Vaših ruku delo

Mislio sam da bi jedna ovakva tema bila zanimljiva, jer mislim da svakog zanima šta je ko izgadio na serveru i kako mu izgleda kuća. U divljini je moguće naći puno dobrih kreacija ali je problem upravo taj, naći ih! Zato je ova tema tu, da podelite vaših ruku delo i pokažete koliko ste kreativni!

Pravila:
o Na slici MORA da se nalazi chat, ili neki drugi znak da je ta slika upravo sa SerbCraft servera.
o Dozvoljene su bilo kakve kreacije. Od bašti do kuća do mob grindera do zamki. Svaka kreacija je dobrodošla.
o Dozvoljeni su svi modovi koji poboljšavaju grafički izgled. Shaders, resource packs, itd.
o Sliku postavite sa komandom: [/img] . Ako ne znate na koji sajt da uploadujete sliku, pogledajte ovde kako to da uradite.
o Pokušavajte da izbegnete to da otkrijete svoju lokaciju. Obavezno isključite lokaciju sa dugmetom F3, ako je imate uključenu.
o Bilo kakvu sliku da postavite, probajte da date neki opis o tome šta se nalazi na slici. Nije obavezno, ali je poželjno.
o Wallpaperi su dozvoljeni ali ispod njih postavite link slike koja potvrđuje da je ta kreacija sa SerbCraft servera.
[b]/![/b] Pravila su podložna promeni.

Moje kreacije:

Mob spawner:

• Trebalo je da izgleda kao kosturska glava, ali se nisam trudio da izgleda bas spektakularno :smiley:
    Imam:
    5x Spider Spawners
    2x Skeleton Spawners
    1x Zombie Spawner
    To je dovoljno da se lepo levelujem. Takođe imam i Looting II dmd mač, tako da sam pun strela i kojekakvih drop-ova ^^ .

Moja kuća u planini:

Slika sa druge strane, gde se vidi i mala baštica. Tu su bundeve, šećerna trska i lubenice:

Ulaz u kuću:

Enterijer:

Ispod chat-a se vide stepenice koje vode ispod do skladišta.

Pogled na bašticu:

Podrum/skladište:

Enchanting sto iza zida padajuće vode:

Podelite svoje kreacije i pokažite koliko ste kreativni!

P.S. Takođe, ako ova tema dobije dovoljno pažnje, mogli bi smo da napravimo malo takmičenje, gde bi igrači gradili, i mesečno bi admini izabrali najbolje kreacije. Naravno onda bi smo morali promeniti pravila i zabraniti kreatorima da grade, jer onda bi bilo previše lako da oni pobede.

Super, nego kako se zoves? :slight_smile: Mislim, u stvarnom zivotu :smiley:

Pa, Dušan… piše ti na profilu :stuck_out_tongue:
Hvala.

Lepa zamisao, tema stavljena kao lepljiva i potpuno je podržana od strane SC tima.

P.S. Posebno mi sviđa texture pack, ako može ime i link?

Hvala na podržci.
Pack je OzoCraft :wink:
Link: http://www.resource-packs.com/ozocraft-resource-pack/

Spawner 2.0 :smiley:
4x Skeleton, 1x Zombie i 1x Cow (krave) spawner:

Zbog nekog razloga kada imate spawner normalne životinje, ona se nikad ne spawnuje ali zato se ostali mobovi spawnuju brže. Ne znam da li je ovo poznata stvar jer ja sam to juče video kod mog druga. I on je napravio ovako slično i stavio jedan normalan spawner, i odjednom su počeli mobovi da se spawnuju brže. On je tu takođe pored mene na slici ^^

Ne bi da vas vredjam , ali pravim spawner room bolje od vas :stuck_out_tongue: . Skini ovaj torch , i stavi negde drugde , da soba bude u potpunom MRAKU ! A i po meni (da te ne uvredim :slight_smile: ) nisli lepo napravio sobu za spawnovanje :slight_smile:

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Naravno da taj torch tamo ne stoji. Nisam počeo da igram MC juče :stuck_out_tongue: To sam tamo stavio na momenat da se vidi slika. Meni je ovaj dobar. Oko 20 minuta stojim dok se oni spawnuju, odem dole i poubijam ih, dobijem oko 20 lvl-a i na konju sam :smiley:

Moja farma, od ove farma uzmem od 15 do 20 stack-a SUGAR CANE, a ovo sto vidite levo to je farma za WHEAT, od nje ne dobijam nesto posebno, nisam je uradio bas najbolje… Dole pise SC tako da je ovo sa SERB-CRAFT jer ja kao Vlasnik njega i onako ne igram na drugim serverima… :smiley:

Dulje , :slight_smile: ja napravim xp farmu , sacekam oko 10 i manje vremena ,dobijem oko 19-18 lvl. Jer sam skoro pro u pravljenju xp farmi :wink: ali i ova tvoja je onako solidna…

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Pošto još uvek ne mogu da popravim glupave Shader-e da mi rade, probao sam da nabijem grafiku do kraja pa da vidim kako izgleda. Uvek sam igra sa minimalnom grafikom pa su ove promene ogromne za moje oči. Evo neke slikice:
Kuća kroz dan:

Pod vodom:

Sunce tokom dana:

Zalazak sunca iza planine:

Zalazak sunca:

Posle zalaska sunca:

Mesec i toranj:

Kuća tokom noći:

Kada uspem da namestim proklete shader-e onda ću da postavim još slika :wink:

ChromaHills 64x resource pack - Oči da vam ispadnu! O.O

Jeste da je malo čudan na prvi pogled i da je 39MB velik, ali isplati se skinuti ovaj resource pack! Topla preporuka!

Skinit cu ovo, pa cu postaviti slike :smiley:

NOD puko. Ko je sljedeci? BattleWin<3

Skini slobodno! Izgleda odlično! Ima i 128x verzija ali tu nisam hteo ni da skidam jer se plašim da će mi oči ispasti ^^

Izgleda prelepo, ali ja ne volim resource packs zato sto ja igram PvP pa mi neki bas i ne odgovaraju.

Ne bi da se hvalim, ali na mojoj xp farmi cekam 5 min i pobijem mobove i dobijem 31 lvl,ali ja imam 9 spawnera(skeletoni) i imam jos 7 spawere creepera.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Chroma Hills da oci ispadnu? 39 MB veliko? Ajoooj, ti, dete moje, nisi cuo za R3DCraft 512x512 sa svih svojih 500 MB! Doduse, meni sa SEUS Ultra DOF, Anisotropic Filtering x16, Mipmap x4 i 512x512 R3DCraft Default Realism ide na 20 FPS :3

Taj osecaj kad izvuces maksimum iz svog Minecraft-a bez overklokovanja komponenti :slight_smile:

Ovaj moj Tapatalk jede govna, alal nece danas jer je jeo bureka, ali ima sutra da jede! :slight_smile:

Nisam nikad istraživao te vode pa zato ni ne znam :smiley: Najviše bitni texture pack koji sam koristio je 256x256. Znam da postoje i veće rezolucije ali ih nikad nisam iskusio. Ja više volim kada je ovako lepo ali donekle jednostavno ^^
Meni je samo grafička “podložna” overclock-uvanju (naravno mogu i CPU i ostalo) ali ne vidim poentu jer mi je i ovako sasvim lepo a bogami i dovoljno :smiley:

Dulje, meni je ChromaHills dobar resource pack ali mi nimalo ne odgovara za pvp, tako da ga necu ni koristiti. Ahmede pogrijesio si nemamo 9 nego 12 spawnera skeletona.

Ako imate neki resoruce pack koji je prilagodjen za PvP molim recite:)