Forge server SERB-CRAFT-a 2016

Da bi ste mogli da igrate na forge.serb-craft.com morate da imate odgovaraju verziju minecraft forge lancera i modove koji su trenutno na serveru.

Detaljnije o samom serveru i modovim koji se tamo nalaze ce biti objasnjeno u narednim danima. Za sada je server u otvorenoj beta fazi.

Prvo morate da odete na forgov sajt i skinete verziju forge-1.7.10-10.13.4.1517-1.7.10-installer-win

Ovde je link za Forge

Kada skinete forge morate ga instalitati kao client verziju.

Kada zavrsite sa instalacijom Forg trebalo bi da ga jednom pokrenete bez dodatnih modova kako bi bili sigurni da kasnije nece biti problema i da bi se napravili neophodni folderi i fajlovi.

Ukoliko bude sve OK kada prvi put pokrenete Forge treba da dobijete neku ovakvu sliku

Sada bi trebalo da skinete Serb-Craft modpack-0.30 koji se nalazi na ovom LINKU

Posle odredjenog vremena skinuce vam se jedan zip fajl KOJI MORTE DA RASPAKUJTE I RASPAKOVANE FAJLOVE KOPIRATE U MODS FOLDER MINECRAFTA

Ukoliko u %Appdata% minecraft folderu nemate kreiran ‘‘mods’’ folder napravite ga sami. Pogledajte na slikama kako to izgleda.

Treba da se povezete preko Serb-craft servera koji ima oznaku ‘‘Forge’’ iznad.

Vrlo verovatno da cete ispasti sa servera kada se prvi put konektujete i da ce biti na hubu. Ovo je zbog generacije sveta. Diskonektujte se sa Serb-Crafta i opet udjite na forge.serb-craft.com. Ovo Vam se mozete desiti i kada prvi put ulazite u neku od novih dimenzija.

Na Forge server mozete uci i preko ‘Hub’’-a ali onda Vam nece dobro raditi Thaumcraft i Botania.

Za logovanje na Forge serveru koristite sifru kojom se logujete i na klasican ‘‘Hub’’.

Posto je Forge server prevashodno namenjen iskusnijim igracima on je i Whitelisted, sto znaci da morate prvo biti odobreni od strane SERB-CRAFT tima

Ovo ne znaci da je premium server, i namenjen je svima, samo nam je cilj da omogucimo igracima uzivanje u igri bez straha od grifa, trolovanja i slicnog.

Da bi ste bili odobreni za ulazak na server i stavljeni na Whitelist morate popuniti ovaj obrazac

Odgovor cete dobiti na mail koji ste stavili u obrascu.

Na Forge serveru pored standardnih pravila imaju i dodatna.

ZABRANJEN SVAKI OBLIK GRIFOVANJA
PvP DOZVOLJEN SAMO AKO SE OBA IGRACA SLOZE
ZABRANJENO SPAMOVANJE, TROLOVANJE I DOSADJIVANJE DRUGIM IGRACIMA
ZABRANJENO PRAVITI GLUPE GRADJEVINE I UVREDLJIVE KONSTRUKCIJE
ZABRANJENO KORISCENJE I POSEDOVANJE ZABRANJENIH ITEMA

Sve ovo mozete naci u delu foruma koji je namenjen Forge serveru.

NEMOJTE ZABORAVITI DA SETUJETE HOME sa /sethome , za sada imate pravo na 1 home, videcemo da se to poveca.

Ukoliko hocete skinite i Optifine na ovom linku i jar koji skinite kopirajte u ‘‘mods’’ folder!!!

Ja sam vec poslao danas popodne ili juce najtacnije :lol:

Znam video sam, necu jos pustati na listu dok Batica ne sredi neke stvari, mislim da ce to uraditi veceras, ili sutra ujutro, tako da tek onda odobravamo. Ali necemo mnogo igraca pustiti.

Sada je promenjen claim sistem, mozete da pravite gradove i da se udruzujete da imate vise blokova za Vas.

Hvala zoki naj si.

Ja sam vec bio prijavljen na forge , moram opet ili?I jel su dodati neki novi modovi ili smao oni koji su vec bili proslog puta?

Jel opet mora da se prijavljujemo na forge?I jel su dadati novi modovi?

Testirao sam modpack, nasao sam izvor ulja i kanalizacije(valjda) HAHAHAH

Dodati su novi modovi. Big Reactor, da mozete da pravite ove velike turbine i generatore, resen problem sa RFom :slight_smile: Dodat je Thermal Expansion gde ima svasta nesto od novih masina i generatora, jedan od najboljih modova ikada uradjen, takodje je dodat i Minefactory Reloaded, odatle ova nafta i slicno, ima jako puno masina i moze dosta dobrih automatizacija da se uradi, takodje ima i laser za mining koji pravi rude u dodiru sa bedrockom.

PREDOBROOO

Ja rekoh:
#Zoki4Life
#Forge4Life
JEDVA CEKAMMMM

Ajde ubaci drvece gume jer ima dosta stvari koje mozemo da pravimo s njima takodje moze mo i da ih koristimo umesto slime jednio je problem onaj magic sapling.

Ubaceno je drvo gume :slight_smile: Samo ako neko posadi ono ogromno drvo od 200 blokova visine ima u top da ga stavim.

ehehe mislis na ovo

To kad sam snimao skyfactory

.

Cim udjem na srw (ako me puste), sadim drvo

Zokiruma koliko igraca ces da pustis na white-list?
(P.S pusti me haha xD)

Zoki kada cete da pustite ljude na froge :dry:

pustit ce ljude na forge posle druge faze pijanstva
ukratko nikad

Vrhunski sto se otvara opet server, bit ce zanimljivo. :smiley:

srv je otvoren koliko znam od 120 40 ce ih primit
koliko je zoki reko pustit ce one sto su pre bili