Faction predlog

Pozdrav, ovim putem zeleo bih da se obratim staff timu zaduzen za Faction ( takodje i Batici ), ja stvarno ne znam kako ste vi mislili da ova sezona Factionsa funkcionise. Kao 1. ekonomija je blagi uzas, jadnije ne moze biti. Hopper kosta 300k ??? Ja ne znam odakle vi mislite da igraci nabave tih 300k kad je ekonomija jadna i jedva se zaradjuje. Kad ste vec izbacili blokove sa f top-a barem stavite da se prodaju rude. O mob dropovima to bolje da ne pricam afkas ceo dan da bi dobio 10k. Stavili ste ender perlu da se prodaje za 3$ a end broder je 4000x4000 pa ti napravis platformu u endu za endermane, vide je ljudi sa spawna klk je mali border… Povecajte malo tu ekonomiju ovo je stvarno jadno. Takodje i o manama, iron golem spawner 1000000 mana pa ja ne znam ko ce tlk da skupi mana u mesto sto ce da kupi ig spawner za 1mil bolje da kupi 2k mana keya ima da dobije troduplo vise itema.Takodje i za vote ja ne znam sta vi ocekujete kao da server ima 400 igraca pa da stavite 500 votea za 1 key, pa to je malo glupo jer niko nece da vam glasa jer se apsolutno nista ne dobija kada votas. Stavite barem da se dobija vote key, pare neke, F tokeni nesto stavite jer ovako vam niko nece glasati. Token shop je relativno okej to je jedino za sta nemam zamerku. Warrior crate, pa ono je cista glupost daj promenite to malo, dam 800/1200din za warlorda/overlorda da bi dobio p5 iron set??? Daj nemojte da se sprdamo molim vas jer ako ovako ostavite sve ovo sto sam nabrojao ima da propadne faction kao titanik u tihi okean…
( Bice isto kao i prosle sezone 15 igraca kad se posreci inace 10 igraca max i od tih 10 svi a fk ). Takodje sa custom enchantovima dodajte nesto slicno kao mending jer sa detonate ti se pickaxe prebrzo trosi…

S postovanjem. Srdacan, Pozdrav!

~Signed by Shadow

realno

slazem se sa tobom ali verovatno mjenjanje ekonomije tokom sezone nece biti moguce jer je to jedna od vecih izmena tako je bilo uvek modovi su rekli da ne moze jer je to velka izmena za sezoni tkd jbg :oops:

Ekonomija jeste uzas jer za svaku opciju koju odaberes kao izvor prihoda ne radi kako treba. Kakao raste prebrzo ali toliko malo vredi da na svakih pola sata ne mozete uzeti ni 500$ , sa druge strane trska , psenica i ostale stvari skoro pa da ni ne rastu . Napravio sam psenicu 64x64 za koju trebam da stojim oko 3h da poraste cela farma , od koje na kraju napravim oko 4 ipo steka hay bale-a za koje dobijem 4k novca. 3h afk = 4.000$. Isto tako i trska jednom u 2 sata poraste farma i zaradi se neka bedna para. Onda se uhvatim da pečem nederack i svaki put kada stavim da se peče i odem do spawna ili negde drugde u pećnicama misteriozno nestane uglja ili u slucaju da ne nestanu onda se ugase pećnice i ne peku item vec moram da ih srusim i opet postavim. Svi mob dropovi daju malo , pa cak i to malo kada se odlucim da nafarmam cas se spawna lepo , cas se ne spawna uopste i onda i taj izvor prihoda pada u vodu. Sve u svemu kaktus je verovatno najisplatljiviji samo sto za efikasnu kaktus farmu je potrebno bar 4 steka hopera i 20-25 crop hopera , sto u prevodu ako gledamo kolika je njihova cena u shopu ne bi smo zaradili za njih pa da sezona traje jos dve godine . Razmotriti ekonomiju. Vratiti sugarcane na $6 , vratiti hopere na 30k iako je na ovu ekonomiju i to puno. Podhitno staviti fix znak , recimo fixall ceo inventory za 20k. Drugi dan sezone , a ja imam 20 krampova koji se vise ne mogu fix. Staviti onaj crate key u kome se dobija spawner miner koji kopa unlimited u scshop za 200 sc poena da bi svi igraci mogli da ga otvaraju . Ovako nema smisla da taj key moze da se kupi jedino sa tokenima jer postoje mnogo ljudi koji nece da bacaju pare na igricu a samim tim opcija da igraju na srecu im je iskljucena .

