Banovanje - za Manic12

Шта кењате, престаните да играте на СРПСКОМ КРАФТУ и уживајте у животу кад га добијете након престанка игре

Hoce li neki mod odg ovde?

Slazem se,mnogo je bolje to nego kao sto je lestra radio ko ga dropa dobija ban za ‘‘Nedozvoljena Sredstva’’ jer nije mogao da podnese da postoji neko jaci od njega.

Nece, sramota ih

da znaju samo da buildaju bili bi builderi, ne modovi. imas poseban build team. a i dje si cuo da dulix i ostali znaju da buildaju?

Imaš poseban tim za build, nema nikakve veze sa tim što su modovi.

[quote=“Fezzo7896” post=265234][quote=“JustMqrko” post=265231]da znaju samo da buildaju bili bi builderi, ne modovi. imas poseban build team. a i dje si cuo da dulix i ostali znaju da buildaju?[/quote][/quote]
F_ili_P nije mod, pa kako je onda u BT-u?

F_ili_P nije mod, pa kako je onda u BT-u?[/quote]

Jesam li ja naveo F_ILI_P i ovog drugog buildera ? Pa recicu ti NE pogledaj ostale zar nisu builderi koji je to build team ako vidimo samo da ih ima 2 ako ne ukljucujemo moderatore

F_ili_P nije mod, pa kako je onda u BT-u?[/quote]

Jesam li ja naveo F_ILI_P i ovog drugog buildera ? Pa recicu ti NE pogledaj ostale zar nisu builderi koji je to build team ako vidimo samo da ih ima 2 ako ne ukljucujemo moderatore[/quote]
Naprimer ja sam u BT-u i nisam moderator :side:

Brate ili treba da ti nacrtam ili sam ne mozes shvatit kazem ti naveo sam moderatore koji su bili builderi i trenutno jesu vecina moderatora sluzi za buildanje na serveru a nekolicina onih za pvp POZ!

Ova tema vodi ka raspravi molim Moderatore da je LOCKAJU, Hvala unapred !

Tema je napravljena radi predloga, ne radi rasprave za build team, tako da molim moderatore da obrisu poruke nevezane za temu i da prenesu predloge vlasnicima

Pozdrav,

Evo i ja da se oglasim, pošto su mi moderatori preneli da pogledam ovu temu. Ja se izvinjavam, ali toliko kanala komunikacije imamo, da forum gledam isključivo kada imam vremena ili kada mi moderator neki ili više njih napomene da ne bi bilo loše da pregledam neke teme i dam odgovor!

Što se tiče toga, da banujemo igrače samo kada ima nađemo hack, nije moguće i zato smo i prestali da radimo SS kao obavezan deo provere za nedozvoljena sredstva, jer postoje programi koji od jednog napravi neki sasvim levi i mi ne možemo nikako da pronađemo nedozvoljena sredstva, a drugi je da neki programi i hakovi imaju u sebi autoself destructor, što znači da se samo unište kada se pritisne određeno dugme na tastaturi i za sobom brišu bukvalno svaki trag. Tako da obavezno SS-anje ne može da se uvede sve dok se ne reše ovi problemi, a to je pitanje kako uopšte i rešiti, jer većina igrica i servera ima iste probleme.

Puno ljudi dolazi na TS sa istim mišljenjem, da ne kažem tvrdnjom, a jeste tvrdnja, da znaju većinu igrača koji su dobili false mac ban i onda kada ih pitamo da nabroje neke, oni ili ne znaju više od 2-3 da nabroje, a to nije većina… ili nabroje 5-7 igrača od kojih smo neke čak SS-ali i pronašli nedozvoljena sredstva, tako da i ta tvrdnja tj. mišljenje pada u vodu istog trenutka kod mene.

SC Tim-u nije teško i dok god postoji server i mi ga radimo neće biti teško da obavlja svoje obaveze i nije problem da proverimo nečiji računar, ali kao što sam napisao gore, to smo radili dok nismo utvrdili da postoje načini da se sakrije i da ne možemo nikako da nađemo šta se koristi.

Trenutno se vodimo time, da bolje imamo 90-95% igrača koje smo tačno banovali, a 5-10% pogrešno banovanih, nego da pribegnemo drugom sistemu, a to je da za odluke za koje smo sigurni 99% da ne kažem 100% menjamo mišljenja i skidamo kazne, a onda sa tim povlačimo puno drugih problema i druge igrače koji će doći isto da se žale tako, a kazna tj. odluka koja se donese nije donešena samo od strane mene ili od strane jednog moda, nego ponavljam, svaki MAC ban i ban za nedozvoljena sredstva mora da potvrdi više iskusnijih moderatora koji imaju iskustva sa PvP-om. Znači klip ili uživo gledanje na serveru se vrši od strane više moderatora, minimum 3 i onda nakon toga se donosi odluka šta se radi, a ako ni tada nisu sigurni, zovu mene, pa ja donosim odluku sa njima ili ja zovem još neke moderatore da dođu i procene situaciju, tako da ako greši neko ovde to je SC Tim, a ne pojedinac kao moderator i tu je kraj.

Nema rasprave i diskusije više oko toga. Dok ne nađemo bolje rešenje ne menjamo način na koji radimo sve ovo. A ukoliko imate neki realan predlog uvek možete da dođete na TS ili predložite na forumu neku ideju oko promena procesa provere ili usavršavanja ili šta god…

Ne kenjaj