Jezik današnje djece.

Posle par dana sam odlučio da otvorim ovde temu,i da malo porazgovaramo.
Sve češće viđamo riječi poput,
kid,rip,ćaletove mudrolije*,ostale izgovore.
Kao dugogodišnji igrač Serb-Crafta,gledao sam kako se razvijao chat od 1.7 do 1.10.2 verzije.
Tokom 1.7 verzije igrači su najmanje pisali gore navedene stvari,a igra je bila zanimljivija.
Tokom 1.8 verzije igrači su počeli da pišu razne skraćenice i sve ostalo.
Najzad u 1.10 verziji igrači su počeli da pišu gore navedene stvari koje mogu da izazovu veliku opasnost i ne zainteresovanost za govor.
Mnoge generacije,koje bi trebale da igraju na mnogim serverima,ne samo na Serb-Craftu već na svim ostalim serverima,trebale bi makar da pročitaju ovu temu i da ovde pišete šta bi ste želeli da uradimo svi da bi smo poboljšali govor samog servera odnosno govor naše zajednice.

Navešću par prijedloga koji će biti od koristi:

1.Što manje koristite skraćenice.(btw,lol,afk)
2.Što manje koristite tuđice. (kid,noob,rip,ezz)
3.Što više ispravljati gramatičke greške.(nemogu —> ne mogu*)
4.Što manje koristiti MLGjezik (getrekt,2spooky4me,sanik,dorito…)
5.Što manje pominjati Illuminati i MLG gluposti.
6.Što manje pominjati tuđe servere ili svoj.
7.Što manje se nervirajte za neke gluposti.(Ako ste izgubili nešto,ne vičite)TS3.
8.Ne pretite banom,tako odbijate ostale igrače od vas!
9.Pazite šta pišete!!!

A sad,hteo bih da čujem vaša mišljenja i kazne koje bi ste davali,ako bi se prekršili predlozi.
STOP SVAKODNEVNIM SKRAĆENICAMA I TUĐICAMA!

B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B)

Podrzavam ovo

1. Dajte mi 100€

Podrzavam

Na zalost je tako…
Podrzavam. :slight_smile:

Mirko sledeci put pazi malo sta pricas. Kako si smmeo da napises 5. pravilo ??!?!??!?!
Iluminati su tebi gluposti. Kako smes masonski narod da nazivas glupim. Kako se vrhovnima obracas ni s’ malo postovanja. Sramota. Uporedjujes MLG i Illuminati kao da su Peppsi i Coca-Cola, ali nije sad da illuminati drze obe firme, ali ajde. Zapitaj se malo sta radis sledeci put. Vredjanje illuminata je vredjanje sebe, svog duha, svoje duse. Otrov se iz tebe mora iskoreniti, pretociti, u rujno vino, mladalackog tela/ Ne bogohuli, sine mali, sto gledas sa zemlje jos dublje ka centru. Ne, nismo mi ti koji odredjuju sudbinu, ali smo ti koji je kontrolisu, zapamti to Mirko !
I ako ne dodje do promene, docice nevreme koje ce 1000 malih ljudi, praznih cudi, pokositi bez kajanja, bez secanja, i otuda ce koreni zapoceti, novo stablo izrasti, vase uvenuti.

[quote=“mirko123456” post=76595]Posle par dana sam odlučio da otvorim ovde temu,i da malo porazgovaramo.
Sve češće viđamo riječi poput,
kid,rip,ćaletove mudrolije*,ostale izgovore.
Kao dugogodišnji igrač Serb-Crafta,gledao sam kako se razvijao chat od 1.7 do 1.10.2 verzije.
Tokom 1.7 verzije igrači su najmanje pisali gore navedene stvari,a igra je bila zanimljivija.
Tokom 1.8 verzije igrači su počeli da pišu razne skraćenice i sve ostalo.
Najzad u 1.10 verziji igrači su počeli da pišu gore navedene stvari koje mogu da izazovu veliku opasnost i ne zainteresovanost za govor.
Mnoge generacije,koje bi trebale da igraju na mnogim serverima,ne samo na Serb-Craftu već na svim ostalim serverima,trebale bi makar da pročitaju ovu temu i da ovde pišete šta bi ste želeli da uradimo svi da bi smo poboljšali govor samog servera odnosno govor naše zajednice.

