Sta je to DDoS?

Vecina vas je cula da je Survival napadnut DDoS napadom. Otvaram ovu temu zbog ovbjasnjenja sta je to DDoS napad!

DDoS je Engleska skracenica za Distributed Denial of service - ATTACK, i oznacava sprecavanje pristupu sistema od virusa koji se nalaze na netu.

Kako to funkcionise:

Preko jednog racunara se locira na hiljade ostalih koji imaju trojanski virus, i komandom napadnu na jednu IP adresu! Onda dolazi do zagusenja prometa interneta i jednostavno nestane konekcija!

To se isto desilo i sa Survivalom… sa ovime imam iskustva posto su i moj server bili Dosovali …

Znaci DDoS napadima se obicno napadaju Serveri, Banke, Kompanije itd…

Ovo uopste nije za salu posto vecina vas nesto xD stavlja! Ovo je ozbiljno!

DDoS napadi se obicno rade preko takozvanog BotNet!

Kako spreciti ddos napad:

Nikom skoro ne davati IP adresu, preporucujem da napravite Dinamicki DNS!

- Hvala na razumevanju!

Da , a to je kada se server(u nasem slucaju) zagusi od toga sto mu stignu previse zahteva , to vam je kao kada bi vi sa 2000 kompjutera u istoj sekudni posalju bilo kakav zahtev.

Upravo tako!

A server se zagusi od toga sto ne moze da obradi toliku kolicinu zahteva.

Slazem se sa Lukom! Evo primer:

Sada ja imam 3000 kompjutera i odjednom u sekundi krecem da se konektujem na SERB-CRAFT Survival v1.5.2 i jednostavno se zagusi! SERB ja mislim da otprilike moze 500 slotova … a 3000 i 500 … bogme ima razlike! Eto to vam je to :slight_smile:

I da napomenem… ja sam igrao na DarkzzCraft i lik Stefan0 je trazio IP, dao sam mu, i posle pola sata (otprilike kad je sve podesio) napao me je sigurno ON jer bas se desilo!

Verujem da se vise to nece desiti, Dinamicki mi je DNS! Necu sada da ga pisem!

Da i to nije mala stvar pa da se igraci smeju -.-

Kazem ja… ovi ne shvataju ozbiljno!!!

Luka jos samo 3 poruke i imas 100 :slight_smile:

Hvala vam što ste objasnili igračima šta je desilo sa serverom i zašto nije radio!