobiti mute ili ban za otkrivanje licnih informacija, pa ti razmisli da li je to ok.
Btw nisam jedini koji tako misli cisto da se razumemo 99% servera se slaze sa mnom.

ti si ovaj 1% koji mu se cmari iz meni nepoznatog razloga.

Reč “fakat” u ovom slučaju je iskorišćena umesto reči “stvarno” najveci procenat ljudi ovu reč koristi u Hrvatskoj , napisao si na kraju rečenice "dobro nebitno je to " ako je nebitno što onda piseš ovo? Batica je rekao :

Pošto je ova tema bila vezana za to i dobili ste odgovor nema dalje rasprave.

Niko do sad nije video moje "čmarenje " niti će videti isto. Sportski Pozdrav

Ma ne možeš tako nešto da napišeš u javnom chatu, vaše zezanje nije isto zezanje sa ostalim igračima.

Koliko ja vidim samo se ti i ja dopisujemo u ovoj temi. Tako da ne bi gubili vreme više, evo zatvoriću je, a ukoliko se u međuvremenu pojavi argumentacija kojom može da se potkrepi ovo o čemu ti pričaš, zamolio bih te da otvoriš novu temu i rado ću se uključiti u diskusiju.