Ko je zapravo SrdjoGFX?

Pozdrav svima, evo prošlo je skoro godinu dana kako sam moderator a neki još ne znaju ko sam i šta sam ja, te sam odlučio da se predstavim u tekstu koji slijedi … Ozbiljno … Koliko god je to moguće :stuck_out_tongue:

Zovem se Srđan Mitrović, rođen sam 2.12.1998, živim u Banja Luci i idem u srednju Poljoprivrednu školu, smjer prehrambeni tehničar (da ne bi slučajno ko pomislio da okopavam bašte, jer prva asocijacija sa mojom školom je oranje zemlje, sađenje povrća itd)

Moja avantura u minecraftu počinje sa ovim video klipom
Minecraft Tutorial - Kako prezivjeti prvu noc [ 01 ] - YouTube
Jednog dana, 2011 godine gledajući gluposti na jutubu naletio sam na ovaj klip, uopšte ne znajući za postojanje igre minecraft otvorio sam klip i počeo gledati, kada sam ga odgledao poželio sam i ja igrati igricu, ali odmah se stvorio problem, gdje naći dl link? U to vrijeme minecraft nije bio toliko popularan kod nas pa rijetko ko je imao download link, a ja tada još dječak od 12/13 godina nisam znao za torrent :stuck_out_tongue: Nekako ja dođem do minecrafta i instaliram ga, tada sam imao računar sa 3.2 GHz procesorom, 64MB integrisanom grafikom i 1GB rama, što je dovelo do toga da igram na 10 fps, naravno, nisam obraćao pažnju na to i nastavio sam igrati, sjećam se tog prvog upoznavanja sa igrom i inventarom u creative gamemode kada je sve bilo u jednoj sekciji pa umreš tražeći item koji ti treba … Prva građevina bila je od cigle i tnt-a (koji nisam znao kako aktivirati). Onda početkom 2012 odlučio sam igrati multiplayer, na 1.2.5 verziji, došao sam na SERB čisto zbog imena koje mi je zapalo za oko, (ne sjećam se da li mi je drug pokazao ili sam našao na gametracker), nisam ni znao kako da se registrujem, čudio se zašto me vraća kada krenem a nisam čitao šta piše u chat (na kraju objasnio mi je drug kako i šta) … I tako počeo ja igrati i naiđem na veliku kuću od obsidiana, pored nje bilo je ostrvo i odlučim tu da napravim svoju prvu kuću, naravno, šta ću drugo koristiti već dirt, i tako napravim ogromnu kuću od dirta i svi su mi se bukvalno smijali, sjećam se isto kad me taj lik što je imao kuću od obsidiana pozvao da dođem kod njega i bacio mi 10 steka cobblestone, ja sam bio u fazonu wtf što mi toliko daješ, ne znajući koliko je to “basic” item, jer do tada sam ga pokušavao razbiti rukom, a ishod znate i sami … Tako nastavio sam igrati na SERB-u (i još nekim serverima) do 2013 godine i izlaska 1.6.x verzija, jer zbog lošeg računara nisam mogao igrati minecraft, a i nije se moglo update postojeću 1.5.2 verziju bez da skineš xtreme launcher. Vratio sam se aktivnom igranju CS 1.6 …

2015 tokom raspusta, smor, vrućina nemam šta raditi i primjetim jedan post na fb da se otvara jedan server i rekoh hajde da ponovo pokušam sa minecraftom, počeo sam igrati, proveo par dana na serveru, i naravno svako jutro kada uđem na server porušena mi baza, tu se uključio moj rage mode i žalio sam se adminima, doduše kulturno, na šta sam dobio odgovor “oni su uplatili te rankove i mogu da rade šta hoće”, inače rank je koštao 40 evra i imao si gamemode i sve ostalo …

Otkud ja na SERB-u?
Nakon odgovora vlasnika tog servera ispalio sam se i pao mi je na pamet SERB-CRAFT, odem na google kucam “serb craft” i izađe mi njihov sajt, kliknem i na početnoj strani na slajderu obavještenje za konkurs za nove moderatore, zadnji dan za prijave … kao da je suđeno (xexe) … Ne znajući u koliki je server SERB izrastao, registrujem se ja na forum i rekoh hajde da pokušam, zašto da ne … Kao glavni adut naveo sam grafički dizajn, jer realno, posle toliko vremena vraćam se u minecraft, sve se promjenilo, o pluginima da ne pričam, dakle idem se ja prijaviti i ona polja popunjavam kako sam znao i dođem na to Kako možete pomoći serveru? Ja fino napišem da bi im radio slike itd itd … Pošaljem ja prijavu i 25.7 stiže odgovor

Ja u fazonu ok, opušteno dođem na razgovor i za divno čudo nisam imao tremu, vjerovatno zato što nisam ni imao pojma sa kim razgovaram i nisam ih dovoljno poznavao … Hajde prođe i to nekako i 29 jula stiže još jedan mail, u kojem je pisalo da sam zvanično postao član SC tima i ako mogu da prisustvujem sastanku sledećeg dana … E tu postaje već napeto, ko zna koliko ljudi dolazi a ja nikog ne znam što je najgore …

Sjećam se bio je jedan igrač mineking555, nakon održanog sastanka čekali smo da nam se namjeste permisije i sve to, a on je slobodno vrijeme iskoristio da čituje na serveru, zbog čega je izgubio moderatora prije nego što ga je dobio :stuck_out_tongue:

Još je bio u toku proces upoznavanja, ja sam tu bio najbolji sa Dzoni96 jer smo bili relativno blizu jedan drugoga, nismo se poznavali, ali lakše je bilo razgovarati sa osobom koja je sa tvog područja … Većina nas se bojala Batice, jer je stalno bio ozbiljan i kad god je tu nešto se radi, a Manić je tu bio stalno i zezao se sa nama pa je uvijek vladala tišina kada Batica uđe, vremenom to se sve promjenilo i ispalo je da je Batica zapravo kul lik …

Sjećam se prvog bana koji sam dao zbog hackovanja, i šta ću ja da nešto ne zeznem ja ga banujem na 1h, i svi skočili na mene, najviše među njima isticao se Megas (koji mi je zapao za oko i u narednom periodu dobio je samo od mene preko 100 banova, što zbog vrijeđanja, što zbog čitovanja), tu me spasio DJFantom, pa je mutovao svakog igrača koji me je vrijeđao, vremenom sam se navikao na prozivke, provociranja itd, jer sam skontao da su sve to klinci i da nema potrebe da se raspravljam sa njima …

Sve u svemu ovo je jedno veliko iskustvo za mene, čast mi je biti član ovako velike zajednice, mnogo sam dao, ali mnogo sam i naučio, prije svega stekao iskustvo, što o načinu komuniciranja sa drugim osobama, što o ponašanju na internetu …

Prije nego što sam postao moderator, nickovi su mi bili srdjanvideos, srdjan_98, mitrix, možda se neko sjeća, mada nevjerujem, jer nikad nisam bio u nekom većem factionu … Tj bio sam u svojoj fakciji u kojoj sam uglavnom igrao sam, ponekada uđe drug i to je to.

Ostale igre?
Od 2013 do 2015 igrao sam uglavnom CS 1.6, WoT (srdjo99), BF3 (srdjo_anunnaki) i NFS World (iamsrdjan, rip nfsw)…
Držao sam i CS 1.6 server od 2012-2014, sezonski, uglavnom tokom raspusta i bio je jedan od boljih u BiH, u prosjeku je bilo 28/32 igrača dnevno …

Život van interneta?
Od 2012 počeo sam trenirati street workout, pa sve do kraja 2015 i početka 2016, kada sam prešao na bodybuilding, ili ti ga fitness (prije svega toga počeo sam kao nešto sa parkour-om ali slabo) …
Grafičkim dizajnom bavim se od 2015 godine i to je uglavnom to, djevojku nemam, tako da mi život nije nešto naročito zanimljiv …

Imao sam dosta slika sa servera još iz 2012/13, ali nekim čudom magično su nestale sa fb-a

Momenat kada su me razočarali (batica ili manić)

Ako vam se svidio tekst liek shjere and subsckriebe … Sry za gramatiku ili ako neke rečenice nemaju smisla, pišem ovo u krevetu, sa laptopom na sebi i 20 sati bez sna :wink:

FB www.facebook.com/srdjogfx
FB Stranica www.facebook.com/srdjandesign
YT www.youtube.com/srdjanvideos
INST www.instagram.com/mitrovicjr

addme bloksam

Dobar text moderatoree :smiley: :smiley:

Lepo sastavljeno. :smiley:
Nikada nisam ni skontao da si ti isto iz RS, blizu smo ja sam malo dalje od Doboja xD

Lep text srdjo nego ne znam sto neki ljudi misle da je okopavanje zemljista lose placen posao…ja zivim…u Srbiji…moje komsije od toga sto imaju u basti svake godine zarade po 100k i odu ko ljudi na more…
Jako lepo sastavljeno ja se mislim da sastavim slicnu biografiju.

[quote=“RaptinLord” post=69424]Lep text srdjo nego ne znam sto neki ljudi misle da je okopavanje zemljista lose placen posao…ja zivim u Uljmi malom seku u blizini Vrsca moje komsije od toga sto imaju u basti svake godine zarade po 100k i odu ko ljudi na more…
Jako lepo sastavljeno ja se mislim da sastavim slicnu biografiju.[/quote]

Ne mislim, već ne radim to u mojoj školi, postoji poljoprivredni tehničar i prehrambeni tehničar, poljoprivredni radi na plantažama, a prehrambeni radi u proizvodnji i kontroli hrane :slight_smile:

Srdjo isti covek :slight_smile:
Ja sa tatatom ustanem u 6 ujutru uzmemo materijal za sadnju i radimo njivu :slight_smile:
Zabavnije je to raditi nego blejati po kompu haha :slight_smile:

Super prica Srdjo :slight_smile: Nisam znao da si iz Banja Luke, i ja sam.

sto se ti bunis srdjo da cujes sve o meni reko bi da si ti veoma zanimljiv lik

Da ti dam koncentrat da me ostavis na miru.lol

nije tebi bilo pescar

Ostavice on tebi ban :slight_smile: za dozivotnu uspomenu

Ja sam unbanovan srce napisao je jedno ali me je unbanovao ali budale kao ti su se bas nalozile…

Dam ti kocentrata da me ostavis na miru.LOL

Drago mi je da vam se svidja :slight_smile:

Drago i meni da volis koncetrat.

Baki, zašto si toliko jadan?

hahaha

Baki?

Aaa koliko je dobro napisano, bas mi se svidza…

Jesi li ti uopste moderator na serveru? Ja tebe ne poznajem!

SALIM SE lepo NAPISANO “Atljicnaja!”