Navešću par prijedloga koji će biti od koristi:

1.Što manje koristite skraćenice.(btw,lol,afk)
2.Što manje koristite tuđice. (kid,noob,rip,ezz)
3.Što više ispravljati gramatičke greške.(nemogu —> ne mogu*)
4.Što manje koristiti MLGjezik (getrekt,2spooky4me,sanik,dorito…)
5.Što manje pominjati Illuminati i MLG gluposti.
6.Što manje pominjati tuđe servere ili svoj.
7.Što manje se nervirajte za neke gluposti.(Ako ste izgubili nešto,ne vičite)TS3.
8.Ne pretite banom,tako odbijate ostale igrače od vas!
9.Pazite šta pišete!!!

A sad,hteo bih da čujem vaša mišljenja i kazne koje bi ste davali,ako bi se prekršili predlozi.
STOP SVAKODNEVNIM SKRAĆENICAMA I TUĐICAMA!

B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B) B)[/quote]

U pravu si, ali nema nista od toga :smiley:

Sve Pozdrzavam Podjednako, ali ovo nista ne znaci jer gramaticke greske se nalaze svuda takodje ima i nekih koji nemaju osecanja nalalost pa se kidaju za gluposti za MLG i ostale skracenice rekt, ezz, rip, kid, noob itd… se jako jako slazem jer je to kao “Psovanje”, U Ostalom ima jako malo onih koji razumeju neke stvari i ne govore to sto ste pomenuli… Pozdrav!

[hr]
SerbCraft

Ljudi, mi zivimo na Balkanu :slight_smile:
Ako vec toliko besnite oko rip ez ili tako nesto prosto ignore ga :slight_smile:
Prenecu vlasnicima ali mi se iskreno ne svidja predlog!
Neko te psuje prijavi ga!
Neko ti dosadjuje /ignore

Podrzajem Mareta… :P, ovo je samo igrica, nema razloga da se nervira… :slight_smile:

Ne nerviram se ja,znam da je ovo samo igrica,nego govorim kako deca upropašćavaju jezik.

Ovaj što je pisao za illuminate,stvarno,daj brate,ja samo verujem u jednog jedinog boga koji postoji za sve tri naše vjere.

Illuminati je sekta i necu da slusam te gluposti.Za to treba najmanje ban,a najviše zatvorska kazna,za to ispiranje mozgova…

Sta je lose reci da si AFK?

Koja je fora da te igrac vredja, prijavis ga, dobije mute, posle ga jos 3 igraca prijavi i opet dobije mute, ali njega to ne sprecava da kasnije opet vredja, i onda ja prijavim igraca zato sto me je uvredio a vama to nije nikakva uvreda. Ako bi igraci za vredjanje dobijali ban, broj igraca na serveru bih znatno opao a da ne pricamo o ip banu, a to je ono sto vama ne odgovara jel te. Lako je naci taj izgovor /ignore ga a sta je sa posledicama koje ostaju, to je isto kao kad bi zena, muskarac, ili neko dete bilo kindapovano, nasilnika bi policija uhapsila, a sta je sa tim osobama, posledice su trajne, naravno u ovom slucaju mnogo manje, ali nije nekome svejedno kad ti nepoznata osoba opsuje majku, kad te vredja, ponizava, ismejava, preti ili osudjuje, tacnije vrsi digitalno nasilje. Osoba koja nije bila zrtva digitalnog nasilja ne moze da zamisli kako je to ili da prica o tome. Kada sam pocela da igram minecraft bila sam eto tako da se izrazim ‘good child’ nikada nisam psovala, bila sam veoma povucena, tiha, mirna, nisam se mesala u neke stvari, i nisam tako argesivno reagovala na neke postupke kao sto danas odreagujem jel te, i onda vremenom da kazem trpis sve to, ignorises, /ignore igraca, ali to onda predje neku meru i ne mozes da igras vise i uzivas u igri, i onda sam pocela da uzvracam na psovke mnogo gore, osobe sa kojima provodim vecinu vremena su primetile da sam se eto tako da kazem promenila, svaka 5/6 rec mi je jebote i tebra, jer jednostavno provodis svoje slobodno vreme igrajuci na serveru, druzeci se sa igracima i gledajuci kako te vredja. I 90% igraca koji nekog vredjaju na taj nacin, ne bi smeli uzivo nista u lice da mu kazu. Igraci koji vrse digitalno nasilje nad drugim igracima su obicno deca od 12/13 godina i mladji, a dobar broj njih provodi vreme skola/minecraft, hvale se itemima, koliko su jaki u pvp i tako dalje, ne kontaju da je to nebitna stvar u njihovom zivotu, i onda za 15/20 godina nosi tegle i vidi da mu je detinjstvo proslo u minecraft (i ostalim igricama) i vredjanju osoba koje ne poznaje.