Sent from my iPhone using Tapatalk

[quote=“KennyZZ post=282797 userid=933”]Ekonomija jeste uzas jer za svaku opciju koju odaberes kao izvor prihoda ne radi kako treba. Kakao raste prebrzo ali toliko malo vredi da na svakih pola sata ne mozete uzeti ni 500$ , sa druge strane trska , psenica i ostale stvari skoro pa da ni ne rastu . Napravio sam psenicu 64x64 za koju trebam da stojim oko 3h da poraste cela farma , od koje na kraju napravim oko 4 ipo steka hay bale-a za koje dobijem 4k novca. 3h afk = 4.000$. Isto tako i trska jednom u 2 sata poraste farma i zaradi se neka bedna para. Onda se uhvatim da pečem nederack i svaki put kada stavim da se peče i odem do spawna ili negde drugde u pećnicama misteriozno nestane uglja ili u slucaju da ne nestanu onda se ugase pećnice i ne peku item vec moram da ih srusim i opet postavim. Svi mob dropovi daju malo , pa cak i to malo kada se odlucim da nafarmam cas se spawna lepo , cas se ne spawna uopste i onda i taj izvor prihoda pada u vodu. Sve u svemu kaktus je verovatno najisplatljiviji samo sto za efikasnu kaktus farmu je potrebno bar 4 steka hopera i 20-25 crop hopera , sto u prevodu ako gledamo kolika je njihova cena u shopu ne bi smo zaradili za njih pa da sezona traje jos dve godine . Razmotriti ekonomiju. Vratiti sugarcane na $6 , vratiti hopere na 30k iako je na ovu ekonomiju i to puno. Podhitno staviti fix znak , recimo fixall ceo inventory za 20k. Drugi dan sezone , a ja imam 20 krampova koji se vise ne mogu fix. Staviti onaj crate key u kome se dobija spawner miner koji kopa unlimited u scshop za 200 sc poena da bi svi igraci mogli da ga otvaraju . Ovako nema smisla da taj key moze da se kupi jedino sa tokenima jer postoje mnogo ljudi koji nece da bacaju pare na igricu a samim tim opcija da igraju na srecu im je iskljucena .

Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]
Slazem se, treba se povecati cena skoro svih itema za sellanje, i ako je moguce, dodati neke nove nacine zaradjivanja kako bismo imali vise opcija. Ono sto mi se ne svidja je to sto su ubacili tokene, valutu koja je potpuno bespotrebna jer postoje vec sc poeni, a i jos je pay2win. Ne svidja mi se takodje kako se upropastili vrednost sc poenima izbacivajuci odredjene iteme i oni postojeci su toliko skupi, da se ne isplati uopste. Ja ne znam koji genije je smisljao cene itema iz sc shopa. Na primer, power 5 bow koji se moze napraviti relativno brzo vredi 700 SCP!? Ja ne vidim logiku u toj ceni uopste, pogotovo i kod onih armor setova (p 5 set 1200 sc poena…). Kako jedan bow moze vredeti isto kao i 1 silk 2 sa 3 limita?? Ni ranije kada je bio 100 poena nije se kupovao, tkd ne znam cemu to (isto vazi i za mac i ostale gluposti, pogotovo oni spawneri od 1500 sc poena koji se tek ne isplate kupovati zbog bedne cene mob dropova).Dodajte sve keyeve u sc shop sa normalnom cenom i jos neke korisne stvari koje token shop ima. E i takodje mi se ne svidja nejednakost kod sc shopa i token shopa: npr u sc shopu 1 str 2 je 40 sc poena, dok je u token shopu 1 token (a navodno je 1 token=5 scp). Ima jos dosta stvari koje mi se ne svidjaju, ali ne bih da pisem esej trenutno, tkd.

Ovi tokeni su kull stvar ali da se napravi da se moze dobiti nekako a ne samo kupovanjem ili da se vrati silk i jos par itema za sc poene.

Usrali su se u faction i tjt

Ne slažem se ova ekonomija je baš dobra i treba vako da ostane. Nema veze što treba za 2 hopera 24 sata kopanja u netheru meni je to baš zanimljvo. Spano napravio si dobar server, nije uopšte p2w na svaki 50 enovya mogu uzeti 0,1 Bitscftokena i to znači, da ako nastavim skupljati envoye do svoje 50 godine moji unuci mogu imati 0,91 Bitscftokena. Iskreno napravio si ekstra server, imam osjećaj isto koda si koristio mozak dok si pravio scf.

Pravite cactuse opett

Podrazavam temu i mislim da pokusava da spasi titank od tihog okeana.

Imaš pravo, meni se sve baš svidja! Neverovatno je skroz promeniti factions server, ali ostaviti istu ekonomiju! Ako su već ubacili sve one cratove, ubacili token shop i dodali dosta novih featura, da izgleda kao moderniji tip factionsa koji se igra svuda, zašto je onda ekonomija ostala ista, čak je i pogoršana? Ali dobro to je extra!
Odlično je da na ovakvom tipu factions servera prodaju kaktus za 2$ pritom hopperi koštaju boga oca!
Odlično je dodati još 20 vrsta spawner minera koji se kupuju tokenima, a tokene je nemoguće zaraditi osim ako ne kupite iste!
Da li se tu nešto promenilo?
Nije!
Samo više micro tranzakcija nego pre!
Zašto treba kupiti rank!
Pa evo razloga
Za 800 din dobijate
Warrior keys- u kojima ima 60% šanse da dobijete malo bolji starter kit!
I obs keys koji su dobri, ali opet gen bucket za obs košta 50$!!!
Nije kao da sad svako može da spama gen buckete dok mu raidaju bazu! I da fixa istu u roku od 5 sekundi!
A ne, ima /invsee da možete da gledate tudje inventare dok vam je dosadno i /hat da stavite sebi lep šeširić!

