Specijalne jedinice - nova zanimljivost na serveru i olaksice s problemima

Pozadina price: Jedno vreme sam sa par drugara (nas 8 svojevremeno) vodio hacker-hunter organizaciju ‘Banhammer’, grupu online lovaca koji patroliraju online serverom u odsustvu igraca koji su mogli da banuju. Dogovarali smo se sa administratorima i pomagali smo tako sto bismo sakupljali nickove i IP adrese primecenih citera i krsilaca pravila preko perioda od npr. nedelju dana, i kasnije to njima slali na razresenje kako su oni to vec namerili, ban, upozorenja ili kickovi. Zauzvrat, oni bi nama dozvolili neku vrstu specijalnosti, npr, posebni skinovi, rangovi na serveru, ponekad i ban dozvole, pa bismo prakticno bili zamenici admina. Jednom smo bas oformili zvanicnu lovnu jedinicu, sa obelezjima u imenima, pa bi i nase samo prisustvo odbijalo citere i nedozvoljeno ponasanje i sl.
Naime, ovo smo radili na CS 1.6 i CS GO serverima, ali je kratko pre nego sto smo se razisli zbog skole pala i ideja za Minecraft, i stigao sam puno vec i da isplaniram iako nismo zvanicno isprobali motiv. Takodje, nijedan server na kom smo radili nije imao anti-cheat sistem kao Serb, tako da smo kao grupa bili korisniji u tom vidu, ali i ne predlazem da sad glumimo de facto admine, ideja mi je ness drugo.
Umesto dodatnim kodiranjem i kako sam ranije predlozio govornih filtera i sl., ajde da oformimo specijalnu lovacku jedinicu Banhammer na serveru, sa nekoliko agenata sa specijalnim skinovima i imenima, koji ce da patroliraju serverom za bilo kakva krsenja pravila, ako ne vec hackera? Bila bi fantasticna zanimljivost na serveru, kao grupa bad-ass lovaca na glave :angry: Verujte da je bas problem kad nema ‘policije’ na serveru, pricao sam u mom proslom predlogu kako se gleda na pravila kad nema nekog od moderatora. I ja vec imam iskustva s takvom idejom, cak vec i znam nekoliko dobrih igraca na serveru koji bi mogli da budu u ovakvoj jednoj grupi sa mnom, ideja je strava po meni. objasnicu detaljno jos ako vas zanima :slight_smile:

To je posao moderatora a ne bilo kog igraca koji da prijavi 100 u jednom danu dobije /ban komandu itd… gde si bio u vreme konkursa za moda?
Ver nisi igro da si se pre godinu dana konkurisao mozda bi i dobio posao da ih pratis ceo dan i banujes :slight_smile:
Nisu potrebne spec jed. Jer ima preko 10 moderatora a hakera nema puno mozda po neki klikeras na sp itd…

Buraz ti si fino izignorisao bar jedno trecinu onog teksta gore :slight_smile: Jos jednom, ne trazim da budem de facto admin brate, a drugo, dodavanje jos jednog moderatora na kako ti kazes ‘preko 10’ bi promasilo sustinu da ovo postane novost i zanimljivost na Serbu. To ne bi bili samo moderatori koji svracaju jednom nedeljno, brt igrali bismo aktivno s narodom, u kontaktu s njima i stalno u centru informacija, samim nasim prisustvom bismo kratili probleme. Ideja je potpuno originalna i moguca i nakupili bismo finu guzvu oko nas, samo je stvar da l’ se neko slaze sa mnom da opicimo malo dinamiku i osvezimo server, ili bismo radije da ostane sve po starom, a nema nekog razloga za to.

Znm ja dobro sta sam citao :wink:
Lepo ih prijavi/snimi/slikaj i reseno …
Nece ti to biti uvedeno…
Al sacekaj licno moderatora/vlasnika da ti odgovori :wink:

Vec mi padaju neke ideje na ovo sto si ti napisao.
Mozda bi trebalo da napravimo poseban deo sajta/foruma gde ce biti prijave za igrace. Tacnije vi cete slikom/videom kao dokaz staviti na sajt, a moderator ce samo pregledavati to i davati vam odredjene poene za to, kasnije ih mozete pretvoriti u SC poene i kupite bilo sta.

Evo ga spas za sve nas.
Ovo je odlicna ideja.Otisli bi clickerasi,bugeri i te gluposti koje deca koriste.
Ako vec ljude zele da pomognu sto da ne?Manje bi lagalo na serveru.
Probajte pa vidite,moze samo da pomogne serveru…

Kako imas zivce ovoliko pisati? :woohoo:

Hvala za podrsku druze, pozz…mada sam malo iznenadjen mozda da ovoliko slabo prolazi ideja, cemu jak otpor?