Reci su samo reci.

Reciti odgovori, Mirko. A da li ste se zapitali ko vlada ovim svetom ? Narod zivi u bedi, dok drugi bogohule. Ti bogohuli, ne znas ti ko je bog. Ne mozes suditi, ali mozes bludniti. Narod nece vise da trpi poraze. A ti, sedni u cosak, razmisli malo o kakvom zivotu ti planiras da zivis. Da li dozvoljavas svojoj masti da ti udje dublje u um, i iskoreni negativne posledice koje su vekovima neljudi narusavali. Ti verujes bogu, vlasti ? To su samo ljudi gusteri koji su poslati od strane vise sile da nadmudre bedne, sitne i jadne ljude. Mi se njima pokoravamo. Ljudi gusteri vladaju svetom, a to znas i ti, nego si previse slabasan da tako nesto priznas. Molim te sledeci put, pokaj se, kolenima grudi dodirni kad molis se svetinji, jer svetinja je nepostojana, svetinja je um koji sam gajis. Obazri se oko sebe, implementiraj osecaj krivice, osecaj zeljnosti i patnje. Na vrhu kule koja se gradi je siljak, a sam se zapitaj cemu sluzi. Bludan si sin, ostrina srca tvoga dostize kulu na nebu, probada druga srca, otvara poroke. Nadam se da ces shvatiti da sam se kopas rupu, nazad nema. Napred moras ici, ali ne polako, nego uzjureno, brzo, skokovima kengura, sto dalje ka svetlosti koja se prostire duz obale palmskih drveca. Zapamti jednu stvar. Mi svo svi illuminati, samo ne uzviseni vrh, nego nizi vrh rase koja se pokorava ostalima !

Nije Serb kao sto je nekada bio, na 1.7 i na 1. verziju 1.8 nije bilo toliko psovki niti ez rekt i one gluposti pojeo si 100 encki niti bilo sta vec gg i tjt… Sada je prepun net huligana koji uzivo su metar i zilet i teski 50kg sa sve krevetom…

EDIT: Na 1.7.2, 1.7.10 i na prvom gr 1.8 da ne dodje do zabune :smiley:

Felix,ne mešaj boga gospodnjega i illuminate,ne pričaj tu gluposti neke,lepo će da vide neki moderatori šta pišeš,jer si ti okrenut protiv boga,oprane su ti misli,mesto da budeš šta već (pravoslavac,katolik ili musliman,pa i ateista) ti se okrećeš iluminatima i internet glupostima.Kao prvo djeco od 10 godina ili 12 a bogami svi vi ostali,nemojte da se zanosite glupostima sa interneta,znaci ovaj uzme ovo naprimer nezz,stane na prozor lupa,skoci i prezivi,dok neko dete koje misli da je preziveo,umre kao jedan malac koji je previse gledao yt gluposti.

Znači,molim vas nemojte da radite sve kao ovaj Felix,njemu je ispran mozak,prica o tim glupostima i bogohuljenju,dok ja pricam da se ne pominju neke sekte na srv i illuminati.
Jeste da po tom tvrđenju smo svi illuminati,jer po svim matematičkim proračunima i u čak najmanjoj čestici možete naći trougao,tako da to tvrdi da smo svi illuminati?Jel?Ne skrećite sa teme,molim vas
Ako ti se ne sviđa,idi lepo na drugi server Felix gde imaju illuminati i sve ostalo,nas pusti da vjerujemo u gospoda boga (za nas),allaha (za muslimane) …

Kako od pravopisa dodjosmo do Iluminata :smiley: ?

Ma felix lupao,nastavite dole ovu temu.

Takodje mislim da ovo nije ni vreme ni mesto za raspravu o verskim nacelima !