[quote=“Abdahya post=282776 userid=16891”]Pozdrav, ovim putem zeleo bih da se obratim staff timu zaduzen za Faction ( takodje i Batici ), ja stvarno ne znam kako ste vi mislili da ova sezona Factionsa funkcionise. Kao 1. ekonomija je blagi uzas, jadnije ne moze biti. Hopper kosta 300k ??? Ja ne znam odakle vi mislite da igraci nabave tih 300k kad je ekonomija jadna i jedva se zaradjuje. Kad ste vec izbacili blokove sa f top-a barem stavite da se prodaju rude. O mob dropovima to bolje da ne pricam afkas ceo dan da bi dobio 10k. Stavili ste ender perlu da se prodaje za 3$ a end broder je 4000x4000 pa ti napravis platformu u endu za endermane, vide je ljudi sa spawna klk je mali border… Povecajte malo tu ekonomiju ovo je stvarno jadno. Takodje i o manama, iron golem spawner 1000000 mana pa ja ne znam ko ce tlk da skupi mana u mesto sto ce da kupi ig spawner za 1mil bolje da kupi 2k mana keya ima da dobije troduplo vise itema.Takodje i za vote ja ne znam sta vi ocekujete kao da server ima 400 igraca pa da stavite 500 votea za 1 key, pa to je malo glupo jer niko nece da vam glasa jer se apsolutno nista ne dobija kada votas. Stavite barem da se dobija vote key, pare neke, F tokeni nesto stavite jer ovako vam niko nece glasati. Token shop je relativno okej to je jedino za sta nemam zamerku. Warrior crate, pa ono je cista glupost daj promenite to malo, dam 800/1200din za warlorda/overlorda da bi dobio p5 iron set??? Daj nemojte da se sprdamo molim vas jer ako ovako ostavite sve ovo sto sam nabrojao ima da propadne faction kao titanik u tihi okean…
( Bice isto kao i prosle sezone 15 igraca kad se posreci inace 10 igraca max i od tih 10 svi a fk ). Takodje sa custom enchantovima dodajte nesto slicno kao mending jer sa detonate ti se pickaxe prebrzo trosi…

S postovanjem. Srdacan, Pozdrav!

~Signed by Shadow[/quote]

Titanik je potonuo u Atlanski okean

[quote=“RaptinLord post=282868 userid=9328”][quote=“Abdahya post=282776 userid=16891”]Pozdrav, ovim putem zeleo bih da se obratim staff timu zaduzen za Faction ( takodje i Batici ), ja stvarno ne znam kako ste vi mislili da ova sezona Factionsa funkcionise. Kao 1. ekonomija je blagi uzas, jadnije ne moze biti. Hopper kosta 300k ??? Ja ne znam odakle vi mislite da igraci nabave tih 300k kad je ekonomija jadna i jedva se zaradjuje. Kad ste vec izbacili blokove sa f top-a barem stavite da se prodaju rude. O mob dropovima to bolje da ne pricam afkas ceo dan da bi dobio 10k. Stavili ste ender perlu da se prodaje za 3$ a end broder je 4000x4000 pa ti napravis platformu u endu za endermane, vide je ljudi sa spawna klk je mali border… Povecajte malo tu ekonomiju ovo je stvarno jadno. Takodje i o manama, iron golem spawner 1000000 mana pa ja ne znam ko ce tlk da skupi mana u mesto sto ce da kupi ig spawner za 1mil bolje da kupi 2k mana keya ima da dobije troduplo vise itema.Takodje i za vote ja ne znam sta vi ocekujete kao da server ima 400 igraca pa da stavite 500 votea za 1 key, pa to je malo glupo jer niko nece da vam glasa jer se apsolutno nista ne dobija kada votas. Stavite barem da se dobija vote key, pare neke, F tokeni nesto stavite jer ovako vam niko nece glasati. Token shop je relativno okej to je jedino za sta nemam zamerku. Warrior crate, pa ono je cista glupost daj promenite to malo, dam 800/1200din za warlorda/overlorda da bi dobio p5 iron set??? Daj nemojte da se sprdamo molim vas jer ako ovako ostavite sve ovo sto sam nabrojao ima da propadne faction kao titanik u tihi okean…
( Bice isto kao i prosle sezone 15 igraca kad se posreci inace 10 igraca max i od tih 10 svi a fk ). Takodje sa custom enchantovima dodajte nesto slicno kao mending jer sa detonate ti se pickaxe prebrzo trosi…

S postovanjem. Srdacan, Pozdrav!

~Signed by Shadow[/quote]

Titanik je potonuo u Atlanski okean[/quote]

idite ucite istoriju smrc

cekam da se random kid trigeruje