Minecraft Error

Imam problem sa Minecraft Launcherom.Kada pritisnem Play izadje mi

error Initializing game org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at net.minecraft.client.Minecraft.func_71384_a(Minecraft.java:449)
at net.minecraft.client.Minecraft.func_99999_d(Minecraft.java:808)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:101)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:131)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:27)

Pokusao sam da update drajvere za graficku ali ni to ne radi :frowning:

Ili skini drugi launcher. Ili update javu. Ako nije jedno drugo je. Ako nisu oba ne znam sta je.

Probao sam,nije uspelo :frowning:

Updejtuj drajvere za graficku

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

[quote=“AndrejCar” post=11403]Imam problem sa Minecraft Launcherom.Kada pritisnem Play izadje mi

error Initializing game org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not acceletated[/quote]

Od ovoga, i jos dosta toga, vidim da tvoja graficka ne moze da pokrene osnovne shader-e (Ona normalna svetlost)… Probaj da prvo update-ujes drajvere za maticnu, ako to nece onda ti je losa graficka…

Updejt sam sve,idalje nece :’(

[quote=“Aljoksa” post=11407][quote=“AndrejCar” post=11403]Imam problem sa Minecraft Launcherom.Kada pritisnem Play izadje mi

error Initializing game org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not acceletated[/quote]

Od ovoga, i jos dosta toga, vidim da tvoja graficka ne moze da pokrene osnovne shader-e (Ona normalna svetlost)… Probaj da prvo update-ujes drajvere za maticnu, ako to nece onda ti je losa graficka…[/quote]

Ja mislim da mu je do launchera jer kaze da je update drajvere i sve. A do pre mesec dana je igrao na serveru. Verovatno je launcher…

Nije do launchera,radilo mi je sve pre nedelju dana a onda sam instalirao bolji windows i od tada mi se pojavljuje ovaj error

Sta podrazumevas pod ‘bolji windows’. Koliko bitova i koji 7, 8, vista, xp?

Ako je instalirao 64-bitni sistem, moguce je da je skinuo 32-bitnu Javu.

P.S. Koja je razlika izmedju 32-bitnog i 64-bitnog sistema? Ja znam da se na procesor 64-bitne arhitekture moze instalirati 32-bitni sistem i programi, ali ne i obrnuto… To me je uvek kopkalo :smiley:

Jedna od bitnih razlika je ta da 32-bitni sistemi podržavaju samo 3 GB rama (ti možeš da imaš i 10gb u kompu ali učitaće se samo 3), dok sa 64 bitnim možeš imati i više.

Windows 7 64bit sam instalirao a pre toga sam imao Windows 7 32bit i naravno skinuo sam 64bit Javu.

Vidim da je u grafickoj problem,pre nego sto sam instalirao bolji windows bila mi je Intel Media Accelerator 3600,a sada je Intel Standard Vga Graphics Adapter (Ne razumem kako se promenika o.O).

Batice , hvala na informaciji za 32bit , i 64bit . Nisam ni znao , a hteo sam da kupim komp od 8gb :slight_smile:

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Ja mislim da je to ista graficka, ali mislim da ona na 64-bitnom sistemu ne radi…

Verovatno :frowning:

@popadija ti izmi komp ali instaliraj 64bitni windows :wink:

@andrejcar gde ti ubacujes izlaz za monitor u maticnu ili u posebnu graficku…

Nisam siguran,nisam nikada otvarao komp

E, Batice, gledao sam na YT-u za otkljucavanje memorije na 32-bitnom sistemu :slight_smile: BTW, ono za Cvorugasku, carine ste! XD

Andrejcar, ja mislim da je najbolje da kupis novu graficku, ako nisi 100% siguran za ono preturanje, pitaj nekoga ko se razume, pokazi mu sta smo rekli, pa reci sta se onda desilo! :smiley:
ANDREJCAR, STARI LIK KOJI JE PAMETOVAO PO FORUMIMA, SE VRATIO! DOBRODOSLICA ZA ANDREJA! :smiley: (haha tek sam sad skontao da si ti onaj AndrejCar :smiley: XD)

Hvala,hvala xD