:D

Da li neko moze da mi napise neki dobar program za snimanje i editovanje klipova, ali i link da mi napise, i znam da su neki likovi vec pravili ovakve teme i sve sam videla ali nije to to.

Bandicam skines neki programcic da se makne onaj zig mozes i action to je takodje dobro, a za edit camtasia i sonyvegas

Fraps : Daje najbolji kvalitet klipa , ali zato ima i manu ( prevelike velicine fajlova ) ali to kada izrenderujes u sonyvegasu klip ce da ti se uplouda za manje od 30min

Fraps ne znam da koristim, pojave se neki zuti brojevi nesto se povecava/smanjuje nzm ni kako da pokrenem snimanje nista, kad snimam bandicamom pise mi u klipu ono www.bandicam…,camtasia 8 nece da mi se pokrene, u onu obicnu camtasiu nmg da ubacim govor koji snimam fonom…
https://serb-craft.com/media/kunena/attachments/4532/bandicam 2016-05-01 20-55-18-613.jpg

potrazi neki crack na yt za bandicam a ako ti ne radi camtasia ubaci u neki konvertor klip ili zvuk i onda bi trebalo da radi ,jer camtasia ne podrzava sve formate.

Kucas na yt Fraps tutorijal , sve ti objasnjeno zasta sta sluzi… Samo ga registruj

Imas najnovije Patchove.
Takodje preporucujem da snimas sa ShadowPlay ako imas NVIDIA.
A ako nemas uzmi snimaj carapom xD

Žuti brojevi na frapsu označava FPS.
Imaš bandicam i nades neki keymaker sutra ti ja mogu poslat kada se vratim.
Camtasia studio 8 veoma lagan za koriscenje.
Sony vegas- veoma dobru kvalitetu klipa renderuje tj dobra slika , možeš ti još dodati i neke tender settinge, ali ako imaš slab procesor veoma će ti dugo renderovat.
Meni klipove od 10 min renderuje po 3 sata i toliko uploaduje. [720p60fps]
Eh ovako ako oces renderovat sa vegasom sa 720 60fps moraš da imaš odredenu rezoluciju znam samo da je prvi 1200x%%% za ostalo sam zaboravio. Kada snimam ovakk neke igrice a u low rezoluciji su mi renderujem prvo u camtasia da razvucem rezoluciju pa onda Vegas.
Nadam se da si nešto skontala :smiley:
Pisaču sutra link za fraps, bandicam i Vegas ja msm da imam.

Laksa je camtasia i brz se renduje pa kada se malo upraksa u camtasiu neka pocne u vegasu.
Creeper normalno da ti se redna toliko kada ti je dual core kao i mn a oces 60fps u klip,koliko ja znam covekovo oko ima 35 hz znaci mala jer razlika izmedju 60fps i 30fps tako da lakse ti je da ides u 30fps . :wink:

Isplati se veća kvaliteta :wink:
Ja to ostavim preko noći ili kada sam na treningu ili u školi :stuck_out_tongue:
Camtasia veoma brzo renderuje, i lakše editovat tako da se isplati da se počne sa njom.

Ali zasto mi na klipu pise ovo?

Ja sam neki klip od 8 min renderovao 40min tako da ne znam da li je dobar ili los procesor ali ima ocene 9.4 ali zato sto ti renderujes u 720p60fps i plus dosta seckanja dosta konfigurisanja tako da ti ide sporije.

Klarax skini neku stariju verziju na kojoj to nije ubaceno sada na najnovijoj pise to i ima samo trial od 5 dana.

Kako je Mare pa koji ti imas procesor i7 Xenon sa Hyper tehnologijom ja sam na moj pokojni komp Fx 8300 msm da je isao na 4,4Ghz imao 8 visher jezgra a imao ocenu 9.

Jbg brate ne gledam ja ocenu konkretnu vec po index-u

Ja se zacudio. mislio da si budala pa davas 100 k dinara za procesor .

Hahaha ne dajem ali jesam budala xD

Ne znam koliko ti dobro ide editovanje , ali po meni najbolji ( i najtezi ) program za editovanje ti je PremierPro . A slazem da je SonyVegas odlican za tvoje potrebe :slight_smile: Da da dodam … Za PremierePro ti je potreban monstrum od kompijutera :side:

Eh
FX 8300
12gb rama 2400mhz
r7 260x ode u kurac zbog jebenog klokovanja da bih na glupog The Wicher 3 imao 10 fps vise

Dusa me je zabolela kad sam procitao :smiley:

Moj procesor:ADM Athlon™X4 480 Quad Core Procesor 3.70 GHZ Install memory: 8.00 GB System type 64 Bit