Logo SERB-CRAFT

E ovako… Kada izadje Minecraft server 1.7 bice global restart pa bi bilo pametno kada bi osmislili novi logo. Na logo-u moze pisati SC ili SERB-Community ili SERB-CRAFT… Svako ko zna da barata sa editorima za slike i ko zeli da pravi neka napravi i sliku neka postavi u ovoj temi… Ko bude najbolje napravio bice nagradjen!

Послато са GT-S5670

Pošto se ja donekle bavim ovakvim stvarima, zanimaju me sledeći detalji:
Veličina slike/loga?
Text na slici? (dali je potreban ili ne? (npr. “SerbCraft - Best Serbian Minecraft Server”).
Samo logo sa čistom belom pozadinom u .png formatu ili logo sa pozadinom i efektima?
Imaš li neku ideju šta bi hteo ili kako bi hteo da izgleda taj logo ili slika?
Za koju namenu ti treba logo?
Primer starog loga koji se već koristi ili je bio korišćen, gde mogu da ga vidim?

Toliko za sad. Ja ću sigurno nešto da napravim, pošto volim ovakve stvari :wink:

Moze Aljoksa da napravi nesto on se mnoogo razume tu te stvari !!

Sent from my LG-E610 using Tapatalk

Nije bitno… Samo da bude vezano za Minecraft i da pise ili SERB-CRAFT ili SC ili SERB-Community i to je to. Nije bitna rezolucija.

Послато са GT-S5670

Moze bilo ko da napravi i da postavi ili ovde ili poslati na mail [email protected]

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

evo jedne slike koju sam napravio za 20min :stuck_out_tongue:

https://serb-craft.com/media/kunena/attachments/1568/DarkShadowR01RemekDeloDDD.jpg

Nemoj da kradeš radove drugih ljudi. Kao prvo, to nije lepo, kao drugo, mogao si barem da ostavis link od stranice ili autora.
Iskreno, mislim da je s***e. Iako je lepo nacrtano, to što si ti napravio je samo uništio original sliku.

Pa uzeo sam sliku i preradio sam je sto imas neki proplem ! :sick:

Imam. Jer to nije tvoja “originalna” kreacija. Poenta ove teme je napraviti nešto sveže i novo. A ne samo uzeti nečiji rad i malo ga doterati.

Evo jedna slika i od mene, trebalo mi je pola sata da pogledam tutorijal, pola sata da napravim, i pet (!) minuta da renderujem. Mislim da nije lose za pocetnika:

https://serb-craft.com/media/kunena/attachments/1303/Serb-CraftLogo.png

Koristio sam… obrisano :slight_smile:

Ona prva slika je nadjena na internetu i editovana preko www.pizap.com -,-
Aljoksa nije losa slika :slight_smile:

Hvala, vec pravim par slika gde smo Popadija i ja, a i on je poceo da pravi :slight_smile:

Malo unaprednjeno :wink:

https://serb-craft.com/media/kunena/attachments/1303/Serb-CraftLogo2.png

[center]
Creative Commons License
Serb-Craft Logo 2 by Alarg is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.[/center]

Posle dugo vremena nakon što sam obećao da ću da napravim nešto, konačno sam našao vremena da se malo poigram sa dobrim starim PS-om. Bio sam zauzet i pretrpan sa školom i učenjem pa nisam stigao ali evo sad konačno mogu da predstavim moju kreaciju ^^

Čista verzija bez ičega:

Verzija sa dve sekire od pozadi:

Malo pretrpana verzija sa random predmetima (Kao primer sam stavio ove predmete. Naravno mogu da stavim bilo koji predmet):

Primer na forumu kako bi to izgledalo:


Sve slike su veličine 1000x1000 sa zaštitom jer neću da neko krade moj rad. Originalne verzije su 2500x2500 velike a ako se vlasnicima svidi mogu da vam pošaljem ceo .zip sa svim verzijama, punom veličinom i .psd fajlovima.
Naravno sve što tu vidite može da se izmeni i poboljša. Ako imate po koju ideju, napišite je slobodno i videću šta ću povodom nje učiniti.
NAPOMENA: Ne, ništa što tu vidite nije ukradeno. Jedino su itemi “ukradeni” tojest skinuti sa Wikipedije, koja je ionako Licence Free, tako da ni to nije ukradeno. I naravno font koji je Share Free. Tako da neću ni da vidim neke glupave komentare da sam nešto ukrao.

Bravo Dulje :slight_smile:

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2

Hvala ali još uvek nisam baš zadovoljan. Imam ideju da iza plavog “podignem” zgrade da izgleda kao da grad izlazi iza logo-a.

Sta je ovo mislim sta znaci ovo iza SERB-CRAFT sto pise ?

Kako misliš šta znači? Ovaj text preko slike? To je samo watermark preko slike da je niko ne bi ukrao i iskoristio za svoje neke potrebe.

Ne to, nisam glup brate, ovo plavo iz SERB-CRAFT ?

Meni lici na neki avion ^^

Tapatalk-bez tebe bi bilo tesko…